Сусо зарадва Милан на Хелоуин (видео) 31 октомври 2019 | 23:50
Милан постигна трудна, но сладка победа над СПАЛ в срещата между двата тима от междинния 10-и кръг в Серия "А". "Росонерите" се наложиха с минималното 1:0 на "Джузепе Меаца", а героят по случай Хелоуин бе Сусо, който отбеляза единственото попадение в мача от фаул в 63-ата минута. Всъщност домакините можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но удариха една греда, а в началото на второто полувреме техен гол бе отменен заради засада.

Домакините започнаха мача с Кшищоф Пьонтек, Саму Кастийехо и Хакан Чалханоглу в атака. В средата на терена пък действаха, Лукас Пакета, Франк Кеси и Исмаел Бенасер.

Дуото в атака за СПАЛ пък бе съставено от Серджо Флокари и Андреа Петаня. В средата на терена триото бе съставено от Ясмин Куртич, Симоне Мисироли и Алесандро Мурджа.

Първият точен удар в мача бе на сметката на домакините. Още в 3-ата минута Лукас Пакета пробва бдителността на Етрит Бериша, който обаче уверено улови.

В 13-ата минута Милан пропусна страхотна възможност. Кастийехо бе намерен на метри от вратата, но вместо да се разпише, нацели напречната греда.

Минута по-късно Пьонтек бе изведен на скорост и стреля извън наказателното поле, като топката профуча над вратата.

В 24-ата минута и СПАЛ стигна до първата си по-интересна възможност в мача. При едно центриране от корнер Флокари стреля с глава на първата греда, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

"Росонерите" обаче продължаваха да натискат и в 30-ата минута Чалханоглу се измъкна в наказателното поле и стреля по диагонала, но в ръцете на Бериша.

Гостите обаче също организираха добра атака в 35-ата минута, когато Андреа Петаня напредна през центъра и шутира от границата на пеналта, но Джанлуиджи Донарума следеше играта и уверено улови.

Второто полувреме започна ударно за Милан. В 47-ата минута Пакета изведе Тео Ернандес на стрелкова позиция и той отблизо вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 63-ата минута резултатът все пак официално бе открит. Пьонтек се откъсна и бе съборен пред наказателното поле, а Сусо от фаул порази вратата за 1:0.

В 78-ата минута Пакета получи в наказателното поле, промъкна се между двама бранители, но ударът му бе спасен от вратаря.

В 86-ата минута гостите за малко да развалят празника на Милан. При едно центриране от фаул Куртич се извиси и стреля с глава, като малко не му достигна да прати кълботоа във вратата.

В крайна сметка Милан удържа победата и с 13 точки излезе на 10-ата позиция в класирането. СПАЛ пък продължава да крета в опасната зона на 19-ото място със 7 точки в актива си.

Джакомо Бонавентуравлиза Джакомо Бонавентура
82' Аркадиуш Реца  Аркадиуш Рецаизлиза
Джакопо Сала  Джакопо Салавлиза
Gabriel Strefezza  Gabriel Strefezzaизлиза
Алберто Палоски  Алберто Палоскивлиза
73' Ясмин Куртич  Ясмин Куртичжълт картон
71' Симоне Мисиорили  Симоне Мисиорилиизлиза
Матия Валоти  Матия Валотивлиза
Исмаел Бенасержълт картон Исмаел Бенасер  69'
68' Тиаго Чионек  Тиаго Чионекжълт картон
Сусогол Сусо  63'
62' Франческо Викари  Франческо Викарижълт картон
Лео Дуартежълт картон Лео Дуарте  40'
21' Серджо Флокари  Серджо Флокарижълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Сусо
63'

Добави коментар Коментари (22)

Juve10 (Гост) 22 отговор
01 ноември 2019 | 13:53

Да ни е честита 122 годишнина на клуба.Форца Юве. Рейтинг: 3 6

Juve10 (Гост)
02 ноември 2019 | 09:01

Напиши го още някъде щото май само теб те и интересува... Вас Аниели да не ви записва във фен клипа като циганин на избори - срещу 150лв. Като се има впредвит откъде си сливенски е ясно.. За 150 кинта и гол кючек че играеш Кондьо Рейтинг: 0 0

01 ноември 2019 | 10:24

С тези играчи Милан би трябвало да играе много по-добър футбол. Очевидно напрежението е голямо, вижда се нервност, прибързаност и неувереност. Това което трябва да направят Пиоли и Малдини е да свалят напрежението в отбора - да се поставят високи цели сега е много глупаво, трябва да се играе мач за мач. Иначе на мен вчера много ми хареса Бенасер - борбен, силен в дефанзивен план, показа дрибъл, техника и пас на отлично ниво, много комплексен играч. Рейтинг: 7 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Иво (Гост)
01 ноември 2019 | 11:42

Да ама оня кавал Билия е титуляр без да знам изобщо защо.Ебаси треньорите ебаси чудото... Рейтинг: 3 1

pistolero (Гост)
01 ноември 2019 | 19:32

Много точен коментар. Рейтинг: 0 0

? (Гост) 18 отговор
01 ноември 2019 | 09:11

Нямате ли коректор, какво е това "кълботоа", да не идва от Балбоа Куртоа? Рейтинг: 3 1

ццц (Гост) 17 отговор
01 ноември 2019 | 07:50

Едно на мъка. Рейтинг: 15 0

Милан (Гост) 16 отговор
01 ноември 2019 | 07:06

Точките са всичко, което има значение на този етап. Видяха се и добри неща, но доста от играчите нямат опит, действат импулсивно, търсят славата, а няма кой да им дръпне ушите, както Гатузо. И Джампаоло, и Пиоли са треньори на средно ниво без каквато и да е привързаност към Милан, правят санитарния минимум, ръкопляскат, надъхват и т.н. , а трябва друг подход, за да ги събудиш. Мачът на истината е в неделя. Рейтинг: 6 2

gg (Гост) 15 отговор
01 ноември 2019 | 03:23

Слабо представяне от страна на Милан. И този сезон се очертава провал, пореден - осми. Жалко. Арсенал е най-великият отбор в света. Рейтинг: 6 6

Mertens (Гост) 14 отговор
01 ноември 2019 | 00:59

Ювентус е най великия отбор. Рейтинг: 8 12

Pede_Rasto_Dybala (Гост) 13 отговор
01 ноември 2019 | 00:37

Аз на празника са облякох като мъж, изкарах акъла на Жужитата Киелини и Буфи Рейтинг: 10 7

U/R (Гост) 12 отговор
01 ноември 2019 | 00:12

Тихо ве г.овнарин! .!. за Юве10! Рейтинг: 8 9

01 ноември 2019 | 00:57

Тихо ще викаш на малките циганета-децата ти,ако въобще скопеняк като теб ,има такива.Марш в землянката. Рейтинг: 9 8

Juve10 (Гост) 11 отговор
31 октомври 2019 | 23:59

Милан извадиха късмет с този фаул,в противен случай едно кротко 0-0 .Никакъв футбол. Рейтинг: 16 16

01 ноември 2019 | 00:00

Не стига че лай.наря ти прави реклама на жалкото отборче,ами го плюеш. Рейтинг: 10 8

/////// (Гост) 8 отговор
31 октомври 2019 | 23:21

Единствената заучена комбинация, пьонтек да падне за фаул или дузпа, свърши работа. Големи уеее Рейтинг: 7 3

Вижоще

Италия

След 33 години: Легендарна групировка на Лацио се разформирова 27 февруари 2020 | 18:01
Последно: пет мача от Серия “А” ще се изиграят пред празни трибуни 28 февруари 2020 | 10:04
В Милан са готови да се допитат до Ибра за летните трансфери 28 февруари 2020 | 16:52
Шефът на Италианския олимпийски комитет: С диктатурата на Юве е свършено 28 февруари 2020 | 12:58
Бекъм иска Меси или Роналдо в Интер-Маями 27 февруари 2020 | 14:48
Гатузо: Чувам се с президента по 3-4 пъти на ден, няма проблеми с договора ми 28 февруари 2020 | 17:19
Роналдо: Ядосани сме, но няма място за паника 28 февруари 2020 | 17:44
Ранокия: Не сме свикнали да играем пред празни трибуни 28 февруари 2020 | 11:14
Официално: без публика на голямото дерби между Ювентус и Интер 27 февруари 2020 | 23:23
Рома си свърши работата в Белгия (видео) 27 февруари 2020 | 21:59
Играч в Серия “Ц” с позитивен тест за коронавирус 27 февруари 2020 | 15:37
Кулибали ще премине в ПСЖ? 27 февруари 2020 | 15:08
Йънг: Надявам се да стана част от великата история на Интер 27 февруари 2020 | 14:00
Кристиано: Това не е резултатът, който искахме 27 февруари 2020 | 13:32
Шчесни: Не правим трагедии, има реванш 27 февруари 2020 | 13:20
Все още има шанс Ювентус - Интер да се играе пред фенове 27 февруари 2020 | 12:40