Нилс Петерсен се превърна в легенда на Фрайбург 18 януари 2020 | 19:22
Нападателят Нилс Петерсен вече е едноличен №1 по попадения в историята на Фрайбург, след като се разписа при победата с 2:1 над Майнц 05 като гост в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Той има 84 гола, като задмина селекционера на Бундестима Йоахим Льов. Петерсен беше точен за 2:0 в 41-вата минута. С този успех гостуващият състав отново влезе в топ 6.

Победата на Фрайбург е първа като гост на “05” в елита от 11 опита. Основите за нея постави кореецът Квон Чанг-Хоон с точен изстрел в 28-ата минути. Четири преди почивката Петерсен реализира паметното си попадение.

Домакините от Майнц успяха само да намалят чрез Жан-Филип Матета в 82-ата минута.

За “червените” това е четвърта загуба в най-скорошните пет кръга и първият тим под чертата вече е само на точка.

Карим Онисиво Карим Онисиво21 Майк Франтц8 Майк Франтц
90' Лукас Хьолер  Лукас Хьолеризлиза
Филип Лийнхарт  Филип Лийнхартвлиза
Муса Ниакитежълт картон Муса Ниаките  82' Амир Абраши  Амир Абрашижълт картон
Жан-Филип Матетагол Жан-Филип Матета
75' Квон Чанг-Хоон  Квон Чанг-Хоонизлиза
Винченцо Грифо  Винченцо Грифовлиза
74' Яник Хаберер  Яник Хабереризлиза
Карим Онисивовлиза Карим Онисиво
41' Нилс Петерсен  Нилс Петерсенгол
Александер Хакжълт картон Александер Хак  40'
37' Яник Хаберер  Яник Хаберержълт картон
28' Квон Чанг-Хоон  Квон Чанг-Хоонгол
14 Извършени фалове 10
28'
Квон Чанг-Хоон
41'
Нилс Петерсен
Жан-Филип Матета
82'

Добави коментар Коментари (2)

Ime (Гост) 2 отговор
18 януари 2020 | 20:15

Петерсен е легенда на Фрайбург още от момента, в който подписа дългосрочен договор с к,уба през 2015 въпреки изпадането от Бундеслигата, докато всички тогавашни псевдо звезди си биха камшика, Още в първия мач във Втора Бундеслига вкара хеттрик за 10 минути срещу Нюрнберг, с което затвърди легендарния си статус Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

yorval (Гост) 1 отговор
18 януари 2020 | 19:40

Помнещите доскорошната история на БЛ баварски фенченца много добре знаят, че го ИЗПУСНАХА тази голмайсторска машина, след като го ... изгониха като безперспективен едва ли не. И той е ЕДИНСТВЕНИЯТ играч в БЛ на всички времена, който като се е махнал от Баварския псевдо-ГРАНДе се е утвърдил като много по-добър РЕАЛизатор, отколкото преди това, след като се доказва на терена вкарвайки постоянно за своите отбори като един от най-добрите ДЖОКЕРИ в местното първенство изобщо, ФАКт. Горките Баварченца, сорри! Рейтинг: 1 1