Световният шампион Франция разгроми Албания, скандал беляза мача (видео) 07 септември 2019 | 23:45
Световният шампион Франция победи с 4:1 на Албания в двубой от група Н на европейските квалификации и събра 12 точки след изиграването на пет мача. По толкова имат също отборите на Исландия и Турция, които спечелиха по-рано през деня съответно с 3:0 над Молдова и с 1:0 над Андора.
Тон за разгрома на "петлите" даде Кингсли Коман в 7-ата минута след асистенция на Рафаел Варан. 20 минути по-късно Оливие Жиру удвои. В 35-ата минута французите изпуснаха дузпа, след като Антоан Гризман нацели гредата. В 68-ата минута Коман вкара за 3:0 с втория си гол в мача. Пет минути преди края резервата Джонатан Иконе вкара за 4:0 в дебютния си мач за "петлите". В самия край албанците стигнаха до почетно попадение от дузпа, реализирана от Сокол Чикалеши. Двубоят в Париж започна със закъснение, след като организаторите пуснаха химн на Андора вместо албанския. Делегацията от Балканите протестира и това доведе до забавянето на началния сигнал със седем минути. На полувремето дикторът на "Стад дьо Франс" се опита да поднесе извинения, но сътвори нов гаф, като се обърна към Армения.
Франция беше без контузените звезди Килиан Мбапе, Н’голо Канте и Пол Погба, което принуди селекционера Дидие Дешан да пусне в средата на терена Корентен Толисо и Блез Матюиди, както се и очакваше.
В отбраната се завърна Люка Ернандес, а титуляр бе и Клеман Лангле, който беше предпочетен пред съотборника си в Барселона Самюел Юмтити.
Домакините бързо взеха инициативата и в четвъртата минута стигнаха до изпълнение на корнер, но ударът с глава на Лангле мина над вратата. Така се стигна до седмата минута, когато защитата на Албания беше матирана. Рафаел Варан пусна пас в наказателното поле към Кингсли Коман, който нахлу на скорост и с левия крак прати топката край Стракоша.
Превъзходството на французите продължи и “петлите” закономерно стигнаха до втори гол, като отново в основата му бе Варан, който намери Гризман, нападателят на Барселона продължи топката към Люка Ернандес. Бранителят на Байерн (Мюнхен) я насочи в наказателното поле, където Оливие Жиру я чукна във вратата на албанците с 36-ия си гол за националния отбор.
В 35-ата минута Франция получи дузпа, след като Люка Ернандес беше фаулиран от Маврай. Зад топката застана Антоан Гризман, който стреля силно, но нацели напречната греда. Това беше първи пропуск от бялата точка за Гризман с екипа на Франция, като той беше вкарвал неизменно в предишните си седем опита.
Доминацията на “петлите” продължи и след почивката. В 55-аата минута домакините организираха страхотна атака, завършена от Гризман, но Стракоша успя в последния момент да затвори краката си и да спре топката.
В 68-ата минута Франция стигна до трети гол чрез Кингсли Коман, който получи топката на точката за изпълнение на дузпа, успя да се завърти и с десния крак прати топката в мрежата. Резервата Джонатан Иконе вкара зао 4:0 пет минути преди края и направи мечтан дебют за първия тим на "петлите". В самия край албанците стигнаха до почетно попадение чрез Сокол Чикалеши.
Франция - Албания 4:1
1:0 - Коман (7)
2:0 - Жиру (27)
3:0 - Коман (68)
4:0 - Иконе (85)
4:1 - Чикалеши (90-дузпа)

Франция: Лорис, Варан, Лангле, Ернандес, Павар, Лемар, Матюиди, Коман, Толисо, Жиру, Гризман.

Албания: Стракоша, Исмаили, Джимсити, Маврай, Хисай, Рамадани, Абраши, Роши, Баре, Узуни, Балай.
Набил Фекир Набил Фекир18 Таулант Джака14 Таулант Джака
90' Сокол Чикалеши  Сокол Чикалешидузпа
Джонатан Иконегол Джонатан Иконе  85'
Тома Льомаризлиза Тома Льомар  84'
Набил Фекирвлиза Набил Фекир
Люка Ернандесизлиза Люка Ернандес  80'
Люка Динвлиза Люка Дин
78' Таулант Джака  Таулант Джакажълт картон
Кингсли Команизлиза Кингсли Коман  77'
Джонатан Иконевлиза Джонатан Иконе
73' Амир Абраши  Амир Абрашиизлиза
Таулант Джака  Таулант Джакавлиза
Кингсли Комангол Кингсли Коман  68'
66' Клаус Гясула  Клаус Гясулажълт картон
62' Беким Балай  Беким Балайизлиза
Сокол Чикалеши  Сокол Чикалешивлиза
53' Ylber Ramadani  Ylber Ramadaniизлиза
Кингсли Коман
8'
Оливие Жиру
27'
68'
Джонатан Иконе
85'
90'
Сокол Чикалеши

Добави коментар Коментари (15)

ХАХА (Гост) 15 отговор
08 септември 2019 | 08:26

На ответния мач в Тирана им пускат химна на Англия вместо френския и са квит.... Рейтинг: 59 0

... (Гост)
08 септември 2019 | 11:45

хахаха Рейтинг: 10 0

Сиpенясал kyp (Гост) 14 отговор
08 септември 2019 | 07:33

0:4.Цигани.0:7.говяда.сфини.4и4ко Ади Сапунжията:Отговорът на циганина Балък Балъков 0:4 е ПРОВОКАЦИЯ,за възстановяване Светата Инквизиция. АБЕ НЕЩАСТНИК НЕ ТЕ ЛИ Е СРАМ КАК НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВАТ ЗАГУБИТЕ.А ЗА ПОДОБНИ МАЧОВЕ НЕ СЕ ВЗИМАТ ЗАПЛАТИ, МАКЯ ВИ БОКЛУЦИ ДОЛНИ.ТИКВАТА ДА ЗАКРИЕ ФУТБОЛА ЗА 10 ГОДИНИ. Балъков,циганинът в костюм.Казал че резултатите не го интересуват.Нормален за циганите отговор в България.Ние българите от новото време НЕКА не търпим тъпите умове 25 г.след бронзирането.Било е. Да сме падали от всички,а след 0:4-0:7 години щяло да има резултат.Този е бати и наглеца.Просто иска още 0:7 годинки да си взима заплатата. Срам от всякъде,а той видял положителни неща.На последно място сме.Косово ни бие на сред София.Е ми то и без треньор ще сме си последни.За какво му дават заплата на този измислен треньор.Няма достойнство да каже, че обърка всичко и да си подаде оставката.Вече и Лихтенщайн не иска да играе в контроли с нас. Рибата се вмирисва от главата! Не знам още колко трябва да се срути футбола ни,че перуката да има наглоста и дебелоочието да стои на този пост.Съд за перуката и всички мафиоти около него. Циганин президент говядо Перука Михаилов.Циганин тренер Балък Балъков.Циганин вратар говядо Илиюф,циганин капитан говядо Попов,циганин сфиня замразена Бордюров,циганин космонаФт замразен Десподов,чакащи цигани роднини: Малка перука говядо Ники и Малък зетко говядо жиФко. Рейтинг: 3 10

08 септември 2019 | 07:28

Никой бе ги признава в Англия и Франция.Ми то и изил не признават, ама ги цитират Рейтинг: 7 1

34 (Гост) 12 отговор
08 септември 2019 | 04:22

45 Рейтинг: 3 0

Байерн (Гост) 11 отговор
08 септември 2019 | 02:08

Това вече не са национални отбори. На финала на европейското 16 негъра. Всички евро държави смесица. Само Исладния бяха само исландци и всички завършваше фамилията им на сон до един, само Гудионсен беше на сен най-големия ;д руснаците и те бяха с почти само руснаци. И до там всичко останало смесица. Ми то като ще е така направо да позволят и трансфери и това е , егати и националните тимове. И това няма нищо общо с расизма. Просто като играе Франция искам да гледам французи, като играе Германия , германци и тнт. Ако ще играят така както казах направо да пускат и трансфери и да си купуват играчи то и без това са като клубни отбори вече. Рейтинг: 38 2

Байерн (Гост)
08 септември 2019 | 02:11

То дори какво му е якото да спечелиш световна или евро титла с наемници? То това не е дори титла на родината ти, за мене. Месут Йозил ама германец хаха значи аз ако се чувствам тигър съм тигър така ли? Щом Месут Йозил може да е германец? ахах Рейтинг: 25 2

Lissa (Гост) 10 отговор
08 септември 2019 | 01:59

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 2 3

Гацо Бацов (Гост) 9 отговор
08 септември 2019 | 01:31

И ква стана тя, баце? Косовските шиптъри ше се класират, а тия не. Рейтинг: 25 0

Пешо Пачката (Гост) 8 отговор
08 септември 2019 | 01:03

Е, щом всички Мамадута и Бакарите се Франция, защо тия шиптъри, израснали по Германия и Швейцария, да не са Армения?! Хахаха Рейтинг: 20 0

Nerazzurro (Гост) 7 отговор
08 септември 2019 | 00:27

Живял съм във Франция две години, работя за френска компания и често съм натам. Средностатистическият французин е точно толкова глупав, да... няма да може да ти каже каква е разликата между Андора, Армения и Албания. Едни пичове не вярваха когато им обяснявах, че България не е била в СССР и нямаме нищо общо с Русия, освен славянското начало... не знаеха какво точно е това славяни.... говорим за хора в маркетинг и ИТ сектора. Рейтинг: 49 6

.|. (Гост)
08 септември 2019 | 01:09

Масовото оглупяване в действие. Унифицирано образование, тестове на PISA - всичко е прах в очите. Ликвидират поетапно възможността на хората да имат знания, а това ги ограничава да мислят само в рамките на физическите си потребности. Не само във Франция, в целия "развит" свят дори по-образованите са с трагична обща култура! В Германия булгариш и унгариш е едно и също, а тези, които все пак се усещат, че България не е Унгария, гордо заявяват, че знаят дори коя е столицата на България - Букурещ... Трагедия! Рейтинг: 33 3

Винс (Гост) 6 отговор
08 септември 2019 | 00:09

Организаторите пуснаха химна на Андора вместо албанския ...на полувремето дикторът поднесе извинения на албанците, като се обърна към Армения, хахахааааааетръвеуфхоо задавих се с бирата ве хора. Рейтинг: 52 3

аз (Гост)
08 септември 2019 | 02:26

боли ме сиренясалия кор какво си направил Рейтинг: 2 15

Россия (Гост) 5 отговор
07 септември 2019 | 23:50

И те не знаят сборна африка с кой играят , с андора ли с армения ли с албания ли. то така от много изкуствени държави. Глей ги на, украйна беларус всичко това е Русия всичко това са руснаци. Косово няма такова нещо това е сърбия. така наречената Северна македония е България и там са българи. А истинската облас която е носила названието Македония в миналото се е намирала в Солун днешна Гърция. Това парче там наречно северна македония няма нищо обшо с името македония. Австрийците и те немци , говорят немски, немски имена етнически гермнаци. С един куп изкуствени псевдо нации в тоя свят е така. Не знаеш с кой измислиняк играеш Рейтинг: 36 4

Евро 2020

Евроквалификациите продължават с нови 8 мача, в Дъблин ще е горещо 18 ноември 2019 | 06:06
Кроос за Евро 2020: Имам добро предчувствие 18 ноември 2019 | 14:32
Кроос се подигра с Беларус, а Германия се класира за Евро 2020 (видео) 16 ноември 2019 | 23:48
Надеждите на сърбите не изтраяха и половин час (видео) 17 ноември 2019 | 18:10
Холандия се завърна на голямата сцена, пропусната дузпа попари Северна Ирландия (видео) 17 ноември 2019 | 00:35
Австрия стъпка надеждите на Северна Македония и се класира на еврофиналите 16 ноември 2019 | 23:50
Ондрашек след загубата от България: Вкараха ни с първата си атака 18 ноември 2019 | 12:01
Гризман: Франция ще се опита да спечели Евро 2020 18 ноември 2019 | 06:54
Сайтът на Ростов отбеляза оттеглянето на Попето от националния 18 ноември 2019 | 04:54
Роналдо с рекорд по голове за Португалия 18 ноември 2019 | 02:56
Вратарят на Чехия: Загубата вгорчи дебюта ми 18 ноември 2019 | 01:18
Турция си свърши работата в Андора 18 ноември 2019 | 00:28
Исландия не допусна изненада в Молдова 18 ноември 2019 | 00:09
Всички резултати и голмайстори от евроквалификациите 17 ноември 2019 | 23:40
Англия приключи квалификациите с нова разгромна победа (видео) 17 ноември 2019 | 20:50
Мик Маккарти: Мачът е като финал за купа, мнението на хората не ни интересува 17 ноември 2019 | 18:41