Шалке 04 свали Лайпциг от върха (видео) 28 септември 2019 | 18:29
Футболистите на Шалке 04 продължиха отличната си серия и записаха четвърта поредна победа, която ги изкачи до третото място в класирането на Бундеслигата. “Кралскосините” победиха с 3:1 при гостуването си на РБ (Лайпциг), нанасяйки двоен удар по съперника - това бе първа загуба за домакините, а освен това те сдадоха първото място в подреждането на германския елит. За последно тимът от "Фелтинс Арена" бе побеждавал лидера в първенството преди 8 години.

Гостите откриха в 29-ата минута след прекрасно изпълнение на заучено положение. Центиране от корнер намери Омар Маскарей, който отклони топката с глава към Салиф Сане, а той от своя страна я прати в мрежата, отново с глава за 1:0. Минути преди полувремето Шалке получи правото да изпълни дузпа, а Амине Aрит отбеляза от 11 метра, за да удвои - 2:0 в 43-ата минута. Мароканецът вече има 4 гола от началото на сезона, което е върхово постижение в кариерата му досега.

Дебютното попадение в Бундеслигата на Раби Матондо увеличи преднината на отбора от Гелзенкирхен до 3:0. 19-годишният юноша на Манчестър Сити завърши хладнокръвно с десния крак скоростна атака на своя тим в 58-ата минута, a асистенцията бе на името на Арит. Емил Форшберг намали изоставането на "червените бикове" с гол в 83-ата минута, но той дойде и с доза помощ от Александер Нюбел. Младият вратар на Шалке не успя да улови топката след силния шут и тя се озова във вратата му.

С днешните три точки Шалке увеличи актива си до 13 точки, колкото има и РБ (Лайпциг), като двата отбора са съответно на трето и второ място, а на върха е Байерн (Мюнхен)

Матеус Куня Матеус Куня20 Даниел Калиджури18 Даниел Калиджури
86' Даниел Калиджури  Даниел Калиджурижълт картон
85' Раби Матондо  Раби Матондоизлиза
Алесандро Шьопф  Алесандро Шьопфвлиза
Емил Форшберггол Емил Форшберг  83'
82' Омар Маскарей  Омар Маскарейизлиза
Озан Кабак  Озан Кабаквлиза
Норди Мукиелеизлиза Норди Мукиеле  74'
Кристофър Нкункувлиза Кристофър Нкунку
69' Аминe Арит  Аминe Аритизлиза
Даниел Калиджури  Даниел Калиджуривлиза
Юсуф Поулсенизлиза Юсуф Поулсен  65'
Матеус Кунявлиза Матеус Куня
Диего Демеизлиза Диего Деме  59'
Адемола Луукманвлиза Адемола Луукман
58' Раби Матондо  Раби Матондогол
Марсел Халстенбергжълт картон Марсел Халстенберг  45'
43' Аминe Арит  Аминe Аритдузпа
29' Салиф Сане  Салиф Санегол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
29'
Салиф Сане
43'
Аминe Арит
58'
Раби Матондо
Емил Форшберг
83'

Добави коментар Коментари (1)

la_bestia_negra фен на: --- 1 отговор
29 септември 2019 | 11:39

Лайпциг глътнаха вода и може и да избързвам, но май нещата пак идват на обичайното си място. Кога ли ще се оправи Бундеслигата малко :unsure: Рейтинг: 1 0