Дортмунд надви Гладбах и класирането в Германия стана още по-интересно (видео) 19 октомври 2019 | 21:52
Борусия (Дортмунд) записа ключова победа в битката за челните позиции в Бундеслигата, след като надви с 1:0 лидера Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 8-ия кръг. Марко Ройс реализира единствения гол на “Сигнал Идуна Парк” в 58-ата минута. Независимо че загуби, Гладбах остава начело заради по-добрата си голова разлика от Волфсбург, а “жълто-черните” са четвърти само с точка по-малко. Ако в неделя Шалке 04 надиграе Хофенхайм като гост, ще оглави класирането. Любопитното е, че първите 9 тима са разпределени в рамките на едва 2 пункта.

Дортмунд се представи много силно и вкара още две попадения, но те не бяха зачетени заради засади, като и в двата случая ВАР се намеси правилно.

Треньорът на домакините Люсиен Фавър прибегна до интересни рокади в състава си. Джейдън Санчо не игра заради наказание от клуба, а вместо него напред по крилото действаше бранителят Ашраф Хакими. Мануел Аканжи изпълняваше ролята на десен бек, а неговото място в центъра на защитата зае Юлиан Вайгъл, който по принцип е халф. Капитанът Ройс и Юлиан Брант си разменяха ролята на централен нападател и се представиха отлично.

Другата Борусия не изневери на стила си и заложи в атака едновременно на Аласан Плеа, Маркус Тюрам и Брийл Емболо. Последният обаче пропусна две много добри положения, като при едното беше излязъл сам срещу вратаря.

Двата отбора си размениха по няколко чисти възможности, като перфектни намеси показаха вратарите Роман Бюрки и Ян Зомер.

В 33-ата Торган Азар вкара с топовен шут, но голът не беше признат заради засада на Брант при атаката. През втората част същото се случи, когато самият Брант стреля в мрежата, но с тялото си Ройс попречи на видимостта на Зомер, а се намираше зад последния в защитата.

И все пак в 58-ата Азар изведе Ройс в коридор и той технично реализира за 1:0.

В 70-ата минута титулярният страж на вестфалци Роман Бюрки напусна заради травма, а веднага след това Патрик Херман пропусна да изравни почти на празна врата. Влезлият като резерва Марвин Хитц спаси сигурен гол след засичане на Флориан Нойхаус минута преди изтичането на редовното време.

В крайна сметка домакините запазиха аванса си и спечелиха. В сряда те гостуват на Интер в Шампионската лига, а след това през уикенда ги очаква регионалното дерби с Шалке. Тежка визита в Европа предстои и на Гладбах - на Рома в Лига Европа в четвъртък, последвана от неделен сблъсък срещу друг корав съперник - Айнтрахт (Франкфурт).
Лукаш Пишчеквлиза Лукаш Пишчек
88' Тони Янтшке  Тони Янтшкежълт картон
78' Оскар Венд  Оскар Вендизлиза
Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълвлиза
Роман Бюркиизлиза Роман Бюрки  71'
Марвин Хитцвлиза Марвин Хитц
63' Брийл Емболо  Брийл Емболоизлиза
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Марко Ройс
58'

Добави коментар Коментари (6)

Футбол (Гост) 6 отговор
20 октомври 2019 | 08:48

Сезон 2014-2015 по Коледа Борусия Дортмунд бяха в зоната на изпадащите.Старши треньор Юрген Клоп. Рейтинг: 3 0

yorval фен на: ---
20 октомври 2019 | 12:22

... Само, където трябваше УСЛУЖЛИВО да напомниш на феновете на другата - ДортмунДската Борусия /нищо против тях!!!/, че точно когато тя го беше най-закъсала и уверено крачеше към 2БЛ, то именно тогава тимът на молто-симпатичната Мейн-ГЛАДБАХ ги върна обратно в първенството с подарената им съответно ПОБЕДА с 0:1 благодарение на ИСТОРИЧЕСКИЯ авто-гол от над 45м на нашто прословуто дрво и бивш национал Кристоф Крамер /не го понасям като играч по мои си причини/, когато върна БЕЗПРИЧИННО една бая висока топка, а ла падащ лист към вратаря Ян ЗОМЕР недостижима за подхлъзналия се отгоре на това излезнал кийпър, след като топката почти облиза сглобката на вратата му ... за особено нужните им тъй важни 3 и по този начин крайно необходими точици!!! Това нема начин как да се забрави в исторически план като РЕАЛна ситуация... Рейтинг: 0 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ивайло Росенов (Гост)
21 октомври 2019 | 09:17

Напиши в Гугъл Борусия и ще видиш, кое истинската Борусия. През въпросната година просто направихме слаб първи полусезон. Никой не се е съмнява, че ще се изакачим в ранг листата, както стана след това. Рейтинг: 3 1

19 октомври 2019 | 23:16

Yorval4:0 сьщо така не можеш да не признаеш,че сьдията ви подпря като отмени ЯВЕН гол на Дортмунд като дори не погледна повторение на ситуацията,защото засада нямаше. Рейтинг: 12 5

?????????? (Гост)
19 октомври 2019 | 23:43

не се меси при големите Рейтинг: 3 3

ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР (Гост) 4 отговор
19 октомври 2019 | 22:57

Първия онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР, играта която ви плаща докато я играете! Информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на---> spe4eliotigri3_blogspot _com Рейтинг: 0 1

Ивайло Росенов (Гост) 3 отговор
19 октомври 2019 | 22:55

Борусия уверено крачи към титлата. Победихме Гладбах с класа, макар и трудно. Силно представяне на жребчетата. Бориха се достойноо, но бяха надвити от по класен отбор. Дано се върнат в зона Европа тази година. Рейтинг: 11 4

ivo (Гост)
19 октомври 2019 | 23:12

Адаш, не знам колко следиш футбола, ама Гладбах и сега играят в Европа... А към титлата вървите много уверено ... С хиксове и измъчени победи . :D Рейтинг: 11 0

20 октомври 2019 | 07:36

Сега присъстват в Европа пич. Да те ошамари австрийски средняк с 4:0 на твоя стадион не е игра. Рейтинг: 4 1

21 октомври 2019 | 11:06

До Мюнхенския фен Иво: вървят някак си ... РАЧЕШКАТА: крачка напред, две назад ли, встрани ли ... не знам. И то независимо от моето желание - те или ЛайпциШ да станат БЛ-шампион през настоящия сезон. Нещо не се получава. Рейтинг: 0 0

yorval фен на: --- 2 отговор
19 октомври 2019 | 22:46

ТУК никой не страда и нема никво намерение за такова нещо... НО, да не игнорираме хубавия ФАКть от мача, че съдията Щегелман спести една ЧИСТА дузпичка в полза на Мейн-ГЛАДБАХ за подкосяването отзад на Патрик ХЕРМАН при чистото му голово положение през 2ПВ, когато след удара отзад в краката му от страна на Хумелс изкара топката в аут ... Като цяло равният резултат щеше да бъде по-справедлив за показаното от двата състава на терена тази вечер,също доказан ФАКт Рейтинг: 3 3

Iliev (Гост)
19 октомври 2019 | 23:38

Този човек заслужава Златната топка. Рейтинг: 3 0

yorval фен на: --- 1 отговор
19 октомври 2019 | 22:03

Честита ПАБЕДА на Дортмундската Борусия, която обаче не блестеше в този мач кой знае колко, защото чисто и просто Мейн-ГЛАДБАХ не й позволи това и не й даде възможност да покаже най-ДОБРОТО, на което е способна... Като техен отколешен фен нямам никакъв повод да се притеснявам и срамувам от моя си отлично подвизаващ се ТИМ - Мейн-ГЛАДБАХ, който в този мач, особено през 2ПВ след попадението на нашто бившо момче Марко РОЛИНГ РОЙС де факто скри ЯКО шайбата на Дортмундци, които определено през последните 15 минути страхливо БАВЕХА темпото, времето и ИГРАТА, за да успеят щастливо да я докарат до заветните 96 минути с така желания за ЛюФАВРЕ-то резултат, който изрично преди това подчерта, че ПОБЕДАТА е Крайно НАЛОЖИТЕЛНА!!! Като цяло трябваше да видим едно справедливо равенство, но нашите добри офанзивни играчи, освен че немаха ден, не показаха така нужната острота и ефективност в последната фаза на атаката. Както и да е, нищо случва се, ние пак сме си силни и ще се върнем още по-добри и ефикасни, и резултатни от тазвечерния двубой, в който чисто и просто се оказахме без така необходимия за този дефинитивно заслужен хикс работен късмет. Утре пак е слънчев ден и пак ще се радваме на хубавото време. Специално за мен ИГРАЧ на мача е силно контузеният десен защитник ЩЕФАН, който през всичките тези 96 минути на мача игра с леко разкъсване на сухожилието на десния си крак, като и за секунда не се спря да действа свръх-активно в дефанзивен и офанзивен план и да центрира непрекъснато и да бъде най-полезния играч за своя НОВ тим Мейн-ГЛАДБАХ, воден от готиния тренер Марко РОЗЕ. Вярно, Марко Ройс вкара така нужното на Дортмундци попадение, но като цяло почти през всичкото това време бе успешно покриван и дори обезличен в известна степен от бранителите на любимия ми ТИМ от Северен Рейн-ВЕСТфалия И специалните поздрави на йорвал с водещо мото: Веднъж БОРУСИЯ = заВИНАГИ БОРУСИЯ=МГ! идват с песновката на ВЕЛИКИЯ супер-готин щатски рокаджия/певец Tom V-ти /R.I.P/ и Бандата му с грабващата I Wont Back down! Рейтинг: 6 6

Глейдбахен Ебахен::::: (Гост)
19 октомври 2019 | 22:20

Йорко нещо си се надишал с лепило мойто момче.Почна като писател да пушеш глупости нещо не ти се отдава.Ядоха курчето Мейна така че пий си хаповете и си легай.Кой и как е надиграл се видя недей страда много.Мача го гледохме може да не ни го разказваш не сме малоумни като теб. Рейтинг: 14 2

19 октомври 2019 | 22:51