Шалке 04 игра по-добре, но гредите и вратарят спасиха Дортмунд (видео) 26 октомври 2019 | 18:25
Шалке 04 и Борусия (Дортмунд) завършиха 0:0 в дербито на Рур от 9-ия кръг на Бундеслигата.  Домакините имаха игрово превъзходство, но не успяха да го материализират. На два пъти гредите ги спираха, а в други два случая вратарят на гостите Марвин Хитц спаси в ситуации едно на едно срещу Раби Матондо. Така и двата тима пропуснаха шанса да излязат на първо място, където вече е Байерн (Мюнхен).

"Жълто-черните" изпитваха големи трудности до 75-ата минута, след което в последния четвърт час бяха по-добрият отбор.

За Борусия това е четвърто реми в последните пет двубоя в германския шампионат, а "миньорите" от Гелзенкирхен са без победа от три кръга насам. Общо пък нулевото реми между регионалните съперници е рекордно 11-о в рамките на Бундеслигата.
Домакините излязоха с Гуидо Бургщалер и младия Матондо в атака, а зад тях действаше намиращият се в много силна форма Амин Арит.

Треньорът на Дортмунд Люсиен Фавър гласува доверие на Марио Гьотце, който заедно с капитана Марко Ройс трябваше да притеснява най-често защитата в синьо. Титулярният вратар Роман Бюрки пропусна сблъсъка заради заболяване.

Джейдън Санчо почти откри резултата още в 3-ата минута, когато стреля опасно от над 20 метра, но Александер Нюбел спаси.
Последваха силни минути за домакините, които стигнаха до няколко центрирания в наказателното поле на "жълто-черните". Особено активен вляво беше Матондо.

При едно от поредните центрирания включилият се в предни позиции Салиф Сане засече с глава, но топката се отби в напречната греда на вратата на Дортмунд.

В 33-ата минута, пет минути след първата греда, Суат Сердар също нямаше шанс. Халфът на Шалке шутира в левия страничен стълб.

В 35-ата неопитният Раби Матондо пропусна момента да шутира от много добра ситуация.

Минута преди почивката тъмнокожият нападател излезе сам срещу Марвин Хитц, но вратарят спаси изстрела му.
Втората част започна с шанс пред Бургщалер, който този път спечели борбата за висока топка след корнер. Ударът му с глава обаче беше избит от застаналия до гредата Рафаел Герейро.

В 49-ата Матондо пак се озова едно на едно с Хитц, но резервният страж на Дортмунд пак отрази.
Участникът в Шампионската лига погледна към вратата на съперника в 53-ата, когато нов изстрел на Санчо от далечно разстояние беше близо до целта, но все пак гол не падна.
Играчите на Шалке поискаха дузпа в 59-ата минута, когато топката срещна ръката на Торган Азар в наказателното поле на Дортмунд, но Феликс Брих и колегите му от ВАР прецениха, че това не е било умишлено.

Матондо отново намери начин да се отскубне от защитата на гостите, но в 69-ата минута пак пропусна.
В 74-ата Санчо пробва пореден шут, като и този път не съумя да реализира.
В оставащото време Дортмунд натискаше повече, но така и не създаде чиста възможност.

През идната седмица има мачове от турнира за Купата на Германия, след което през уикенда идва ред и на 10-ия кръг в шампионата.

МИНУТА ПО МИНУТА  ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА БОРУСИЯ (Д)
Озан Кабаквлиза Озан Кабак
86' Ашраф Хакими  Ашраф Хакимиизлиза
Юлиан Брант  Юлиан Брантвлиза
Даниел Калиджуриизлиза Даниел Калиджури  84'
Алесандро Шьопфвлиза Алесандро Шьопф
Салиф Санежълт картон Салиф Сане  83'
Раби Матондоизлиза Раби Матондо  80'
Ахмед Кутуджувлиза Ахмед Кутуджу
74' Томас Дилейни  Томас Дилейниизлиза
Мануел Аканжи  Мануел Аканживлиза
70' Торган Азар  Торган Азаржълт картон
58' Марио Гьотце  Марио Гьотцеизлиза
Торган Азар  Торган Азарвлиза
Бенжамен Стамбулижълт картон Бенжамен Стамбули  20'
18' Юлиан Вайгъл  Юлиан Вайгължълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)

28 октомври 2019 | 08:48

Слаб мач, но за щастие конкуренцията не е сериозно пред нас. Ще се възстановим от кризата и ще напреднем в класирането. Рейтинг: 1 0

yorval фен на: --- 9 отговор
27 октомври 2019 | 17:40

Да добавим и изтъкнем немаловажния ФАКть от т.нар. местно /РЕВИЕР, сиреч локално!/ оспорвано дерби, че неопитният Раби Матондо ОСТАНА точно 3 пъти лице в лице с/у симпатягата Марвин ХИТЦ, който донякъде прилича леко на нашето готино суис-момче Ян ЗОМЕР! А на 30. т.м. ОТНОВО ще ги видим 1 с/у друг за Купата! Рейтинг: 1 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Bayern_1 фен на: --- 8 отговор
26 октомври 2019 | 19:30

Дузпата,която дадоха за Унион бе сто процентова,но не е истина каква дузпа не дадоха за Шалке срещу Дортмунд. Рейтинг: 10 16

Онзи (Гост)
26 октомври 2019 | 23:39

Имаше две ситуации в които играчи на Борусия играха с ръка. Рейтинг: 2 3

до джувето (Гост) 7 отговор
26 октомври 2019 | 18:36

пич объркал си се,отборът на фюрера е мюнхен 1860 да те светна ако незнаеш.друг път се изказвай подготвен моля Рейтинг: 5 5

BVB09 (Гост) 6 отговор
26 октомври 2019 | 18:35

БООООООРУУУУУСИИИИИИЯЯЯЯЯЯЯЯ ДОООООРТМУУУУУУННННДДД !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Рейтинг: 6 1

BVB09 (Гост) 5 отговор
26 октомври 2019 | 18:34

Точните удари към вратата са 3 на 3. Притежанието на топката е 57 на 43 в полза на Дортмунд.Смешките от Шалке вече само и единствено живеят за два мача през сезона и те са срещу нас! Е днес не успяха,а втората половина на сезона ще ядът жълто черният! Рейтинг: 14 6

Bavarec (Гост)
26 октомври 2019 | 18:49

Гледах второто полувреме и Шалке ги изпуснаха, определено имаха повече възможности. Отделно и съдията се направи на ударен при играта с ръка. Въпреки, че съм фен на Байерн, нямам нищо против Борусия или някой друг да поразчупи малко статуквото, ама много ме дразнят с тази непостоянна игра. И от ШЛ ще отпаднат в групите. Рейтинг: 5 11

До Бавария (Гост)
26 октомври 2019 | 19:05

Точно второто полувреме ние играхме по-добре от тях даже и коментаторите го казаха.Отделно тази игра с ръка,за която ти говориш,точно 2 секунди по-рано разбиха носа на Дилейни,който имаше памук в носа до края на мача,така че това е фаул преди играта с ръка.За ШЛ е нормално да е по-оспорвано след като имаме Барселона и Интер в групата ни, а не Олимпиакос и Црвена Звезда : Рейтинг: 11 3

26 октомври 2019 | 19:14

Не ти говоря за ситуацията където му разбиха носа, а за другата в която имаше центриране и защитника на Дортмунд игра с ръка. Междудругото, подобно положение имаше на Байерн и Унион, когато Перишич игра с ръка и съдията си даде дузпа. Доста дразнещо е когато стандарта е различен. Иначе за ШЛ, първо Барселона играят супер зле и нямаше по удобен момент да ги биете, а Интер не ми ги хвали. А и говоря по принцип в ШЛ, не само този сезон. Какво ще кажеш за миналогодишната излагация срещу Тотнъм? Ок, паднали сте, ама по този начин. Дано не съм прав и се класират, ама съм сигурен, че Конте ще ги изпързаля. Рейтинг: 5 12

NN (Гост)
26 октомври 2019 | 19:32

Толкова си гледал и ти мача значи. На Дилейни му разбиха носа един момент преди топката да се удари в ръката на Азар. Феновете на Байерн винаги коментират без да са гледали. Те не познават историята на собствения си отбор, но и нея коментират. Рейтинг: 15 3

yorval фен на: ---
26 октомври 2019 | 19:49

Mr. NN си е обичайно прав - топката лизна прибираната в движение от влезлия в играта минутки преди това Бро Торган Азар десна ръчичка, но недостатъчно бързо, и тя бе наистина докосната от играча в собственото му наказ.поле, но дузпа не последва, независимо от стриктните УЕФА-указанията към съдията, че ВСЯКА игра с топката в палантерията от м.09.2019 трябва и следва да се НАКАЗВА с 11-м удар от точката... А и чух, че съдия е Брих, който обичайно има навика да свири такива хубави дузпички...,с което ситуацията започва да изглежда още по-странна за страничния наблюдател. И отделно от това да взема да подчертая, че в рамките и на двете ПВ шалкето са били по-опасни и по-жестоки в нападателните си атаки.ФАКт Рейтинг: 10 2

do NN (Гост)
26 октомври 2019 | 20:00

Така е приятел, имаше чисто нарушение срещу Дилейни и играча на Шалке заслужаваше червен картон и 5 мача лишаване от състезателни права. Да, и Дортмунд бяха по-добрия отбор, те бяха тези които изпуснаха една камара положения и удариха две греди. О да, и Байерн са тези които обират всичко от Бундеслигата, те купиха Ройс, Азар и Бранд. А да, и Байерн не заслужаваха да станат шампиони миналата година, защото те паднаха от Дортмунд с 5:0. Рейтинг: 5 11

DO BAVARIA (Гост)
26 октомври 2019 | 21:33

Ти ли ми говориш за различни стандарти? Колко пъти са ощетявали отбори от Бундеслигата срещу Бавария... Кьолн какво да кажат? Как изгониха футболиста на Кьолн, защото почнаха да ви натискат и ви дадоха измислената дузпа! Интер са в 3 пъти по добра форма от Тотнъм срещу който вие играйте! Рейтинг: 13 4