Рома взе дербито с Наполи и излезе трети в Серия А (видео) 02 ноември 2019 | 17:45
Отборът на Рома затвърди възходящата си форма, след като победи Наполи с 2:1 на "Олимпико" в дербито на 11-ия кръг в Серия и излезе трети във временното класиране.
"Вълците" откриха чрез Дзаниоло в 19-ата минута, а шест по-късно пропуснаха да удвоят, след като Александър Коларов не успя да вкара отсъдената за игра с ръка на Кайехон дузпа. В 53-ата минута домакините удвоиха с гол на Верету от дузпа, отново свирена за игра с ръка. Милик върна интригата в 71-ата минута, а малко по-късно гол на Джеко беше отменен поради засада. В самия край Рома остана с човек по-малко след втори жълт картон на Четин.
Римляните нямат загуба вече в осем мача във всички турнири, а успехът над Наполи е трети пореден в Серия А сред победите над Милан и Удинезе.

Наполи започна сезона като основен конкурент на Ювентус за титлата, но показаха доста колебания от началото и вече са шести в класирането.

Римските "вълци" стартираха много ударно и първи стигнаха до гол, като това се случи в 19-ата минута след перфектно организирана атака. Топката попадна у Дзаниоло на границата на наказателното поле. Той направи крачка навътре и стреля, като ударът му попадна в горния ъгъл на вратата. Последваха нови силни минути за домакините, които пропуснаха да удвоят чрез Коларов. В 25-ата минута Рома получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кайехон, като за ситуацията беше изполван ВАР. Александър Коларов се зае с изпълнението, но вратарят Мерет хвана ъгъла и отрази удара.
Три минути по-късно гостите бяха близо до изравняване, но топката беше изчистена от голлинията. Последва атака по фланга, завършена с удар от дистанция на Инсиние, но встрани от целта. Натискът на Наполи се засили и последва пропуск на Милик, а удар на Инсиние беше отразен от стража на Рома Лопес. Римляните трудно изнасяха топката в тези минути и приеха играта в своята половина. В 40-ата минута на два пъти гредата спаси Рома от изравнително попадение. Първо Милик стреля глава след центриране на Мертенс и топката се отби в напречната греда. При добавката Желински пък нацели страничния стълб.
До края на полувремето Мертенс пропусна нова възможност за Наполи, а почивката дойде добре за домакините, които изпитваха сериозни затруднения.
След почивката Рома тръгна по-уверено в атака, но и двата отбора не създаваха опасности в първите минута.
В 53-ата минута Рома получи отново право да изпълни дузпа и отново за игра с ръка, този път на Марио Руи, който се пресегна безразсъдно при едно центриране. Зад топката този път застана Жордан Верету и той успя, макар и вратарят Алекс Мерет да докосна топката. В 59-ата минута Рома можеше да води с 3:0, но удар на Джъстин Клуиверт срещна гредата. В 68-ата минута играта беше прекъсната за кратко заради расистки обиди към Калиду Кулибали от Наполи. В 71-ата минута интригата се върна на терена, след като Милик успя да намали. В ответната атака стражът на Наполи Алекс Мерет показа страховит рефлекс след удар с глава на Пасторе. В крайна сметка гол нямаше да бъде зачетен, тъй като се оказа, че Коларов е в засада, но проявата на Мерет беше изключителна. В 76-ата минута Верету пробва да изненада вратаря на Наполи с удар отдалеч по земя, но Мерет се справи.

В 82-ата минута се стигна и до отменен гол, след като беше отсъдена засада на Джеко. Най-интересната ситуация дойде в самия край, когато
Рома остана с 10 души на терена, след като Мерт Четин беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Фернандо Йоренте на границата на наказателното поле. Милик стреля, но топката се отби в стената и напусна терена, след което беше свирен край на срещата.
Така Рома излезе на трето място във временното класиране с актив от 22 точки, докато Наполи остана шести с 18.

РОМА - НАПОЛИ 2:1
1:0 - Дзаниоло 19
2:0 - Верету 53-дузпа
2:1 - Милик 71
РОМА: Лопес, Спинацола, Четин, Смолинг, Коларов, Верету, Мансини, Дзаниоло, Пасторе, Клуйверт, Дзеко

НАПОЛИ: Мерет, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Марио Руи, Кайехон, Желински, Руис, Инсиние, Мертенс, Милик

Давиде Сантонвлиза Давиде Сантон
88' Аркадиуш Милик  Аркадиуш Миликжълт картон
Леонардо Спинацолажълт картон Леонардо Спинацола  86'
83' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниеизлиза
Амин Юнес  Амин Юнесвлиза
Николо Дзаниолоизлиза Николо Дзаниоло  81'
Дженгиз Юндервлиза Дженгиз Юндер
78' Марио Руи  Марио Руижълт картон
Джъстин Клуйвертизлиза Джъстин Клуйверт  77' Джовани Ди Лоренцо  Джовани Ди Лоренцожълт картон
Диего Перотивлиза Диего Пероти
Джъстин Клуйвертжълт картон Джъстин Клуйверт  76'
72' Аркадиуш Милик  Аркадиуш Миликгол
65' Дрис Мертенс  Дрис Мертенсизлиза
Фернандо Йоренте  Фернандо Йорентевлиза
58' Хосе Мария Кайехон  Хосе Мария Кайехонизлиза
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Николо Дзаниоло
19'
Жордан Верету
55'
72'

03 ноември 2019 | 08:27

Вие помните ли дузпентус от село Торино как победи Болоня ??? Де Лихт с ръце пазеше, с 4ма съдии и два вратаря. Рейтинг: 6 4

китай (Гост)
03 ноември 2019 | 11:40

мишка Рейтинг: 2 3

ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР (Гост) 25 отговор
03 ноември 2019 | 05:05

Първия онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР, играта която ви плаща докато я играете! Информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на---> spe4eliotigri3_blogspot _com Рейтинг: 0 4

TIPSTERIUM във Фейсбук (Гост) 24 отговор
02 ноември 2019 | 22:48

NCAA сезона започна и ние сме готови да направим МНОГО ПAPИ за нашите клиенти. Предстоят 5 месеца огромна горница. Не пропускайте този шанс. TIPSTERIUM .СОМ или ни намерете във фейсбук и туитър. Рейтинг: 0 4

Juve10 (Гост) 23 отговор
02 ноември 2019 | 21:33

Вонящия ми ан.ус претърпя поредица от начупени ху.ища,започнnах да кендзам полу-разложена диярия.Вонята в мене е толкова силна,че може да спре стрелките на часовник.Това съм аз,миризливец,шизофреник и най-вече некадърник и пе.дал. Рейтинг: 4 0

Цицорка (Гост) 22 отговор
02 ноември 2019 | 21:25

Аз систрата на Мюмюн съм к.урвичката на малкото ромче, а май.ка ми е к.учката му, и на всички романисти Рейтинг: 3 0

malko rom4e (Гост)
02 ноември 2019 | 21:27

Невероятни св.ирчоци върти, най-обичам кат я и6а да вика оле Мюмюне, заради тебе така ме наказва .... Рейтинг: 2 0

Мюмюн (Гост)
02 ноември 2019 | 21:38

Всяко из4укване на систрата го броя за нов трофей, и свир4оците също. Трябва да намеря огромна сграда да наредя всичкkи спечелени трофеи. На единия рафт трофеите,спечелени от ма.йка ми, на другия -от систрата Рейтинг: 3 0

xaxa (Гост) 21 отговор
02 ноември 2019 | 21:20

"Гранда Рома" с 0 международни отличия. Хахаха че те Парма, Сампдория и Сасуоло имат повече. За Лацио да не говорим. Рейтинг: 2 7

д.ухам ти страстно пред фактите Рейтинг: 2 2

Hasan As Rom (Гост)
02 ноември 2019 | 21:23

Признавам го, аз съм к.учката на Лацио. Рейтинг: 2 2

.. (Гост)
02 ноември 2019 | 21:31

парма,сампдория и сасуоло не са помирисвали ШЛ малко повечкkо от един друг средняк-Лъца, който 6-7 годинки гледа гранда Рома по телевизията да играе в турира .хаха е6ан ром Рейтинг: 6 0

ERNETPARI (Гост) 20 отговор
02 ноември 2019 | 21:14

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 3

Трофея (Гост) 19 отговор
02 ноември 2019 | 21:08

Пак сме зад гранда Рома, ще разчитаме на купицата на Италия, по известна като трофея на живота ми.Печелим я , понеже в Италия никой не си дава зор за нея и излиза с резервиците. Рейтинг: 6 0

.. (Гост)
02 ноември 2019 | 21:12

Трофей, това са скромните възможности на как да го нарека ,,средняшкото " тимче, на което симпатизираш .Затова ще помниш малкото победи над Рома. Тотака, редовно ви го слагаше на стен.ките и сега злобееш срещу него. Капитанът и на 40 години ви вкара! Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Lulic '71 (Гост)
02 ноември 2019 | 21:16

Ром нежен, вместо да говориш със себе си, вземи ни светни "гранда Рома" кога смята да взима първият си европейски трофеи за 90 години съществуване? Единственият гранд в Рим - Лацио - има 2 такива и е участвал в ШЛ докато Ромътъ още риташе в местната дивизия в Абруцо, където сте създадени. Кажи ром затапен или с.ополките пречат да пишеш? Рейтинг: 3 3

Juve10 (Гост) 18 отговор
02 ноември 2019 | 19:31

Няма ли някой който да ма нае.бе пак.вмирисания ми ан.ус е нагъ.зен за поредния патлак. Рейтинг: 5 1

U/R (Гост)
02 ноември 2019 | 20:54

обичам да злоупотребяват с пърдялника ми...мммм...толкова много к.уртак! Рейтинг: 2 5

Трофея (Гост) 17 отговор
02 ноември 2019 | 19:28

Утре Милан май ще ни начеши.Видно сме по-слабото тимче от Милан.Очаквам много к.уртаци в мазната ми п.ърдюха... Рейтинг: 3 3

7-1 (Гост)
02 ноември 2019 | 19:43

Ром нежен, редеовните 7 к.ура кой отбор ги по.ема всеки сезон по 3 пъти? Рейтинг: 4 4

haha (Гост)
02 ноември 2019 | 19:50

Роме , ти на Фиорентина ли си фен, или на Лъца? Осмото място подхожда на средняшкото ти тимче.... Рейтинг: 5 0

xaxa (Гост)
02 ноември 2019 | 21:17

Е, дали са редовните 7 к.ура от Фиорентина или редовните 3 к.ура от Лацио, все сте е6ани. Рейтинг: 2 2

.. (Гост)
02 ноември 2019 | 21:28

абе кат систра ти и май.ка ти няма по хубаво из4укани к.урви4ки Рейтинг: 2 1

Juve 10 (Гост) 16 отговор
02 ноември 2019 | 19:18

Ооооо много ма кефи да ма челастрят в аспуха,някой път така ма обладаваха,че чак са на.сирах. Рейтинг: 4 1

Дамянов (Гост)
02 ноември 2019 | 19:20

Стига се хвали, че ще ме набарат докато те кл.ецам зад склада Рейтинг: 2 4

Juve10 (Гост) 15 отговор
02 ноември 2019 | 18:33

Хасан, Мюмюн, майки, сестри, лели, стринки, пак съм е.бан и здраво н.асран! Това съм аз, един прост м.ангал! Рейтинг: 6 0

Juve10 (Гост)
02 ноември 2019 | 18:56

Имам завършен 3 клас ве ей Рейтинг: 3 2

02 ноември 2019 | 19:16

У/Р, м.ангасар такъв, понеделник сутрин та искам с хубаво намазан гъ3 в кабинета ми. Ясен ли бях ? Рейтинг: 2 3

Juve10 (Гост) 14 отговор
02 ноември 2019 | 18:26

Оххххх, У/Р, е.би ми мангалския г.ъз, аххххххххх, охххххххххх, мачкай го, пляскай го, пръскай го, даааааааааааа, аз съм вечно е.бан от теб, обичам да ма и.беш без вазелин. Дай ми го сега и малко на цоките, намажи ги с бяла течност, ммммммммм ... Рейтинг: 6 1

U/R (Гост)

охх Юве 10, пляскай ма аналя с мощния ти питон! Рейтинг: 1 5

02 ноември 2019 | 18:57

Къв питан, едва си виждам чурката ахахах. Рейтинг: 6 0

Мюмюн (Гост) 13 отговор
02 ноември 2019 | 18:24

Гледайки победата на Рома, малката ми чурка нестандартно се сви още.... Рейтинг: 3 0

Вижоще

Италия

Сезонът в Италия може да завърши през септември или октомври 06 април 2020 | 01:52
Ювентус също е на опашката за Хари Кейн 06 април 2020 | 05:12
В Италия все още няма единно решение за намаляване на заплатите 06 април 2020 | 00:30
Де Лихт иска трансфер в Реал Мадрид? 06 април 2020 | 02:31
В Каталуния: Невъзможно е Лаутаро да преподпише с Интер 05 април 2020 | 15:55
Роналдо срещу Роналдо: само веднъж в историята! (видео) 05 април 2020 | 17:04
Тиаго Силва готов да се завърне в Милан 06 април 2020 | 03:54
Цел на Интер и Ювентус: Имах плакат на Киелини в своята стая 05 април 2020 | 18:44
Почивката ще помогне на Роналдо да презареди батериите, убеден е бивш негов треньор 05 април 2020 | 18:22
Анчелоти поиска още един от Наполи в Евертън 05 април 2020 | 17:42
Тримата заразени футболисти на Фиорентина вече са излекувани 05 април 2020 | 16:35
Изненада: Милан ще се пробва за Икарди 05 април 2020 | 15:10
Капитанът на Милан е опция за защитата на Барселона 05 април 2020 | 13:32
Лаутаро Мартинес направи дарение на болница в родния си град 05 април 2020 | 12:21
Рабио също се прибра в родината си 05 април 2020 | 11:52
Гари Кейхил разкритикува Маурицио Сари 05 април 2020 | 11:41