Израел запази малките надежди, Захави с нов гол 16 октомври 2019 | 00:06
Израел запази минималните си шансове да си осигури класиране за европейското първенство, след като спечели с 3:1 домакинството си на Латвия. Тимът на Андреас Херцог е пети в група G, като изостава на пет точки от втория Австрия.

Всички голове в мача паднаха през първото полувреме. Моанес Дабур се отчете с две попадения за домакините, а Еран Захави отбеляза 11-ия си гол от началото на кампанията. Играещият в китайския Гуанджу Захави е лидер при голмайсторите в евроквалификациите, като има две попадения повече от Артем Дзюба и три повече от звездите на Англия Хари Кейн и Рахийм Стърлинг.

Почетното попадение на Камес пет минути преди почивката едва ли радва много Латвия, тъй като тимът ще завърши на последното място в групата, след като днес записа осма загуба и няма нито една спечелена точка.

Sun Menachem Sun Menachem19 Olegs Laizans5 Olegs Laizans
87' Antonijs Cernomordijs  Antonijs Cernomordijsжълт картон
86' Janis Ikaunieks  Janis Ikaunieksизлиза
Ilay Elmkiesвлиза Ilay Elmkies
68' Martins Kigurs  Martins Kigursизлиза
Olegs Laizans  Olegs Laizansвлиза
64' Janis Ikaunieks  Janis Ikaunieksжълт картон
Дан Леон Глазержълт картон Дан Леон Глазер  56'
Мунас Дабургол Мунас Дабур  42'
40' Владимирс Камеш  Владимирс Камешгол
Еран Захавигол Еран Захави  26'
19' Marcis Oss  Marcis Ossжълт картон