Хърватия размаза Словакия в Търнава (видео) 06 септември 2019 | 23:46
Световният вицешампион Хърватия показа отново най-доброто, на което е способен. "Шахматистите" разбиха с 4:0 Словакия в дербито в група "Е" на европейските квалификации. Очакванията бяха за доста по-равностоен сблъсък между два от фаворитите в групата, но гостите в Търнава бяха безпощадни и не оставиха шанс на своя опонент.

Головият рецитал започна в края на първото полувреме. В 45-ата минута Никола Влашич бе оставен да напредне пред наказателното поле и със силен удар по земя да отбележи за 0:1.

По-малко от минута след подновяването на играта гостите удвоиха. Иван Перишич отправи далечен изстрел и след рикошет кълбото излъга вратаря и влезе за 0:2.

В 72-ата минута Бруно Петкович направи резултата класически с красив гол. Той бе намерен в наказателното поле и с хубав финт излъга двама бранители, след което отблизо не сгреши за 0:3.

Четвъртият гол падна в 89-ата минута, когато Деян Ловрен бе точен с глава след центриране на Марсело Брозович.

Така Хърватия излезе на 2-ото място в групата с 9 точки, колкото има и водача Унгария. Словакия пък падна до 4-ата позиция с 6 точки в актива си.

Михал Дурис Михал Дурис21 Марио Пашалич15 Марио Пашалич
89' Деян Ловрен  Деян Ловренгол
83' Бруно Петкович  Бруно Петковичизлиза
Марио Пашалич  Марио Пашаличвлиза
82' Никола Влашич  Никола Влашичизлиза
Милан Бадел  Милан Баделвлиза
Роберт Макизлиза Роберт Мак  79'
Михал Дурисвлиза Михал Дурис
72' Бруно Петкович  Бруно Петковичгол
70' Анте Ребич  Анте Ребичизлиза
Йосип Брекало  Йосип Брекаловлиза
Юрай Кучкаизлиза Юрай Кучка  63'
Лукаш Хараслинвлиза Лукаш Хараслин
Алберт Руснакизлиза Алберт Руснак  46' Иван Перишич  Иван Перишичгол
Robert Bozenikвлиза Robert Bozenik
45' Никола Влашич  Никола Влашичгол
11 Извършени фалове 6
45'
Никола Влашич
46'
Иван Перишич
72'
Бруно Петкович
89'
Деян Ловрен

Добави коментар Коментари (2)

Lissa (Гост) 2 отговор
07 септември 2019 | 01:03

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 3

.. (Гост) 1 отговор
07 септември 2019 | 00:01

Перишич е страхотен футболист и Интер направиха страшна простотия. Байерн уцели джакпота за без пари Рейтинг: 11 0

edin (Гост)
07 септември 2019 | 15:13

Перишич от година и половина не играе нищо в Интер, освен това не се вписва на нито една позиция в схемата на Конте. Единствената грешка на Интер е, че не го продадоха миналото лято, когато Ман Ю даваха 45млн. Рейтинг: 2 0

Евро 2020

Германският футболен съюз обяви решението си за Льов 30 ноември 2020 | 17:17
Северна Македония достигна футболния си връх, съседите ще играят на Евро 2020 (видео) 12 ноември 2020 | 20:50
Обвиниха Коларов в предателство спрямо националния тим 17 ноември 2020 | 15:23
Драма с продължения осигури място Словакия на Евро 2020 13 ноември 2020 | 00:21
Сълзите на момчето от Струмица, което се превърна в цар 13 ноември 2020 | 14:19
Адама Траоре: Не знам дали бих паснал на Барселона 08 октомври 2020 | 17:58
Таркович беше назначен на постоянен селекционер на националния отбор на Словакия по футбол 01 декември 2020 | 20:31
Филип Лаам за Льов: Още преди две години му казах нещо, но... 25 ноември 2020 | 17:33
Великобритания иска Евро 2020 само за себе си, вече преговаря с УЕФА 14 ноември 2020 | 14:57
Кайл Лафърти се превърна в герой за Северна Ирландия 13 ноември 2020 | 14:09
Стив Кларк: Цялата нация трябва да се гордее в този труден момент 13 ноември 2020 | 12:54
Дуриш: Това е един от най-ценните голове в цялата ми кариера 13 ноември 2020 | 12:33
Уелс и САЩ не си вкараха в контрола 13 ноември 2020 | 00:51
Станаха ясни и последните участници на Евро 2020 13 ноември 2020 | 00:25
Голямото чакане за Шотландия приключи след дузпи и пропуск на Митрович (видео) 13 ноември 2020 | 00:25
Унгария се добра до Евро 2020 с късен обрат 12 ноември 2020 | 23:40