Байерн се изстреля на първо място след неочаквана драма срещу последния (видео) 28 септември 2019 | 18:27
Байерн (Мюнхен) излезе начело в Бундеслигата, след като надви последния Падерборн 07 с 3:2 като гост, а по същото време досегашният лидер РБ (Лайпциг) загуби своя мач срещу Шалке 04. Това означава, че баварците ще останат на върха поне до следващия седми кръг.

Победата на шампионите обаче не дойде никак лесно. Играчите на Нико Ковач се надпреварваха да пропускат, но все пак поведоха с 2:0 след голове на Серж Гнабри (15’) и Филипе Коутиньо (55’). После обаче домакините намалиха чрез Кай Прьогер (68’). Роберт Левандовски (79’) възстанови добрия аванс на гостите, но неубедителна изява на Мануел Нойер позволи на домакините пак да вкарат - чрез Джамилу Колинс (84’). Все пак до изненада не се стигна и двубоят завърши при този резултат.
Лева вече има 10 гола след първите шест кръга, като това се случва за първи път в историята на германския елит.
Филипе Коутиньо отново беше титуляр за шампионите, като този път компания на линията зад гърба на Роберт Левандовски му правеха Серж Гнабри и Кингсли Коман. Томас Мюлер беше оставен на пейката. Там беше и възстановеният от контузия Дейвид Алаба.

Преди днешния мач баварците бяха изиграли само четири двубоя срещу Падерборн, като бяха спечелили всичките при голова разлика 21:1. Този сезон засега “07” са единственият тим без победа и са на последна позиция. Кристофър Антуи-Аджей и Свен Мичел действаха в най-предни позиции за домакините.

Гостите можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Гнабри подаде на Левандовски на празна врата, но той не успя да реализира.
След още шест минути и Коман се провали, след като беше изведен сам срещу вратаря Яник Хут, но стреля над гредата.
В 15-ата минута Байерн заслужено поведе. Коутиньо изведе Гнабри вдясно, като германският национал се възползва от грешка при излизането на Хут и насочи кълбото в мрежата му.
За мюнхенци беше лесно да контролират играта, но в 24-ата минута Тиаго Алкантара за малко да си вкара автогол.
В 40-ата Левандовски получи шанс да се реваншира за пропуска си в началото, но Хут отрази, а след това Коутиньо не успя да завърши точно при добавката. До почивката още една чиста възможност пропиля и Гнабри.
На полувремето Нико Ковач направи двойна смяна, вадейки Тиаго и Люка Ернандес за сметка на Хавиер Мартинес и Алфонсо Дейвис.
Нищо не се промени в играта на два тима и в 55-ата Байерн удвои аванса си. Йошуа Кимих намери Гнабри зад защитата, който пък асистира на Коутиньо на празна врата за 2:0.
В 62-ата минута в игра за Падерборн се появи Кай Прьогер. Само шест по-късно той порази целта с удар по диагонала и изведнъж интригата се завърна.
Секунди по-късно в следващата атака същият този Прьогер - от почти същата ситуация - за малко да изравни, но този път ударът му излезе в аут.
Домакините обаче нямаха сили за натиск. В 80-ата минута Зюле пусна пас по земя, който мина през центъра на терена и изведе Лева сам срещу вратаря. Този път нападателят не допусна грешка и копна кълбото над стража за 3:1.Веднага след това голаджията на Бундеслигата беше заменен.
И все пак това не беше всичко, защото в 83-ата Мануел Нойер не реагира на далечен удар на нигерийския национал Джамилу Колинс и преднината на Байерн пак беше намалена.
До края обаче Байерн не се пропука и си тръгна с трите точки. Във вторник мюнхенци гостуват на Тотнъм в Шампионската лига.

Кири Шелтънвлиза Кири Шелтън
80' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскиизлиза
Томас Мюлер  Томас Мюлервлиза
79' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Каулиизлиза Каули  73'
Марлон Ритервлиза Марлон Ритер
Кай Прьогергол Кай Прьогер  68'
Бен Цолинскиизлиза Бен Цолински  62'
Кай Прьогервлиза Кай Прьогер
55'   гол
46' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантараизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
Люка Ернандес  Люка Ернандесизлиза
Алфонсо Дейвис  Алфонсо Дейвисвлиза
43' Никлас Зюле  Никлас Зюлежълт картон
15' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
15'
Серж Гнабри
55'
Кай Прьогер
68'
79'
Роберт Левандовски
Джамилу Колинс
84'

Добави коментар Коментари (14)

Неутрален (Гост) 14 отговор
29 септември 2019 | 13:06

Вратяаря на Падерборн има вина за първия и тртия гол с неразчетени излизания. За Първия гол на Падерборн просто е смешно Боатенг така да се надупи - представям си сега например Ван Дайк как щеше да подходи в такава ситуация. За вторият ми гол Нойер не можа да реши вратата ли да пази или гредата. Иначе наистина добри комбинации в атака за Байерн - имат наистина класа особено Коутиньо. Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

la_bestia_negra фен на: --- 13 отговор
29 септември 2019 | 11:27

Аз щях да се разсърдя, ако ни бяхме изравнили. Обичайното класиране ми допада- Байерн първи. Едно обаче не мога да разбера, как може защитник играещ 10 години на такова високо ниво, по такъв аматьорски начин да се дупи при удар на противника!?!? Иначе мн добри асистенции за головете. Рейтинг: 3 0

Жоро**Да питам (Гост) 12 отговор
29 септември 2019 | 00:18

Това момче Леванголски нямаше ли да го “държат резерва” защото иска трансфер и “няма желание” да работи за клуба? ;D.. Бате Лева е топ. period. Рейтинг: 3 1

28 септември 2019 | 22:57

Точно тези мачове се оказват решаващи за титлата. Дано през пролетта играчите да са по-убедителни. оставете го г-н Yorval на мира. Нека всеки да си гледа в неговия двор. Запалянковци като него показват, че БМ е велик клуб, който предизвиква всякваки емоции сред публиката. Рейтинг: 7 0

28 септември 2019 | 22:38

jorko pii si hapchetata redovno...pusni si megasblusuka mainz-wolf kato ne ti se gleda maahinata Рейтинг: 2 0

оуу (Гост) 5 отговор
28 септември 2019 | 22:08

Левандовски е пълен професионалист .. Рейтинг: 3 0

Чакаме коментар на Йоркит (Гост) 4 отговор
28 септември 2019 | 20:14

И лека полека всичко си идва на мястото.Байерн ще бъде пак шампион.Много скучно е немското първенство,Байерн са от друга планета. Рейтинг: 12 1

28 септември 2019 | 16:35

тея па евроспорт само Байрям Мюмюн дават, няма значение колко по-интересни мачове от кръга има в момента...пфУуУ Рейтинг: 4 17