Гризман измъкна Барса от грандиозна издънка срещу третодивизионен тим (видео) 22 януари 2020 | 21:54
Отборът на Барселона се класира за 1/8-финалите за Купата на краля след много трудна победа с 2:1 като гост на третодивизионния Ибиса, игран на терен с изкуствена трева. Хавиер Перес откри за домакините, които изиграха много силно първо полувреме. След почивката Барса също изпитваше затруднения, но успя да се спаси с голове на Антоан Гризман (72 и 94). В 92-ата съдията не видя явна дузпа срещу Ансу Фати.
Суперзвездата на Барселона Лионел Меси и Жерард Пике бяха оставени извън групата за мача. Наставникът Кике Сетиен заложи на схема 3-5-2. Тримата в защита бяха Сержи Роберто, Клеман Лангле и Жуниор Фирпо. Впечатление направи и включването в титулярите на любимците на феновете Рики Пуч и Ансу Фати. В атака се разчиташе на дуо, оформено от Гризман и младия талант Карлес Перес.
Каталунците веднага иззеха владеенето на топката, но в началото липсваха положения пред противниковата врата. Така се стигна до деветата минута, когато домакините изненадващо излязоха напред в резултата. Точен беше Хавиер Перес, който изпревари Пуч и се възползва от пас на Раи - 1:0. Балеарският тим дори прати топката във вратата на гостите за втори път в 17-ата минута. Попадението обаче не беше зачетено заради видимо нарушение в атака срещу Лангле.
Гостите от "Камп Ноу" стояха далеч от наказателното поле на съперника. "Блаугранас" така и не успяваха да стигат до удар към вратата на "лос кулес". Барса владееше топката в огромен процент от времето, но положенията бяха пред стража Нето. Домакините често пресираха високо и затрудняваха изнасянето на топката.
Така в 38-ата минута Ансу Фати беше притиснат и загуби топката в близост до собственото наказателно поле. Раи финтира Де Йонг и шутира от 13 метра в гредата. При добавката Родадо отправи точен удар, ала вратарят на гостите изби над гредата. Статистика след края на полувремето шокиращо отчете, че каталунците не са стреляли нито веднъж дори неточно към вратата на съперника.
Домакините започнаха агресивно и второто полувреме. В 50-ата минута вратарят Нето беше фаулиран в спор за висока топка и не се игра футбол в продължение на няколко минути. В 62-рата Гризман изведе Ансу Фати в наказателното поле. 17-годишният талант все пак стреля, макар и доста лековато. В 68-ата Иван Ракитич нанесе точен удар от 22 метра. Той обаче не затрудни особено вратаря Херман, който улови ниската топка.
В 71-ата Ансу Фати изостри нападението отляво и центрира остра успоредна топка. Никой не я засече. Сетиен реагира с пускането в игра на Жорди Алба, Артур и Артуро Видал. Минута по-късно Барса изравни с първото си наистина добро голово положение. Френки де Йонг изведе чудесно Гризман с вертикално подаване по земя. Френският стрелец насочи хладнокръвно с първото докосване - 1:1 с удар от 12 метра.
В 84-ата Нелсон Семедо изведе много добре Ансу Фати в наказателното поле. Младият бързак закъсня с решението си и допусна да бъде блокиран с шпагат. В края на редовното време играчите на домакините направиха две груби нарушение, като потърпевш беше Ансу Фати. В 92-ата Грима явно изблъска Ансу Фати в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. Минута по-късно изнервеният Фати изрита свой съперник и получи жълт картон.

ИБИСА - БАРСЕЛОНА 1:2

1:0 Перес (9)
1:1 Гризман (72)
1:2 Гризман (90+4)

Ибиса: Херман, Лопес, Гонсало, Мариано, Грима, Перес, Нунес, Лара (77 - Сибо), Кабайе (86 - Кабрия), Родадо, Раи

Барселона: Нето, Сержи Роберто, Лангле, Жуниор; Семедо, Ракитич (81 - Видал), Де Йонг, Пуч (70 - Артур), Фати; Гризман, Перес (59 - Алба)

Добави коментар Коментари (64)

ERNETPARI (Гост) 64 отговор
23 януари 2020 | 18:51

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

Кънчо Врабчев (Гост) 63 отговор
23 януари 2020 | 18:34

Никога не е късно за голям резил. Тази година Ла Лига през крив макарон!!! Рейтинг: 0 0

Кике Сутиен (Гост) 62 отговор
23 януари 2020 | 11:39

Тики-така, Титикака, няма значение! Правя мач с 5000 паса и се връщам да си паса кравите! Рейтинг: 4 4

Йорви инстаграма (Гост) 61 отговор
23 януари 2020 | 10:23

По цял ден видя в профила на Рони Диадемата и лъскам. Тоя Дибала само да ми падне. Рейтинг: 3 3

... (Гост)
23 януари 2020 | 11:52

Тоя лъска на Маркюс Тюрам!... Рейтинг: 2 2

yorval (Гост)
23 януари 2020 | 12:04

Яко позаблудени катунскиЙЕ фЙЕнчЙЕнць - понеже имате некви претенции, че поназнайвате историята на фузбала, то тая прословута МЪЖКА прегръдка м/у СР7АП+ДИБАЛА не е 1-ва, нито 2-ра в еуфорията на някоя-друга пабеда в ЕВРОПЕЙСКИТЕ първенства. Поради което да ви пооткрехна, че съм виждал снимка на ЮППИ-то и ... още 1 звезден титуляр на Борусия Мейн-ГЛАДБАХ от края на 70-те, Бонхоф ли, Фогтс ли, не се сещам, където ОФИЦИАЛНО пред медиите двамата се целуват - в знак на взаимно съдействие и оказана яка подкрепа при някоя симптоматичен и значим триумф - Купа ли, Салатка ли, нямам понятие по къв повод. Но пък снимката си я има, съвсем преднамерено в музея на МьонхенГладбах. Но това СЪВСЕМ не ги прави ОБРАТНИ или пък още по-малко пИдали също като Дибала и Великия Роналдо, нали! А пък тук виждам, че многоточието споменава новата ни ЗВЕЗДА - Маркиза ТЮРАМ, който съответно ще има шанса да понашари с некой друг ритник и чист голь - д*пЙЕ-ту на БаварскиЙОт лебедарин и головоднеста ливадка - ноЙЕр4:0-то, щото предстои дерби на вашта ХАремата в Мюних-метрополията за БЛ-надпреварата. Рейтинг: 3 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Аъъъ (Гост)
23 януари 2020 | 15:46

Верно ли? В устата, със страст? Рейтинг: 0 0

Истината е (Гост) 60 отговор
23 януари 2020 | 09:46

Че аз виждам бъдеще в този отбор, защото от няколко години Барса като цяло е Меси+ Суарез. Ноо... Пуч не е Де Йонг, Де Йонг не е Шави, Артур не е Иниеста. Въпреки, че де йонг и Артур в момента са едни от най-добрите халфове в тима. За мен почти във всеки мач Видал трябва да е титуляр. Освен ако не е като този, щото срещу такъв суперник нормално излязоха с резервите като цяло. Според мен психо теста на Гризман беше дали може да е лидер, дали може повече младите с поддържаща роля на Де Йонг, но според мен не се справи Гризман. Видал. Нужда е неговата агресия на терена. Рейтинг: 5 4

Това беше (Гост) 59 отговор
23 януари 2020 | 09:38

системата на Кройф - 3-4-3, не съм убеден че в момента тя ще върши работа. Рейтинг: 2 4

Според мен (Гост)
23 януари 2020 | 09:41

Барса трябва да играе фалшиво 4-4-2, т.е. скрито 4-3-3 като единия, не мога да преценя кой да е атакуващ полузащитник който да преминава в нападател. Но освен Меси не съм сигурен че има кой друг да е. Рейтинг: 2 4

Времето ще покаже (Гост) 58 отговор
23 януари 2020 | 09:33

Гуардиола губи първия си мач начело на Барса, Меси получава червен картон 40 секунди след дебютния му мач за аржентина. С Дибала май стана същото. После Гуардиола и дибала станаха звезди а Меси легенда. Рейтинг: 9 2

Пак аз (Гост)
23 януари 2020 | 09:34

А Клопи му се подиграваха и го наричаха Ел финале, защото ги губеше всичките а сега стана супер звезда. Рейтинг: 7 3

С други думи, искаш лЙЕко да понамекнеш,че ХИсторията се била пофвтаряла; ама това не се отнася за минали отпреди 10-ина години събития, нали. Щото вашто мръсно катунарско и мангасарско отборчЙЕнцЙЕ давно фалиръ и нема паре за зарплатки, едене+пЙЕне И да добавим актуалния ФАКть,че мишафЙОТ дребйень мръсен долен и пр.долнопробен пльх, пардон мишокхь мЙЕС-скот-у-у-у НЕ Е ЛЕГЕНДА, а е просто 1 от многото особено в ХАрхентинския нати-тим, където е 1 НИКОЙ!! Рейтинг: 3 10

Това е Испания (Гост) 57 отговор
23 януари 2020 | 09:26

ВЕчните трикове да спъват Барса. Без тях кой ще им гледа лигата въобще? Какви са тези неща - мача да се играе по тъмно на стадион който не може да усигурни подходящо осветление? За недадената дузпа, има ли смисъл то е всеки втори мач. Рейтинг: 9 5

Повтарям (Гост) 56 отговор
23 януари 2020 | 09:14

Гризман не се вписва с стила на Барса в атака, той би бил по полезен да го върнат да бяга назад някъде като дефанзивен халф. От него не виждам какво освен проблясъци от време на време може да се усеща. Просто си нямате на идея какво да си в такъв огромен клуб. Самият Иниеста казва, че както ме величаят за 3 слаби или неуспешни мача вече съм антигерой. Рейтинг: 4 2

1 (Гост)
23 януари 2020 | 17:59

Позицията му е нетипична за него и не е свикнал да играе срещу сгъстени защити и да има много съотборници около него. В момента наистина е много добър за ляв бек или типична 9ка Рейтинг: 1 0

Предполагам (Гост) 55 отговор
23 януари 2020 | 09:10

Тежко е да гледаш как отборът ти тича напред, назад като углави, докато Барса ги прави криви с пасове, че на моменти дори с подигравка. Както го правеше до преди няколко години и както го направи в миналия мач. Рейтинг: 4 4

Яко... (Гост) 54 отговор
23 януари 2020 | 08:43

Разследват шеста дивизия в Суринам за черно тото а се правят на разсеяни за ... Черното тото е политика на УЕФА и ФИФА от 30 години насам. Преди 30 години черно тото имаше само в Англия. Сега всички са в кюпа. Обикновено на черното тото му викат "изненада". Как 90 минути не можеш а после за 5 в добавеното време можеш и обратното. И това всяка седмица по Н пъти в големите първенства и големите отбори. Те за това са големи отборите. А да и "Топка е върти се" и " Във футбола всичко е възможно". Един път - да. Два пъти - става. Три пъти - късмет, постоянно - изненада. Преди 30 години изненади - рядко. Сега _ всеки ден по 20 Рейтинг: 7 2

Гледайте (Гост) 53 отговор
23 януари 2020 | 08:40

Филмът take the ball pass the ball - ще разберете много за Барселона. Рейтинг: 2 4

Значи (Гост) 52 отговор
23 януари 2020 | 08:32

Доколкото му разбрах мисленето на този Кике, тука имаше някакъв психологически тест и то особено за Гризман. Осветление, липса на мотивация и прочее, вярно е. Барса я видяхме, че с резервите надигра Интер с титулярите. В следващите няколко мача ще се разбере накъде наистина отива клубът. Рейтинг: 5 4

И (Гост)
23 януари 2020 | 08:33

За мен това не беше мач а някакво мачле на селската поляна. Аз го изключих към края на първото. Рейтинг: 4 3

Аз (Гост) 51 отговор
23 януари 2020 | 02:02

Ибиса е известна с нощните си клубове и стадионът е един от тях. Къде сте видяли ярко осветен нощен клуб? Те момчетата си играят на приглушено осветление всяка седмица и са свикнали. Свикнали са с изкуствената трева и голите зони по терена. Нашите от друга страна са разглезени. Те са свикнали на перфектни условия. Затова по тия малки стадиончета все берем ядове. Колкото повече пасове по земя, толкова повече проблеми. Топката се хлъзга навсякъде с различна скорост и подскача из разни бабуни и дупки. А ние така играем, с пасове по земя. Сами си правим тези мачове трудни. Понякога ми се иска да можем да приключим на друг режим и да играем като обикновените силни отбори като Реал, Пуул, Юве и т.н., с дълги топки, центрирания и шутове отдалеч. Рейтинг: 8 2

asd (Гост)
23 януари 2020 | 02:26

За половин милион на седмица и с камък ще играя на тях им пречил изк. трева аххахах Рейтинг: 9 6

yorval (Гост) 50 отговор
23 януари 2020 | 00:21

Горките Жалкие Сиганенца ОТНОВО за малко да го поиздуът ди Зупето, но се разминаха с повечко късмет и малко обицайните съдийскиЙЕ аванти-Нищо НОВО за тях! Пуни Смешници и жалкиЙЕ подобия на нещо као футболь Рейтинг: 5 35

Барса фен (Гост)
23 януари 2020 | 01:39

Жалките сиганенца дето всяка година ви пляскат с 3:0, 4:0, 5:1, 5:0 или 6:2. Ами вие тогава какви сте? Има ли такава жалка дума в речника изобщо? Рейтинг: 24 4