Севиля не сгреши срещу Леванте и продължава към 1/8-финала 22 януари 2020 | 00:07
Севиля стана третият отбор, който намери място на 1/8-финала за Купата на Испания. Тази вечер играчите на Юлен Лопетеги бяха убедителни и се наложиха с 3:1 над Леванте в сблъсъка между двата тима на “Рамон Санчес Писхуан” от 1/16-финала в турнира.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута с гол на Фернандо, но Леванте върна интригата в 31-ата минута, изравнявайки чрез Оскар Дуарте.

През второто полувреме обаче севилци взеха нещата в свои ръце и изковаха победата с нови два гола. В 46-ата минута Лукас Окамос върна преднината на своя тим, а в 78-ата минута Оливер Торес реши всичко в мача за крайното 3:1.

Така Севиля се присъедини към Осасуна и Сарагоса, които по-рано днес също си осигуриха място на 1/8-финалите в надпреварата. Останалите срещи от 1/16-финалите са в сряда и четвъртък.