Нико Ковач: Не е лесно да спечелиш ШЛ - Байерн успя само два пъти за 40 години 21 октомври 2019 | 22:30
Старши треньорът на Байерн (Мюнхен) Нико Ковач е убеден, че футболистите му ще отговорят подобаващо на критиките след равенството срещу Аугсбург в Бундеслигата. Утре баварците гостуват на Олимпиакос в третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига и ще се опитат да постигнат трета победа.

“Байерн иска да побеждава във всеки мач. Знаем, че ни предстои двубой срещу силен съперник, който показа характер, като навакса пасив от два гола срещу Тотнъм. Трябва да го имаме предвид”, предупреди Ковач.
“Феновете на домакините ще създадат фантастична атмосфера. Със сигурност няма да ни е лесно, но сме тук с единствената цел да спечелим. Шампионската лига е много тежко състезание. Не е случайно, че Байерн го спечели само два пъти за последните 40 години. Разбира се, че сме амбицирани да стигнем до последния мач, но това няма да стане само с приказки. Трябва просто да побеждаваме”, каза хърватинът.

Байерн е лидер в група “В” с пълен актив от 6 точки и голова разлика 10:2. Олимпиакос пък има 1 точка от равенството с Тотнъм, а във втория си мач гърците загубиха като гост на Цървена звезда.
Lazar Randjelovicвлиза Lazar Randjelovic
86' Томас Мюлер  Томас Мюлеризлиза
Иван Перишич  Иван Перишичвлиза
Гилермегол Гилерме  79'
Giorgos Masourasизлиза Giorgos Masouras  78'
Мигел Гереровлиза Мигел Гереро
75' Корентен Толисо  Корентен Толисогол
Рубен Семедожълт картон Рубен Семедо  73'
71' Мануел Нойер  Мануел Нойержълт картон
Андреас Букалакисизлиза Андреас Букалакис  69'
Maximiliano Loveraвлиза Maximiliano Lovera
62' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
59' Люка Ернандес  Люка Ернандесизлиза
Жером Боатенг  Жером Боатенгвлиза
50' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантаражълт картон
46' Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесизлиза
Корентен Толисо  Корентен Толисовлиза
34' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Юсеф Ел Араби
23'
34'
Роберт Левандовски
62'
75'
Корентен Толисо
Гилерме
79'

Добави коментар Коментари (3)

ПИЧ: (Гост) 3 отговор
22 октомври 2019 | 15:50

"Байерн" има потенциал и единствения проблем е с контузиийте. Успеем ли да се съхраним без контузии ще стигнем далече в ШЛ! Рейтинг: 8 3

Bayern_1 фен на: --- 2 отговор
22 октомври 2019 | 09:30

Олимпиакос не е мерило.Не,че имам нещо против този грьцки клуб,но не може от този мач да се правят някакви сериозни изводи.Иначе си прав РЕКОРДМАЙСТЕР,там кьдето е текло пак ще тече. Рейтинг: 11 0

rekordmeister фен на: --- 1 отговор
22 октомври 2019 | 01:12

Статистически погледнато поне веднъж на 10 години Байерн Мюнхен играе финал в евротурнирите. Там, където е текло пак ще тече. 1967-ма КНК срещу Рейнджърс и успех с 1-0 след продължения Три поредни КЕШ-а в средата на 70-те срещу Атлетико М 1974, Лийдс 1975 и Сент Етиен 1976 През 80-те два загубени финала с Вила 82 и Порто 87 През 90-те 1996-та купа на уефа срещу Бордо в два мача, единият от голмайсторите е Емил Костадинов, 1999-та загуба с 1-2 от Ман Ю 2001-ва победа срещу Валенсия 2010 и 2012 загуби от Интер 0-2 и Челси след дузпи 2013-та първи исторически триумф и требъл на германски клуб, победа с 2-1 над Борусия Дортмунд. Затова стъпка по стъпка ще играем и каквото стане. Отбора е в преход, но при участие на финал всичко може да стане. Рейтинг: 18 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

вуйче (Гост)
23 октомври 2019 | 00:15

Проблемът е в модата.Модният Гуардиола опропасти поне два полуфинала с отбора, с който разполагаше, докато сменяше лидери, лекари и тактическа постройка с насраното барселонско тики-така, та дори хубавият екип заприлича на катунски парцал.Пълен нещастник. Рейтинг: 5 0

Шампионска лига

Зинедин Зидан беше избран за треньор №1 в ШЛ 26 май 2020 | 06:49
Кметът на Мадрид: Атлетико ще спечели ШЛ - този път няма да го има Клатенбърг 25 май 2020 | 07:09
УЕФА опроверга разкритието на боса на Лион 10 май 2020 | 17:13
Валенсия реагира остро на признание на треньора на Аталанта 01 юни 2020 | 09:27
Германските клубове отново са фактор в Европа 29 февруари 2020 | 04:02
Зидан: Загубихме концентрация в края, но нищо не е свършило 27 февруари 2020 | 03:01
УЕФА мисли за Финална четворка на ШЛ в Германия 29 май 2020 | 12:12
АЗ Алкмаар поиска мястото на Аякс в групите на Шампионската лига 26 май 2020 | 09:33
Ливърпул - Атлетико станал причина за 41 смъртни случаи 24 май 2020 | 19:13
22 години по-късно, този спор остава неразрешен (видео) 21 май 2020 | 21:37
Жоао Феликс мечтае да спечели Шампионската лига с Атлетико Мадрид 20 май 2020 | 02:45
Стоичков отписа един от фаворите в ШЛ и даде големи шансове на други 18 май 2020 | 16:19
Звездите на Байерн се опълчили на Гуардиола при позорната загуба с 0:4 от Реал Мадрид 13 май 2020 | 23:56
УЕФА информира Юве и Лион за датата за реванша в ШЛ 06 май 2020 | 19:45
Потвърдиха датата за финала в Шампионската лига 06 май 2020 | 15:42
Чак след месец ще има крайни решения за първенствата и турнирите 23 април 2020 | 18:48