Лайпциг продължава без грешка, а Вернер настигна Лева (видео) 30 август 2019 | 23:43

РБ Лайпциг постигна трета поредна победа в Бундеслигата. "Червените криле" бяха убедителни при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) и се наложиха с 3:1, а Тимо Вернер заби хеттрик във вратата на домакините и вече има 5 гола от началото на сезона, колкото и звездата на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски.

За Борусия поражението беше първо през кампанията. Тимът на старши треньора Марко Розе, който до лятото водеше РБ Залцбург, не можа да окаже сериозна съпротива. Въпреки това, Брийл Емболо намали на 1:2 в 90-ата минута, а преди Вернер да оформи хеттрика си, домакините пропуснаха отлична възможност да изравнят.Футболистите на Борусия бяха активни в началните минути, когато удари на Аласан Плеа и Емболо не попаднаха в очертанията на вратата, пазена от Петер Гулачи. После ролите се размениха и РБ Лайпциг доминираше. Тимо Вернер откри резултата след пас на Емил Форшберг, а в края на полувремето попадение на Кевин Кампъл беше отменено заради засада.

В 48-ата минута Вернер с лекота преодоля Нико Елведи след грешка в защитата на домакините направи 2:0 за отбора на Юлиан Нагелсман. Ян Зомер пък спаси коварен изстрел на Юсуф Поулсен.

В добавеното време Емболо намали след точен удар с глава, а отново той беше близо до изравнителен гол, но прати топката над вратата. Веднага след това Тимо Вернер спокойно напредна и затвърди победата на РБ Лайпциг с пъреия хеттрик в кариерата си.

За Борусия (М) това беше десети пореден домакински мач без победа в Бундеслигата. "Жребчетата" са и в серия от 4 поражения на собствен терен срещу Лайпциг.

Брийл Ембологол Брийл Емболо  90' Тимо Вернер  Тимо Вернергол
83' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенбергизлиза
Норди Мукиеле  Норди Мукиелевлиза
Оскар Венджълт картон Оскар Венд  81'
Флориан Нойхаусизлиза Флориан Нойхаус  77'
Кристоф Крамервлиза Кристоф Крамер
Фабиан Джонсънизлиза Фабиан Джонсън  74'
Рафаелвлиза Рафаел
70' Кевин Кампъл  Кевин Кампълизлиза
Диего Деме  Диего Демевлиза
68' Ибрахима Конате  Ибрахима Конатежълт картон
Маркус Тюрамизлиза Маркус Тюрам  66'
Ласло Бенесвлиза Ласло Бенес
63' Емил Форшберг  Емил Форшбергизлиза
Амаду Хайдара  Амаду Хайдаравлиза
47' Тимо Вернер  Тимо Вернергол
Денис Закарияжълт картон Денис Закария  42'
38' Тимо Вернер  Тимо Вернергол
18' Конрад Лаймер  Конрад Лаймержълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
38'
Тимо Вернер
47'
Тимо Вернер
Брийл Емболо
90'
90'
Тимо Вернер

Добави коментар Коментари (9)

Лайпциг (Гост) 9 отговор
31 август 2019 | 10:44

Първо отбора не се казва РЕД бУЛ а Разенбалл Щпорт и какви са червени бикове-2 пъти ви писах на лично и обещахте да го коригирате. Рейтинг: 2 0

yorval фен на: --- 8 отговор
31 август 2019 | 10:18

Неудачното представяне снощи на домакинската Борусия Мейн-ГЛАДБАХ бих го обобщил по следния конкретен начин: Вратарят на гостите – Гулаши имаше 1 много хубав ден заедно с компактно добре действащите защитници пред него, докато суис-натито Ян ЗОМЕР, за съжаление, заедно с колегите си /М.ГИНТЕР!/ дефинитивно бе преследван от много лош кисмет, напр. 1-то голче мина м/у краката му, нещо почти несрещано досега…, а и при 2-то голче топката се отби от дясната му ръка, но ударът от упор бе много силен и невъзможен за спасяване. И ще завърша лично с неговите думи за този злополучен за Мейн-ГЛАДБАХ мач, даващи точна представа за случилото се вчерашната вечер на Борусия-Парк: „Определено доста жалко за тима ни с оглед показаното на терена, още повече, че в рамките на първите 30-35 минути имахме 2-3 много добри положения да поведем в резултата, което би направило играта по-нататък да изглежда коренно различна. От всички изгодни ситуации, ЛайпциШ имаше 1 единствено чисто положение и това направи разликата в днешното представяне на 2-та състава…, което наистина бе брилянтно използвано и изиграно от национала Тимо. А и всичките му попадения бяха относително идентични и реализирани успешно при остри единоборства един-с/у-друг /Заб.: И 3-те гола дойдоха след 3 груби нелепи грешки на ЦЗ и Джърмански национал – Матиас ГИНТЕР!!/. Именно Тимо ВЕРНЕР с изключителната си бързина и вследствие на много доброто си представяне в крайната фаза на атаката със перфектно завършващия си точен удар пред вратата ни направиха разликата!!!“ И ще заключа с преценката ми за представянето на новия супер-национал ТИМО: Ако някой иска да го привлече и има в редиците си, то той следва да положи чинно на масата м/у 100 и 120 милки в ЕВРОС, след като от 1-ия си мач в БЛ /10.08. 2013г./ той е отбелязал цели 68 гола – като НИКОЙ друг играч в това първенство, просто ненадмината е тази МАШИНА на тоя етап!!! А и в таз връзка да подчертая недвусмисления ФАКть, че лигавото полскийего артистче Лев4:0-то ще му диша прахта още дълго време… Рейтинг: 0 2

31 август 2019 | 01:35

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 0

NN (Гост) 2 отговор
31 август 2019 | 00:43

Няма "Форшберг". Или е Форсберг, защото така сме свикнали всички, или е ФошберИ, защото така е най-близко до шведското произношение. В шведския няма "берг". Добре, неграмотни сте, разбрахме. Но може все пак да се поправите за напред. Същото важи и за името на отбора Митюланд. "У" не се чете като "И". Макар че датския е много сложен език и има 20 различни гласни. Рейтинг: 6 1

yorval фен на: --- 1 отговор
30 август 2019 | 23:59

Този Хубав мач от 2та състава ни бе поднесен на много високо спортно-техн.ниво, като на дневен ред бе модерно практикувания висок пресинг, удачно приложен от 2-те 11-ки. Все пак малко по-обиграни и дори леко хитрички се оказаха гостите, които хладнокръвно използваха 2 груби грешки, по-точно неразбирателство в защитата на домакините от Мейн-Гладбах, благодарение на които поведоха хладнокръвно с 2/0 като именно Тимо Вернер е този нападател, отличил се напоследък с най-много попадения във вратата на Мейн-ГЛАДБАХ - цели 8 вече/!/ Дори Левито нема толкова голове на Боруссия-Парк, независимо че има на гърба си 4-5 пъти повече изиграни мача от Тимо-то... Но като цяло, независимо от классическата загуба Мейн-ГЛАДБАХ показа, че върви по правилния път и много малко му остава на Марко Розето да шлифова докрай своя борбен тим до едно съвършен комплексно действащ механизъм, т.е. което иска още време, упражнения, тренировки и хубав тактик-план, пълноценно приложен докрай... Впечатленията са наистина обнадеждаващи и имаме пред нас една оптимистично изглеждаща ситуация!!! Рейтинг: 6 3

Германия

Толисо получи контузия на първата тренировка на Байерн (Мюнхен) след паузата 07 април 2020 | 08:48
Легендата Клозе фаворит за асистент на Ханзи Флик в Байерн 06 април 2020 | 13:49
Бундеслигата все още с намерение да поднови в началото на май 06 април 2020 | 17:05
Цената на Коутиньо е 90 млн. евро 07 април 2020 | 10:33
Санчо няма желание да ходи в Челси 07 април 2020 | 02:41
Милан и Рома отказали да подпишат с Гьотце 06 април 2020 | 16:58
Байерн поднови тренировки, а Нойер благодари за тази възможност 06 април 2020 | 17:21
Разрешиха на германските клубове да подновят тренировки 06 април 2020 | 12:45
Бивш вратар смята, че футболът не бива да се подновява преди другите отрасли 06 април 2020 | 12:05
Бербатов посъветва Вернер да избере Байерн пред Ливърпул 05 април 2020 | 21:21
Германските клубове са готови да доиграят първенството и след 30 юни 05 април 2020 | 19:10
Целта на Байерн е да излезе от кризата без "големи финансови поражения" 05 април 2020 | 16:45
Юнайтед предлага на Санчо по 400 000 седмично, той може да откаже 05 април 2020 | 14:49
Байерн (Мюнхен) подновява тренировки 05 април 2020 | 10:33
Рома също е вариант за Гьотце 05 април 2020 | 00:22
Агентът на Хакими отрече за нов договор 04 април 2020 | 20:36