Ранен шок не спря Барселона, фамозен Суарес нокаутира Интер (видео+галерия) 02 октомври 2019 | 23:53
Отборът на Барселона нанесе първа загуба за сезона на Интер, побеждавайки го с 2:1 на своя "Камп Ноу" в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Лаутаро Мартинес (3') даде аванс на гостите още в 3-ата минута, но Луис Суарес (58, 85') се превърна в герой за каталунците, като им донесе победата с два гола през второто полувреме.
Голямата новина в състава на Барселона беше завръщането на тяхната звезда Лионел Меси, който пропусна победата с 2:0 над Хетафе заради разтежение на адуктора на левия си крак. Негови партньори в атака бяха Луис Суарес и Антоан Гризман. Тъй като двамата леви бекове на тима Жорди Алба и Жуниор Фирпо са контузени, на тази позиция беше преместен Нелсон Семедо, а отдясно на отбраната стартира Сержи Роберто. Антонио Конте беше направил само две промени в състава на Интер след успеха с 3:1 над Сампдория. Диего Годин замени младия Алесандро Бастони, а Роберто Галярдини отстъпи мястото си на Николо Барела. В отсъствието на контузения Ромелу Лукаку атаката на отбора беше оформена от Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес.
Още в 3-ата минута гостите попариха съперника си. Лаутаро се справи с Клеман Лангле и с диагонален изстрел по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре Тер Стеген. В 15-ата  Сержи Роберто центрира към Антоан Гризман, но ударът му с глава мина над вратата. Същото се случи и с шут на Бускетс в 19-ата минута. В 25-ата Меси опита изстрел от дъгата на наказателното поле, но Самир Ханданович без проблеми улови топката. Две минути по-късно Антонио Кандрева се разписа, но при вдигнат флаг за засада. В 33-ата Семедо попречи на Барела да удвои аванса на Интер.
В 37-ата минута Тер Стеген изби опасен удар с глава на Лаутаро. В 40-ата далечен шут на Сенси мина над вратата, а малко след това Луис Суарес отправи слаб изстрел по земя, който не затрудни Ханданович. В 43-ата минута добра контраатака на Интер завърши с разочароващ удар с глава на Алексис в аут. Последва изпълнение на Меси от пряк свободен удар от много голямо разстояние, което попадна право в обятията на противниковия страж. Малко след това и Артур се отчете с пропуск. "Нерадзурите" организираха нова опасна контратака в последните секунди на първата част, но Семедо успя да блокира шута на Лаутаро.
В 57-ата минута съдията подмина претенции на Интер за дузпа за фаул срещу Стефано Сенси. Минута по-късно от границата на наказателното поле Суарес изравни за Барселона, засичайки с изумително воле центриране на резервата Артуро Видал. Малко по-късно уругваецът също искаше дузпа за нарушение срещу него, но вместо това му беше свирена засада. В 61-ата минута удар на Гризман се оплете във външната страна на мрежата. След това французинът беше заменен от Усман Дембеле, който бързо се отчете с два пропуска. В 77-ата Данило Д'Амброзио се опита да се възползва от излизане напред на Тер Стеген, но изстрелът му мина встрани от вратата.
В следващите минути домакините повече търсеха победата и така в 85-ата минута стигнаха до нужния за тази цел гол. Тогава Меси си проправи път между съперникови играчи и подаде топката към Суарес, който навлезе в наказателното поле и с премерен шут се разписа за втори път в мача. Нападателят не беше отбелязвал два гола в един двубой от турнира от септември 2016 г. насам. До края гостите с нищо не показаха, че искат да избегнат загубата и така след последния съдийски сигнал трябваше да се примирят с нея.

Така Барселона събра 4 точки и се изравни с Борусия (Дортмунд) в класирането на група F. Интер, както и Славия (Прага) остават с по една точка всеки.

БАРСЕЛОНА - ИНТЕР 2:1

0:1 Лаутаро (3')
1:1 Суарес (58')
2:1 Суарес (85')

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Лангле, Роберто, Артур, Бускетс, Де Йонг, Меси, Суарес, Гризман

Интер: Ханданович, Годин, Де Фрай, Шкринияр, Кандрева, Барела, Брозович, Сенси, Асамоа, Лаутаро, Алексис
Луис Суаресгол Луис Суарес  84'
79' Стефано Сенси  Стефано Сенсиизлиза
Матео Политано  Матео Политановлиза
77' Алексис Санчес  Алексис Санчесжълт картон
Артуро Видалжълт картон Артуро Видал  76'
71' Антонио Кандрева  Антонио Кандреваизлиза
Антоан Гризманжълт картон Антоан Гризман  9'
6' Николо Барела  Николо Барелажълт картон
3' Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесгол
17 Извършени фалове 18
3'
Лаутаро Мартинес
Луис Суарес
58'
Луис Суарес
84'

03 октомври 2019 | 15:00

Е Дърварез. Ще се спуска да пропуска чисти положения. Ама никога не знаеш от къде и кога ще го нашиба Рейтинг: 5 2

мадридист (Гост) 135 отговор
03 октомври 2019 | 14:44

катуна замира,тая година е нулева! Рейтинг: 4 13

Вие (Гост)
03 октомври 2019 | 15:01

Засега сте играли само с един сериозен отбор и ви писаха тройка. Тай че по полека. Само трябва да сменим треньора и валяка се завръща. Рейтинг: 19 2

Меси е дебел (Гост)

Cule (Гост)
04 октомври 2019 | 02:20

Това го слушаме всяка година...до директния двубой! И после бяло мълчание....а 26ти наближава мадридисчета хех Рейтинг: 3 0

Зико (Гост) 134 отговор
03 октомври 2019 | 14:20

Първото полувреме Барса бе по слабия отбор, постепенно нападение , еднообразна игра , липса на острота и след като им поведоха с едно на нула играта им стана припряна пасовете им често не бяха точни или пресичани и само добрата изява на вратаря Тер Щеген ги спаси от още попадения. Второто полувреме с влизането на Видал Барса повиши оборотите и остротата на атаките си , подаванията им станаха по точни Суарес сякаш се събуди и Меси показа онова на което само той е способен! Така резултата не закъсня , Интер пък второто полувреме не можаха да издържат на темпото и в крайна сметка изгубиха! Видя се добре зависимостта на Барса от формата на Суарес и НАЙ вече Меси! Тер Щеген направи едно изключително спасяване , но и една наивна грешка с неразчетеното си излизане и щеше да стане голям гаф завършващ с гол във вратата му! Защитата на Барса добър 3 1/2 ! Рейтинг: 18 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

сесека ловешка радост (Гост) 133 отговор
03 октомври 2019 | 13:50

Класата си каза думата.Да понякога в решителни мачове си позволяват да играят като на тренировка но пак са по класни от опонента Рейтинг: 15 2

Juve10 (Гост) 132 отговор
03 октомври 2019 | 13:13

Целта на всеки мач на Принтер е колкото се може повече да се осира и да му се смее целия свят. Спрете да излагате Серия А бе простаци смотани. Славия ви смачкаха ,сега и Барса,която е може би със най слабата си игра от години наред. За нищо не ставате бе каппути .В неделя1 ще ви изядем с парцалките и до там. На пролет в ЛЕ мишоци. Рейтинг: 10 14

vieri32 (Гост)
03 октомври 2019 | 14:27

ти не ства6 за ни6то бе капут10,вси4ки се смеят на малкото Юве като повезда с 2 и 3 на 0 и ги изравняват ей това е излагация и срам,сега 6те ва нау4им в края на седмицата,Барса имаха късмет и рефера ги подпря Рейтинг: 6 7

Не Ми Дреме (Гост)
03 октомври 2019 | 14:56

Vieri32 той съдията и м@йка ти подпря,ама не виждам да си разтревожен от факта....Стига говорете глупости,съдията бил подпрял Барселона...А,че 3-4, от дърв0делците ви бяха за гонене защо нищо не казваш? Рейтинг: 8 3

03 октомври 2019 | 15:08

аз и тебе мога да те подпра в брадата,мъ,р6о ходи да ла,па6,4иста дузпа и на Барса спестиха доста картони ко си гледал ти бе Рейтинг: 5 3

SUAREEEEEZZZZ (Гост) 131 отговор
03 октомври 2019 | 12:42

МИШКИ СРЕЩУ МЕНЕ ЦЪРКААТ, КАТО МЕ ВИДЯТ ПОЗНАЙ КЪДЕ СИ БЪЪРКАААТ !!! Рейтинг: 8 4

fakaf`united (Гост)
03 октомври 2019 | 14:10

у гъза,къде може да си бъркат. Рейтинг: 2 0

TIPSTERIUM във Фейсбук (Гост) 130 отговор
03 октомври 2019 | 12:18

NCAA сезона започна и ние сме готови да направим МНОГО ПAPИ за нашите клиенти. Предстоят 5 месеца огромна горница. Не пропускайте този шанс. TIPSTERIUM .СОМ или ни намерете във фейсбук и туитър. Рейтинг: 0 8

Дейба (Гост) 129 отговор
03 октомври 2019 | 10:49

Нищо бе, Скомина получи тлъст чек да си затваря очите... как се радвате феновете на такава победа не ми е ясно, ама вие сте си мърши и в живота кат ви го вкарват отзад се радвате, ай дерзайте с 600 кинта заплата пък тия да си въртят милионите, футболът умря! Рейтинг: 10 29

тони (Гост)
03 октомври 2019 | 11:02

съдията ли пак нещо е повлиял? Рейтинг: 15 4

а (Гост)
03 октомври 2019 | 11:49

И за кое Скомина си е затворил очите бе, смешен??? А ти получаваш 6 бона заплата, нали комплексар нещастен? Рейтинг: 25 2

Cule (Гост)
03 октомври 2019 | 12:25

Ако на тебе не ти харесва крайния резултат, това не значи че “футболът е умрял” колега...в крайна сметка, след като не харесваш Barca, няма нужда да им гледаш мачовете и да ревеш като ощипано девойче! Рейтинг: 23 3

03 октомври 2019 | 14:29

за Интер 4иста дузпа второто и няколко картона спестени, по4ти ни6то Рейтинг: 3 7

а (Гост)
03 октомври 2019 | 14:36

Тази "чиста" дузпа я има само в мокрите ти сънища! Никой от Интер нямаше претенции нито по време, нито след мача! Скомина нашари Барса с картони, ти какво искаш повече бе, мишок? Рейтинг: 9 2

Nou (Гост) 128 отговор
03 октомври 2019 | 10:27

Без Шави и Иниеста, които "объркваха" играта на противниците и създаваха положения едно след друго с лекота е много трудно. Барса би трябвало да компенсират с повечко тичане от стандартните им 100-105 км на мач.За сравнение Славия Прага срещу Дортмунт навъртяха 128 км. Няма как без бързина,борба, преса и точност на подаванията да се побеждава. Видя се и в Ла Лига! Рейтинг: 13 5

mn (Гост) 127 отговор
03 октомври 2019 | 09:52

Тази победа да не замазва очите на хората по-слаба Барса не е имало от доста години. Вярно е, че във футбола нещата се променят бързо и за 2 месеца могат да станат и най-добрите в света, но ако останат в тая си форма ги чака поредната излагация щом така се измъчиха и то у дома където попринцип побеждават с лекота Рейтинг: 28 3

03 октомври 2019 | 12:09

Най-слабата Барса, победи най-силния Интер, така че си прави сметката. По-добре сега да играят слабо, а не като миналия сезон, да се изсерат на изметеното. Рейтинг: 18 1

kkk (Гост) 126 отговор
03 октомври 2019 | 09:46

Какъв фамозен Суарес бе, тоя от 3 г е пълна дупка - изтърва 1000%-ови положения, не може топката да спре, грешни пасове.... Меси му ги дава на тепсия, той изтърва, не знам как го издържа. Рейтинг: 12 20