Борусия (М) се раздаде и превъзмогна шока от Лига Европа 22 септември 2019 | 18:48
Борусия (Мьонхенгладбах) успя да се съвземе след кошмарното 0:4 от Волфсбергер в Лига Европа в четвъртък, като записа първа домакинска победа за сезона. Отборът от “Борусия Парк” вървеше към ново разочарование, след като до 74-ата минута губеше с 0:1 от Фортуна (Дюселдорф), но с два гола на новото си острие Маркус Тюрам стигна до трите точки. Синът на Лилиан Тюрам донесе победата в 87-ата минута. За него това са първи голове в Бундеслигата.

С тази победа Гладбах събра 10 точки - с една по-малко от Байерн (Мюнхен). За Фортуна пък това е трето поражение и общо четвърти пореден мач без успех.

Гостите от Дюселдорф излязоха напред още в 6-ата минута, когато тъмнокожият Касим Нуху засече с глава.

Футболистите на Борусия дадоха всичко от себе си в търсенето на обрата. Те отправиха цели 11 изстрела в очертанията на вратата и в крайна сметка това им донесе победата. Тюрам изравни в 74-ата след подаване на Щефан Лайнер, а в 87-ата беше точен и за 2:1, след като преди това Рафаел разтресе напречната греда. Първоначално страничният съдия маркира засада при ситуацията за второто попадение, но след намесата на ВАР се видя, че голът е бил редовен.
Пореден силен двубой направи вратарят на Фортуна Зак Стефен, който е преотстъпен от Манчестър Сити.

Маркус Тюрамвлиза Маркус Тюрам  Томас Пледъл  Томас Пледълвлиза
65' Каан Айхан  Каан Айханжълт картон
58' Люис Бейкър  Люис Бейкъризлиза
Ерик Томи  Ерик Томивлиза
Тони Янтшкеизлиза Тони Янтшке  52'
Нико Елведивлиза Нико Елведи
49' Матиас Цимерман  Матиас Цимерманжълт картон
35' Адам Бодзек  Адам Бодзекжълт картон
6' Касим Нуху  Касим Нухугол
0
6'
Касим Нуху
Маркус Тюрам
74'
87'

Добави коментар Коментари (2)

yorval фен на: --- 2 отговор
28 септември 2019 | 18:58

Дойде и 6-ия кръг в БЛ: И тъкмо внимателно забелязах интересната случка, че до този момент абсолютно всичките гостуващи отбори в БЛ вече бяха повели до 42-та минута с по айнц-цу-нулл, с изключение на гостуващата Боруссия. И независимо, че домакините от Хоффето доминираха непрестанно до този момент мача с цели 4 хубави удара към вратаря ни Ян ЗОММЕР и си казах, че е крайно време и съответно традиционно-легендарната Мейн-ГЛАДБАХ да го стори по подобие на останалите, и ето че, очакваното попадение не закъсня да се появи на светлинното табло, влизайки в правилната врата при това… След хубавия остър пробив от левия ни защитник - австрийския национал Щефан ЛАЙНЕР, същият овладява успешно топката след единоборство вдясно зад центъра на терена, след което отправя хубав пас успоредно на тъч-линията към вратата на Бауман; при който обаче защитникът Хюбнер в опита си да изчисти кълбото с неуспешен шпагат се разминава нещастно с топката и тя попада необезпокоявано у вклинилия се напред Тюрам, който без да се бави, продължава с пробива си, стигайки почти до аут-линията вдясно вътре в палантерията на около 7-8 м от гредата и оттам сервира брилянтно кълбото на открилия се френски ЦН - АЛЛА/Х/ССАН ПЛЕА, който подлага левия си крак и респ. ГЛАДБАХ повежда като гост… Между другото, ако истинската настояща и симпатична БоруссиЯ победи в Синсхайм домакинстващия Хофенхайм, то тя ще се превърне до настоящия момент в НАЙ-УСПЕШНИЯ гостуващ тим в цялата БундесЛИГА, като при това положение ще се изравни с ЛайпциШките црвени бичета, които изненадващо в момента лежат с цели 2 парцала назад с/у жалкарията, което си е бая сензационна ситуация, ФАКть. . .И в тази връзка още едно интересно съвпадение за отбелязване: 11 от всичките 15 гола на ПЛЕА той ги е отбелязал на чужд терен, когато ГЛАДБАХ е гостувала навън. М/у другото, редно е да отбележим и друг важен факт, а именно, че славният световно заслужил Джърмански шампион и тренер и един от най-великите ЕВРО-играчи на всички времена - Кайзерът ФРАНЦЛ е официален гост на щадиона в Синсхайм и наблюдава с интерес хубавите прояви на футбалерите на терена, за което обаче не знам причината за това негово действие... Начева и 2ПВ, като през първата половина на мача, Мейн-ГЛАДБАХ тактически е построена от тренера си Розовия Марко в игровата система 3-4-3 /Вендт-Гинтер-Лайнер … Елведи-Закария-Крамер-Нойхаус…Плеа-Емболо-Тюрам/. Отбелязвам, че в първия ¼ час Хоффето се опитва да окаже съществен твърд натиск към ГЛАДБАХската врата, опитвайки се по всявъзможен начин да преодолее суис нати-вратаря Зомер. Фал в тяхна полза централно в 59-та мин., за щастие неточно изпълнен от Скоуф, а минутка след това Руди поваля отзад нахлуващия вперьод црен нападател Емболо за своята жълта картичка…Високо интензивно разигравата играта се изнервя и доста изостря с поредица от фалове от 2 страни, но атаките към 2-те врати следват една след друга, както и бройката нарушения. И в 65-та мин. героят от последната среща с/у ФОРТУНАта–синът на френския световен шампион от 1998 Маркус Тюрам пробива сам отдясно изглъгва последователно Акпогума и Хюбнер и оставен сам съвсем хладнокръвно вкарва кълбото в десния ъгъл на Бауман биейки точно с левачката за ЗАСЛУЖЕНОТО повеждане с цели 2 гольчета. Това е супер-УСПЕХ и мини-сензация с оглед на обстоятелството, че силно отслабеният този сезон Хоффенхайм е бил винаги кУрав и почти непреодолим съперник за истинската Боруссия, а пък по-следващия кръг Мейн-ГЛАДБАХ гостува на другата – Дортмундската такава… Малко след 70-та мин. в рамките на 2 минути Нойхаус и Емболо пропускат да направят победата още по-солидна и красноречива, след като изпускат 2 абсолютно чисти положения пред Бауман, като това на Флориан беше направо „комично“, предвид факта, че бе оставен САМ на 3-4 м пред вратаря и би технично в него… Независимо от всичко случило се досега, обаче домакините от Хоффето не се отказват изобщо и всячески налитат като ядосани оси към вратаря Зомер. В 80-та мин. ГЛАДБАХ получава дузпа за фал на Дрилич с/у Фло НОЙХАУС, който бива спънат отзад и повален на земята … Но съдията пуска ВАР-а в действие, за да се подсигури максимално с оглед нужните му за целта сигурни аргументи за решението си за този наказателен удар и го отменя напълно справедливо, след като Дрилич е играл пръв с кълбото, отбивайки го настрани/!/ А пък вече в 82-та мин. победата става окончателен ФАКть, като невярващият на очите си Флориан успява след съмнение за /несъществуваща/ засада да вкара своето дългоочаквано заветно попадение за 3:0 след много хубав пас на другия ни голмайстор ПЛЕА. Вече имаме цели 3 поредни ПАБЕДКИ за гостуващата БоруссиЯ след предишното дерби с/у локалния враг ФЦ Кьолн. А самочувствието на развихрилите се диви мустанги започва да расте и да се връща обратно с лихвите с всеки изминат мач в Джърманското първенство... Следващият мач на Мейн-ГЛАДБАХ ще бъде идния четвъртък в съседна Турция за Евро-лигата с/у Стамбулския Башакшекир, след което на БОРУССИЯ-ПАРК каца друг костелив орех в лицето на 1.ФЦ Аугсбург–яко труден и доста проблематичен за преодоляване Баварски противник. Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

yorval фен на: --- 1 отговор
22 септември 2019 | 19:44

Със страхотна радост в душата и огромна гордост в сърцето елегантно споделям щастието си с целата публика тук със съответния кратък репо за много трудно извоюваната с кръв и пот на челото плюс радостните сълзи на финалната права, израз на огромното облекчение стоварило се от плещите на всички футбалери на Мейн-ГЛАДБАХ. Това бе мач, в които с голем зор и доста голема мъка успяха накрая да се поздравят за първата домашна победа в малкото Рейнско дерби с/у местната Фортуна Дюсселдорф на старото куче и джърмански доайен на треньорите - Фр.Функел от цели 9 месеца с минималното 2:1, което много красноречиво говори за яките вложени усилия и опити да се преборят и счупят железната защита на гостуващите съседи. В цялото 1ПВ почти не присъствахме на терена, вяло тичане и безцелно мотаене с много солови изяви, от които не излезе нищо положително за отбелязване.Единствено младите ни надежди Ласло БЕНЕШ и Фло НОЙХАУС се опитваха да наложат някакво забележимо присъствие и волята на домашния тим, но не бяха подпомагани почти от никой в предни редици. Междувременно след нелепа отбранителна дейност от страна на Гладбахските халфове и много хитро отигран корнер, смело играещите в офанзивен план гости излизат напред в резултата,като црният Адамс получава хубав пас също с глава от Хофман, който удряйки топката в земята прехвърля по тоя хитър н/н целата домакинска отбрана и топката стига до непокрития халф, който бие високо и кълбото отбивайки се в горната греда крайно вдясно намира гърдите на влезлия доста навътре зад голлинията наш ЦЗ – Матиас ГИНТЕР и съответно попадението след съответната ВАР-проверка бива единодушно признато за гольче и ФОРТУНА-та повежда в 6-та минута - впольне заслужено при това. Следва цел час и нещо някакви елементарни и бездушни опити да се стигне до нещо положително, но уви… едва в 56-та минута след умел и много остър пробив в дълбочина по левия фланг на защитника ни Оскар ВЕНДТ, той центрира силно по земята и топката достига точно пред дузпата до Патрик ХЕРМАН, чийто удар от упор обаче бива спасен от вратаря на гостите Щефен в 56-та минута, а само 6 по-късно близо 5-ма ГЛАДБАХски нападателя остават с/у 2 защитници на Фортуната, но Брийл ЕМБОЛО се замотава с пробива си и топката му бива отбита напред и хубавото положение отива по дяволите… Но щастливите мигове за Мейн-ГЛАДБАХ идват само 10-ина минути по-късно с влизането на джокера ни в лицето на офанзивния халф – Маркус ТЮРАМ /№10/, който получава блестящ пас отдясно след пробива на десния защитник Щефан ЛАЙНЕР, и изпреварвайки само с крачка забавилия се негов пазач Айхан забива в долния десен ъгъл неспасяемо топката във вратата на гостите /75мин./… И точно 12 минути по-късно след страхотно разбъркване в центъра на палантерията на Фортуна Дюсселдорф, и последователно нанесени удари на влезналия току-що бразилски плеймейкър Рафаел уцелил гредата и оттам топката попадна у Гинтер, чийто удар с глава бива отразен брилянтно от Щефен, който обаче падайки отбива топката надясно и тя стига до свободния вляво Маркус, който с лек удар с левачката я праща над падналия вратар за победоносното 2:1. И съответно всеки на мое място би скочил от възхита за извоюваната с много труд и неимоверни усилия домашна ПАБЕДА, колкото и мъчно да се е получила тя, в крайна сметка тя става още по-сладка за всеки запален фен на традиционно легендарния и молто-симпатичен тим на БорусиЯ Мейн-ГЛАДБАХ, като броят им набъбва до 2 кръгли дузини – общо 24х. И по този блестящ н/н ГЛАДБАХ взима последователно 2те локални РЕЙНски дербита: с/у Кьолн в миналия 4-ти кръг и съответно днес с/у ФОРТУНА Дюселдорф, с което се утвърждава като водещия тим в тази северногерманска провинция Северен Рейн-Вестфалия! Рейтинг: 0 1

yorval фен на: ---
22 септември 2019 | 19:59

ЦИТАТ: С тази победа Гладбах събра 10 точки - с една по-малко от Байерн Мюнхен. И съответно се настанява на заслуженото V-то място в классирането на БундесЛигата. Рейтинг: 0 1

Германия

Левандовски постави нов рекорд при пореден изразителен успех на Байерн (видео) 24 октомври 2020 | 18:25
Дортмунд затвърди голямата разлика в класите с Шалке 04 24 октомври 2020 | 21:20
РБ Лайпциг изтръгна победата срещу десетима от Херта (видео) 24 октомври 2020 | 18:43
Гладбах с ново силно представяне в очакване на Реал Мадрид (видео) 24 октомври 2020 | 18:49
Ханзи Флик: Днес видяхме нещо, което досега не се беше случвало 24 октомври 2020 | 20:11
Чудото от школата на Дортмунд отговори на расистите с четири гола 24 октомври 2020 | 17:28
От Байерн разкриха колко време ще се лекува Алфонсо Дейвис 24 октомври 2020 | 19:36
Щутгарт започна силно, но Кьолн отвърна (видео) 23 октомври 2020 | 23:32
Емре Джан с положителен тест 23 октомври 2020 | 20:48
Шюрле: “Бруталният” Моуриньо ми срина самочувствието 23 октомври 2020 | 20:45
В Шалке 04 се гласят за поне точка срещу Борусия (Дортмунд) 23 октомври 2020 | 18:51
Подготвят за цялостно затваряне половината стадиони в Бундеслигата 23 октомври 2020 | 17:06
Треньорът на Айнтрахт: Да водиш с 4:0 на Атлетико след 70 минути говори за класа 23 октомври 2020 | 16:52
Ханзи Флик: Хленченето не е опция пред нас 23 октомври 2020 | 16:41
Футболистът на Хофе, който заряза мача със Звезда, не закъсня за най-важното събитие 23 октомври 2020 | 16:00
Хофе пречупи Звезда, играч избяга към родилното по средата на мача (видео) 23 октомври 2020 | 00:45