Борусия (М) продължава да галопира към челото (видео) 28 септември 2019 | 18:54
Намиращият се във форма Борусия (Мьонхенгладбах) записа трети пореден успех в германския шампионат и вече е само на точка от върха. Днес жерта на атрактивния футбол на тима стана Хофенхайм, който беше разбит с 3:0 на собствения си стадион.

Гладбах се измъкна още в началото, когато Кристоф Баумгартнер пропусна от 2-3 метра. След това обаче гостите наложиха своето превъзходство и в две минути преди почивката Аласен Плеа вкара за 1:0 след отличен пробив на новото попълнение Маркус Тюрам.

В 65-ата самият Тюрам покачи на 2:0 с удар с левия крак, наказвайки грешка на домакините при изнасянето на топката.

В 83-ата младият Флориан Нойхаус “избяга” от засадата и майсторски направи 3:0.

За Хофе това е второ поредно домакинско поражение, а като цяло тимът няма успех от четири кръга насам. Прогнозите също не са добри, защото след седмица предстои гостуване на Байерн в Мюнхен.

Борусия пък ще пътува до Истанбул за двубой от Лига Европа срещу местния Истанбул ББ, след което в неделя приемат Аугсбург.

Юрген Локадия Юрген Локадия37 Тони Янтшке24 Тони Янтшке
88' Stefan Lainer  Stefan Lainerизлиза
Тони Янтшке  Тони Янтшкевлиза
86' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусизлиза
Рафаел  Рафаелвлиза
83' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусгол
Денис Гайгеризлиза Денис Гайгер  78'
Лукас Рупвлиза Лукас Руп
77' Маркус Тюрам  Маркус Тюрамизлиза
Патрик Херман  Патрик Херманвлиза
74' Денис Закария  Денис Закарияжълт картон
Флориан Гриличжълт картон Флориан Грилич  69'
Щефан Пошизлиза Щефан Пош  68'
Юрген Локадиявлиза Юрген Локадия
65' Маркус Тюрам  Маркус Тюрамгол
Себастиан Рудижълт картон Себастиан Руди  60'
Кристоф Баумгартнеризлиза Кристоф Баумгартнер  51'
Саргис Адамянвлиза Саргис Адамян
43' Аласан Плеа  Аласан Плеагол
7' Stefan Lainer  Stefan Lainerжълт картон
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
43'
Аласан Плеа
65'
Маркус Тюрам
83'
Флориан Нойхаус

Добави коментар Коментари (1)

28 септември 2019 | 19:02

Тъкмо внимателно забелязах интересната случка, че до този момент абсолютно всичките гостуващи отбори в БЛ вече бяха повели до 42-та минута с по айнц-цу-нулл, с изключение на гостуващата Боруссия. И независимо, че домакините от Хоффето доминираха непрестанно до този момент мача с цели 4 хубави удара към вратаря ни Ян ЗОММЕР и си казах, че е крайно време и съответно традиционно-легендарната Мейн-ГЛАДБАХ да го стори по подобие на останалите, и ето че, очакваното попадение не закъсня да се появи на светлинното табло, влизайки в правилната врата при това… След хубавия остър пробив от левия ни защитник - австрийския национал Щефан ЛАЙНЕР, същият овладява успешно топката след единоборство вдясно зад центъра на терена, след което отправя хубав пас успоредно на тъч-линията към вратата на Бауман; при който обаче защитникът Хюбнер в опита си да изчисти кълбото с неуспешен шпагат се разминава нещастно с топката и тя попада необезпокоявано у вклинилия се напред Тюрам, който без да се бави, продължава с пробива си, стигайки почти до аут-линията вдясно вътре в палантерията на около 7-8 м от гредата и оттам сервира брилянтно кълбото на открилия се френски ЦН - АЛЛА/Х/ССАН ПЛЕА, който подлага левия си крак и респ. ГЛАДБАХ повежда като гост… Между другото, ако истинската настояща и симпатична БоруссиЯ победи в Синсхайм домакинстващия Хофенхайм, то тя ще се превърне до настоящия момент в НАЙ-УСПЕШНИЯ гостуващ тим в цялата БундесЛИГА, като при това положение ще се изравни с ЛайпциШките црвени бичета, които изненадващо в момента лежат с цели 2 парцала назад с/у жалкарията, което си е бая сензационна ситуация, ФАКть. . .И в тази връзка още едно интересно съвпадение за отбелязване: 11 от всичките 15 гола на ПЛЕА той ги е отбелязал на чужд терен, когато ГЛАДБАХ е гостувала навън. М/у другото, редно е да отбележим и друг важен факт, а именно, че славният световно заслужил Джърмански шампион и тренер и един от най-великите ЕВРО-играчи на всички времена - Кайзерът ФРАНЦЛ е официален гост на щадиона в Синсхайм и наблюдава с интерес хубавите прояви на футбалерите на терена, за което обаче не знам причината за това негово действие... Начева и 2ПВ, като през първата половина на мача, Мейн-ГЛАДБАХ тактически е построена от тренера си Розовия Марко в игровата система 3-4-3 /Вендт-Гинтер-Лайнер … Елведи-Закария-Крамер-Нойхаус…Плеа-Емболо-Тюрам/. Отбелязвам, че в първия ¼ час Хоффето се опитва да окаже съществен твърд натиск към ГЛАДБАХската врата, опитвайки се по всявъзможен начин да преодолее суис нати-вратаря Зомер. Фал в тяхна полза централно в 59-та мин., за щастие неточно изпълнен от Скоуф, а минутка след това Руди поваля отзад нахлуващия вперьод црен нападател Емболо за своята жълта картичка…Високо интензивно разигравата играта се изнервя и доста изостря с поредица от фалове от 2 страни, но атаките към 2-те врати следват една след друга, както и бройката нарушения. И в 65-та мин. героят от последната среща с/у ФОРТУНАта–синът на френския световен шампион от 1998 Маркус Тюрам пробива сам отдясно изглъгва последователно Акпогума и Хюбнер и оставен сам съвсем хладнокръвно вкарва кълбото в десния ъгъл на Бауман биейки точно с левачката за ЗАСЛУЖЕНОТО повеждане с цели 2 гольчета. Това е супер-УСПЕХ и мини-сензация с оглед на обстоятелството, че силно отслабеният този сезон Хоффенхайм е бил винаги кУрав и почти непреодолим съперник за истинската Боруссия, а пък по-следващия кръг Мейн-ГЛАДБАХ гостува на другата – Дортмундската такава… Малко след 70-та мин. в рамките на 2 минути Нойхаус и Емболо пропускат да направят победата още по-солидна и красноречива, след като изпускат 2 абсолютно чисти положения пред Бауман, като това на Флориан беше направо „комично“, предвид факта, че бе оставен САМ на 3-4 м пред вратаря и би технично в него… Независимо от всичко случило се досега, обаче домакините от Хоффето не се отказват изобщо и всячески налитат като ядосани оси към вратаря Зомер. В 80-та мин. ГЛАДБАХ получава дузпа за фал на Дрилич с/у Фло НОЙХАУС, който бива спънат отзад и повален на земята … Но съдията пуска ВАР-а в действие, за да се подсигури максимално с оглед нужните му за целта сигурни аргументи за решението си за този наказателен удар и го отменя напълно справедливо, след като Дрилич е играл пръв с кълбото, отбивайки го настрани/!/ А пък вече в 82-та мин. победата става окончателен ФАКть, като невярващият на очите си Флориан успява след съмнение за /несъществуваща/ засада да вкара своето дългоочаквано заветно попадение за 3:0 след много хубав пас на другия ни голмайстор ПЛЕА. Вече имаме цели 3 поредни ПАБЕДКИ за гостуващата БоруссиЯ след предишното дерби с/у локалния враг ФЦ Кьолн. А самочувствието на развихрилите се диви мустанги започва да расте и да се връща обратно с лихвите с всеки изминат мач в Джърманското първенство... Следващият мач на Мейн-ГЛАДБАХ ще бъде идния четвъртък в съседна Турция за Евро-лигата с/у Стамбулския Башакшекир, след което на БОРУССИЯ-ПАРК каца друг костелив орех в лицето на 1.ФЦ Аугсбург–яко труден и доста проблематичен за преодоляване Баварски противник. Рейтинг: 0 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

la_bestia_negra фен на: ---
29 септември 2019 | 12:56

Иорвал4:0 срещу отбор,който вьрви надоллу откакто Нагелсман го остави е лесно,но срещу новаци в Европа като Волсфбергер трудно.мухаха Рейтинг: 1 0