Автогол в 88-ата остави Борусия (Д) зад Байерн 22 септември 2019 | 20:52
Борусия (Дортмунд) загуби по нелеп начин 2 точки в борбата за титлата в Германия, след като в 88-ата минута халфът на тима Томас Дилейни си заби автогол, довел до 2:2 при гостуването на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от петия кръг. Преди това Аксел Витсел се разписа за "жълто-черните" в 11-ата минута, а в 44-ата Андре Силва изравни. В 66-ата Джейдън Санчо вкара втори гол за вестфалци, но в края ликуваха домакините.
По този начин Дортмунд е трети - на точка зад Байерн и на три зад лидера РБ (Лайпциг).

През седмицата и двата тима бяха ангажирани с двубои от евротурнирите, но гостите имаха предимството да разполагат с два дни повече за подготовка.

В четвъртък Айнтрахт загуби тежко у дома с 0:3 от Арсенал в Лига Европа и днес треньорът Адолф Хютер направи четири промени. Бас Дост, Дани да Коща, Дайчи Камада и Давид Абрахам отстъпиха местата си на Алмами Туре, Ерик Дурм, Желсон Фернандеш и Гонсало Пасиенсия.

Във вторник пък Дортмунд пропусна да победи Барселона в Шампионската лига - 0:0. Сега за вестфалци излязоха същите 11, които видяхме и на “Сигнал Идуна Парк”. Десет от тях пък бяха титуляри и през миналия уикенд срещу Байер (Леверкузен), което означава, че за тях това беше трети мач в рамките на осем дни.

Борусия тотално надигра своя съперник през първото полувреме, но в края съжаляваше. “Жълто-черните” поведоха след точен удар на Витсел в 11-ата минута, но в същото време пропуснаха другите си шансове. Отборът от Дортмунд изглеждаше доста по-свеж и водеше играта.

Минута преди паузата обаче Айнтрахт организира една от малкото си атаки, която Андре Силва завърши точно за първия си гол за клуба. Португалецът беше точен след подаване на Джибрил Соу.
Борусия усещаше, че има предимството и продължи да търси успеха. В 64-ата Пако Алкасер пропусна, а след него и Витсел се размина с попадението.
Две минути по-късно обаче белгиецът много находчиво подаде към Санчо на 3-4 метра от голлинията и той прониза Кевин Трап за 2:1.
В 70-ата Торган Азар можеше да покачи на 3:1, но ударът му мина близо до гредата.
Играта стана двуостра, като топката почти не се задържаше в средата, а положенията следваха едно след друго и пред двете врати. Марко Ройс не съумя да вкара в 78-ата, а три по-късно Андре Силва се размина с изравнителното попадение.
В този дух на играта се стигна до 88-ата, когато Камада засече прострелно центриране и Дилейни отклони топката в собствената си мрежа.

Томас Дилейниавтогол Томас Дилейни  88'
86' Ашраф Хакими  Ашраф Хакимижълт картон
Алмами Туреизлиза Алмами Туре  83'
Тимъти Чандлървлиза Тимъти Чандлър
Гонсало Пасиенсияизлиза Гонсало Пасиенсия  79'
Бас Доствлиза Бас Дост
76' Пако Алкасер  Пако Алкасеризлиза
Марио Гьотце  Марио Гьотцевлиза
73' Джейдън Санчо  Джейдън Санчоизлиза
Юлиан Брант  Юлиан Брантвлиза
Доминик Кооризлиза Доминик Коор  67'
Дайчи Камадавлиза Дайчи Камада
66' Джейдън Санчо  Джейдън Санчогол
Алмами Турежълт картон Алмами Туре  65'
63' Матс Хумелс  Матс Хумелсизлиза
Дан-Аксел Загаду  Дан-Аксел Загадувлиза
Андре Силвагол Андре Силва  43'
32' Матс Хумелс  Матс Хумелсжълт картон
11' Аксел Витсел  Аксел Витселгол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
11'
Аксел Витсел
Андре Силва
43'
66'
Джейдън Санчо
88'
Томас Дилейни

Добави коментар Коментари (2)

Крис (Гост) 2 отговор
22 септември 2019 | 21:55

Дортмунд имат силен отбор и дълга скамейка, поне докато са здрави - предни години вечно имаха 7-8 човека в лазарета. Според мен ще е яка гонитба с Байерн, а не изкючвам и РБ тая година да се намесят, защото израстват и се утвърдиха. Немската лига е много интересна, макар да отстъпва от към класа, евала им правя не се продадоха на араби - има я харизмата. Рейтинг: 25 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Бай Тошо (Гост)
23 септември 2019 | 08:54

Да, засега всички първенства, като изключим английското, са изключително оспорвани и интересни за гледане! Рейтинг: 7 1