Ман Юнайтед постигна мъчна победа над Лестър, Рашфорд вкара дузпа 14 септември 2019 | 18:54
Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 1:0 над Лестър в среща от петия кръг на Висшата лига. Това бе и първа победа след серия от три поредни мача без успех. За гостите пък това бе първа загуба, след като те записаха две победи и две равенства в първите си четири мача.

Солскяер имаше доста проблеми при окомплектоването на състава, след като поради различни травми не бяха на разположение Антъни Марсиал, Пол Погба, Джеси Лингард и Люк Шоу. Единствено Аарън Уан-Бисака е възстановен и е част от титулярния състав на “червените дяволи”.

Брендън Роджърс пък бе направил две промени и сред титулярите се завръщат Хамза Чъдури и и Чалар Союнджу в предни позиции заплаха за Давид Де Хеа трябваше да са Джеймс Мадисън и Джейми Варди.

Още в третата минута Даниел Джеймс се измъкна отлично отляво и бе фаулиран на граниацта на наказателното поле. Последвалото изпълнение на Андрес Перейра бе опасно, но Каспър Шмайхел се намеси отлично и извади топката в корнер. Две минути по-късно нещата се пренесоха в другото наказателното поле, където Джеймс Мадисън надигра Виктор Линдельоф и отправи опасен удар, но Де Хеа спаси.

В седмата минута Перейра успя да отправи топката към наказателното поле, където Рашфорд изпревари Чалар Союнджу, който го натисна, а това се оказа достатъчно за съдията да посочи бялата точка. Рашфорд застана зад топката и реализира хладнокръвно. По този начин и прекъсна серията от две поредни пропуснати 11-метрови наказателни удари.

В следващите минути на терена се възцари здрава битка, което доведе и до няколко твърди влизания от двете страни, а гостите изглеждаха малко по-опасния отбор. В 30-ата минута първо Хамза Чъдури нахлу в наказателното поле, но топката бе изчистена в корнер, а от последвалото изпълнение топката достигна до Бен Чилуел на дъгата на наказателното поле и левия защитник отправи много опасен удар под гредата, но испанския страж на “червените дяволи” отново се намеси отлично.

43-ата минута ново разбъркване в наказателното поле на домакините след изпълнение на корнер доведе до удар по посока на вратата от страна на Союнджу, но топката бе лека и не представляваше проблем за Де Хеа.

Само три минути след подновяването на играта пас в дълбочина от Рикардо Перейра бе много близо да остави Джеймс Мадисън очи в очи с испанския страж, но Де Хеа излезе и улови на границата на наказателното поле. Две минути по-късно Даниел Джеймс се измъкна от лявото крило, влезе навътре и отправи опасен удар, който обаче премина над вратата на Каспър Шмайхел.

50-ата минута Уан-Бисака изведе Хуан Мата отлично в наказателното поле, но ударът на испанеца бе спасен от датчанина. Четири минути по-късно необмислено действие на Скот Мактоминей доведе до нарушение срещу Тилеманс пред наказателното поле на домакините, но Джеймс Мадисън не успя да уцели рамката на вратата.

Между 67-ата и 70-ата минута Солскяер смени двама от най-опитните си играчи Неманя Матич и Хуан Мата с Фред и Таит Чонг, което бе и опит да се изнесе играта в по-предни позиции, тъй като гостите бяха наложили сериозен териториален превес в последните десетина минути. Това даде резултат и играчите на Манчестър Юнайтед успя да пренесе играта в половината на Лестър.

В 83-ата минута нарушене срещу Скот Мактоминей доведе до фаул от над 25 метра. Рашфорд обаче изпълни великолепно, но топката срещна горната греда на Шмайхел, който изобщо не реагира.

92-ата минута Айосе Перес се измъкна отлично по десния фланг и центрира, Скот Мактоминей достигна до топката, но изчисти слабо и я прати на крака на Уилфред Ндиди , но ударът на халфа премина до левия стълб на Де Хеа. Така Манчестър Юнайтед постигна втора победа от началото на сезона, а в следващият кръг гостува на Уест Хам, докато гостите от Лестър посрещат Тотнъм.

Даниел Джеймсжълт картон Даниел Джеймс  84'
75' Джеймс Мадисън  Джеймс Мадисънжълт картон
Хуан Матаизлиза Хуан Мата  70'
Таит Чонгвлиза Таит Чонг
68' Демарай Грей  Демарай Грейизлиза
Харви Барнс  Харви Барнсвлиза
Неманя Матичизлиза Неманя Матич  67'
Фредвлиза Фред
57' Хамза Чъдури  Хамза Чъдуриизлиза
6
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
5
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Маркъс Рашфорд
8'

Добави коментар Коментари (34)

милан фк (Гост) 34 отговор
15 септември 2019 | 13:30

най накрая си припомниха ерата на фърги и съдииските поткупи браво във продължавайте все така и още двадесет титли ще спечелите слава на фърги слава и на съдиите Рейтинг: 11 6

15 септември 2019 | 16:19

От Кейн,явно в националния тренират плуване между другото.Всичко съм очаквал от футбола,но англичани да симулират и да се въргалят като латино-кло*уни...Идва ми в повече. Рейтинг: 8 4

Неутрален (Гост) 32 отговор
15 септември 2019 | 11:39

Всички от Ман. Юнайтед да кажат с ръка на сърцето ако тази ситуация за дузпата се беше случила в другото наказателно - щеше ли да има дузпа? Рейтинг: 14 3

зоро (Гост) 31 отговор
15 септември 2019 | 10:06

На вниманието на привържениците на Юнайтед Ако имат скаути още от зимата да купят нападателят на Интер Лаутаро Мартинес, който вкара три от четирите гола в мача 17, 22 и 39 срещу Мексико Ако Клоп или Пеп не ги изпреварят Гледам го още от лятото на Копа Америка Новия Кун Агуеро Рейтинг: 9 0

14 септември 2019 | 21:36

Ние ще Ви покажем как се правят успешни инвестиции на спортни събития на база математически формули. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM . СОМ и се убедете колко е лесно и доходоносно. Рейтинг: 0 2

5 кръга 5 дузпи (Гост) 28 отговор
14 септември 2019 | 21:26

Имаме напредък,ама дано да ги вкарваме като днес. Рейтинг: 13 3

Светеца (Гост) 27 отговор
14 септември 2019 | 21:02

В Юнайтед се опитват да направят нещо вече правено от съра, но трябва време, а и поне още няколко трансферни прозореца. Нека сме търпеливи, защото ако нещата се получат...., а се вижда и идеята вече. На прав път сме. ГГМЮ Рейтинг: 18 18

Рефер (Гост)
15 септември 2019 | 14:39

За дузпите всеки мач ли говориш? Рейтинг: 11 2

HAHAHHA (Гост) 26 отговор
14 септември 2019 | 20:38

АЗ ВИ КАЗАХ, ЧЕ ТОЯ СЕЗОН ЩЕ ИМА ПОНЕ 38 ДУЗПИ, ВИЕ, Н3 МИ ВЯРВАТЕ ХАХАХАХА АХ РЕДОВНАТА НЕСЪЩЕСТВУВАЩА ДУЗПА ЗА ЮНАЙЕД, СЪДИЯТА СВ ПОТРИВАШЕ ПО ВРАТА ОТ СРАМ КАТО ДАВАХА ПОВТОРЕНИЯТА Рейтинг: 27 16

14 септември 2019 | 19:35

Въпросче: Как ли щяха да реагират МЮ ако в 5 поредни мача им свирят същите тия дузпи , ама срещу тях? Съра щеше да вдигне 300 от място и да пусне сешоара ... Рейтинг: 38 12

14 септември 2019 | 22:04

ама сте тъпчовци, оценяващите. момъкът, съдейки по ника, явно се ебава. Рейтинг: 4 0

Rado Vasilev (Гост) 21 отговор
14 септември 2019 | 19:24

Юнайтед с тази игра трудно ще се класират в 4-ката. Лестър владееха топката през по-голяма част от времето, но на повечето атаки им липсваше завършващия удар. Определено играят приятен футбол съвсем не дърварски. Рейтинг: 25 6

Герини Кол (Гост) 20 отговор
14 септември 2019 | 19:14

Най-интересното от целия мач беше като спряха мача и пуснаха Ливърпул. Иначе е ясно всеки мач по една измислена дузпа да не изпаднат манафите в чемпиъншип. Рейтинг: 31 19

Англия

Скромният Моуриньо увери, че няма да променя стила на Тотнъм и през следващия сезон отборът може да спечели титлата 21 ноември 2019 | 17:10
Моуриньо иска да върне Бейл в Тотнъм 21 ноември 2019 | 10:41
Рашфорд застана твърдо зад Солскяер: Той е точният човек 21 ноември 2019 | 13:05
Добра новина за Гуардиола преди дербито с Челси 21 ноември 2019 | 13:18
Моуриньо: Тотнъм разполага с най-добрия стадион на света 20 ноември 2019 | 20:39
Денят, който може да определи Почетино, Тотнъм и Моуриньо 20 ноември 2019 | 17:28
Варианти пред Матич за зимен трансфер 21 ноември 2019 | 20:48
Джака се завръща в състава на Арсенал 21 ноември 2019 | 19:13
Може ли мачът със Сити да определи Лампард и Челси 21 ноември 2019 | 18:39
Кийн: Направих грешка, сега трябва да наведа глава и да работя усилено 21 ноември 2019 | 14:23
Моуриньо казал на Леви, че Кейн не трябва да бъде продаван при никакви обстоятелства 21 ноември 2019 | 12:49
Моуриньо е световен рекордьор по похарчени суми за трансфери 20 ноември 2019 | 23:12
Bwin предоставя специално предложение за дербито между Манчестър Сити и Челси 20 ноември 2019 | 19:22
Бербатов: Странно решение на Тотнъм, но Моуриньо е перфектен за тях 20 ноември 2019 | 19:09
Ман Юнайтед се насочва към Джеко вместо Манджукич 20 ноември 2019 | 18:22
Привличането на Жозе е грешка, определиха повечето хора 20 ноември 2019 | 18:12