РБ (Лайпциг) наказа Бенфика в Лисабон 18 септември 2019 | 00:21
Отборът на РБ (Лайпциг) записа много важна победа с 2:1 над Бенфика като гост в сблъсък от група “G” на Шампионската лига, в която по-рано през вечерта Лион и Зенит направиха 1:1. И двата гола за германците бяха реализирани от Тимо Вернер (69’,79’), а Харис Сеферович (84’) само намали резултата.

Разенбалшпорт игра по-добре и се възползва по перфектен начин от шансовете си, като вкара две попадения с три шута в очертанията на вратата.

Лайпциг заложи на схемата от второто полувреме срещу Байерн (Мюнхен), когато доминираше над баварците. Бенфика също избра 4-4-2, но така и не успя да наложи превъзходство.

Тимът от Бундеслигата комбинираше на бързо обороти и така паднаха и двата гола. В 69-ата минута Юсуф Поулсен нагласи топката на Вернер, който светкавично я изстреля в долния десен ъгъл на вратата на Бенфика. Десет по-късно германският национал завърши на празна врата акция като по учебник, при която Марсел Забитцер избяга от засадата.

Бенфика успя само да върне единия гол чрез Сеферович шест минути преди края.

В следващия кръг на 2 октомври РБ приема Лион, а португалците ще гостуват на Зенит.

Харис Сеферович Харис Сеферович14 Кристофър Нкунку18 Кристофър Нкунку
88' Емил Форшберг  Емил Форшбергизлиза
Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункувлиза
Харис Сеферовичгол Харис Сеферович  84'
83' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенбергизлиза
Лукас Клостерман  Лукас Клостерманвлиза
78' Тимо Вернер  Тимо Вернергол
Пициизлиза Пици  76'
Рафа Силвавлиза Рафа Силва
Франко Червиизлиза Франко Черви
Харис Сеферовичвлиза Харис Сеферович
70' Амаду Хайдара  Амаду Хайдаражълт картон
69' Тимо Вернер  Тимо Вернергол
Jotaизлиза Jota  67'
David Tavaresвлиза David Tavares
Jotaжълт картон Jota  62'
57' Юсуф Поулсен  Юсуф Поулсенжълт картон
39' Конрад Лаймер  Конрад Лаймеризлиза
11 Извършени фалове 13
69'
Тимо Вернер
78'
Тимо Вернер
Харис Сеферович
84'

Добави коментар Коментари (1)

la_bestia_negra фен на: --- 1 отговор
18 септември 2019 | 11:01

Вечерта за немския футбол щеше да е пьлна ако Дортмунд бяха успели да сразят гостуващите каталунци,но вратарят им Тер-ЩегенТер-Щеген бивш на Борусия Мьонхенгладбах успя да спаси гостуващата Барса. Рейтинг: 6 0