Моуриньо спечели битката с Гуардиола, Бергвайн дебютира с гол (видео) 02 февруари 2020 | 20:26
Жозе Моуриньо надделя над големия си съперник Пеп Гуардиола, след като неговият Тотнъм победи Манчестър Сити с 2:0 в дербито на кръга във Висшата лига. Двубоят предложи много емоции, пропусната дузпа и червен картон.

"Гражданите" могат да обвиняват само себе си за загубата. Те пропуснаха няколко прекрасни възможности да поведат. През първото полувреме Агуеро удари греда, а Гюндоган пропусна дузпа. След час игра те останаха с човек по-малко, когато Зинченко получи втори жълт картон. Малко след това новото попълнение на лондончани Стивън Бергвайн откри резултата в дебюта си. В 71-ата минута и Хюн-Мин Сон се разписа, което до голяма степен пречупи съперника.

Резултатът още повече отдалечи Манчестър Сити от върха, като тимът на Гуардиола изостава на 22 точки от лидера Ливърпул. Тотнъм пък се изкачи на пето място и е само на четири точки зад четвъртия Челси, като "шпорите" имат съвсем реални шансове да се борят за четворката и място в Шампионската лига.

Очаквано Манчестър Сити владееше топката в по-големи периоди още от началото, а домакините разчитаха на контраатаки. Преди да изтекат 10 минути "гражданите" отправиха два удара към вратата на съперника. Първо Де Бройне стреля от малък ъгъл, а топката отиде във външната страна на мрежата. След това Агуеро пропиля отлична ситуация, като не успя да отправи добър удар, след ката получи топката в наказателното поле.

Рахим Стърлинг не започна добре мача. Той на няколко пъти загуби топката, а в 13-ата минута получи жълт картон за остро влизане в краката на Деле Али. Ситуацията дори бе разгледана с ВАР за потенциален червен картон, но решението бе, че нарушението не заслужава подобна санкция.

Жозе Моуриньо се изправя срещу един от големите си съперници Пеп Гуардиола, а в последните шест срещи между Тотнъм и Манчестър Сити лондончани имат четири загуби, а два мача завършиха наравно.

Капитанът на Ман Сити Фернандиньо играеше своя мач номер 300 за клуба, а неговият тим контролираше събитията на терена и чакаше своя момент, въпреки че играта бе накъсана, а темпото не особено високо. Като цяло защитата на Тотнъм се справяше, но през няколко минути бе поставяна под натиск и в 27-ата минута Агуеро бе изпуснат.

Марез опита да намери аржентинеца и след рикошет той бе изведен на отлична позиция. Агуеро стреля, но блестяща намеса с крак на Лорис отклони топката към гредата и тя не се озова в мрежата.

Тимът на Гуардиола получи идеална възможност да поведе в 40-ата минута, след като получи дузпа. Агуеро бе повален в наказателното поле от Орие. Първоначално съдията не отсъди нищо, играта продължи, а аржентинецът остана да лежи, недоумявайки как не е отсъдено нарушение. Почти две минути по-късно дойде решението на системата за видеоповторения и бе отсъдена дузпа.

Гюндоган застана зад топката и стреля, но Лорис спаси. Стърлинг реагира най-бързо и тръгна към топката, а натам се затича и вратарят на Тотнъм. Английският национал стигна до кълбото и след това падна. Последваха протести от страна на играчите на Сити, спорове между футболистите на двата отбора и ново разглеждане с ВАР.

Този път решението бе, че дузпа няма, а след това съдията показа няколко жълти картона заради мелето. Жозе Моуриньо пък не можеше да скрие ироничната си усмивка на пейката.

В самия край на полувремето Агуеро получи нов шанс. Стърлинг го намери на два метра пред голлинията. Аржентинецът трябваше да стреля от малък ъгъл и при положение, че беше много близо до Лорис и не успя да вдигне топката над вратаря, като я прати извън очертанията на вратата.

"Гражданите" пропуснаха още една възможност в началото на второто полувреме. При контраатака на гостите Лорис излезе извън наказателното си поле, сблъска се с Танганга и вратата остана празна. Агуеро не успя да прати топката в мрежата. Тя стигна до Стърлинг, който се опита да намери Гюндоган, но подаването бе прекалено силно. Германецът стреля, но от трудна позиция и топката отиде над вратата.

След сравнителен спокоен период нещата се развиха много бързо за няколко минути в полза на Тотнъм. След ъглов удар за Ман Сити топката стигна до Уинкс, който навлизаше в полето на съперника и имаше потенциал за много опасна атака на "шпорите". Зинченко я спря, като избута играча на домакините, за което получи жълт картон. Той обаче бе втори за него и той остави тима си с човек по-малко.

Малко по-късно дебютантът Стивън Бергвайн откри резултата. Той получи топката на границата на наказателното поле от Моура и я изстреля към мрежата. Холандецът се разписа с първия удар на Тотнъм към вратата на съперника. В този момент от мача Сити имаше 14 направени опита към Лорис, но резултатът бе 1:0.

Осем минути след първия гол "шпорите" нанесоха втори удар. Влезлият като резерва Ндомбеле намери Сон на границата на наказателното поле. Южнокореецът овладя отлично и с нисък удар в десния ъгъл на Едерсон не остави шансове на вратаря.

Гостите натиснаха към края, въпреки че бяха с 10 човека, и създадоха няколко положения, но така и не стигнаха до гол. Тотнъм можеше да се възползва от пространствата в половината на съперника, като Сон пробва удар, но право в Едерсон. В самия край на срещата се стигна до още една греда за Сити, след като Санчес отклони топката с глава към собствената си врата.

Танги Ндомбеле Танги Ндомбеле28 Габриел Жезус9 Габриел Жезус
90' Родриго Ернандес  Родриго Ернандесжълт картон
Лукас Моураизлиза Лукас Моура  84' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингизлиза
Ерик Дайървлиза Ерик Дайър  Бернардо Силва  Бернардо Силвавлиза
72' Рияд Марез  Рияд Марезизлиза
Джовани Ло Селсожълт картон Джовани Ло Селсо  66'
64' Серхио Агуеро  Серхио Агуероизлиза
Жоао Кансело  Жоао Канселовлиза
Стивън Бергвайнгол Стивън Бергвайн  63'
60' Олександър Зинченко  Олександър Зинченкочервен картон
Тоби Алдервейрелджълт картон Тоби Алдервейрелд  42' Олександър Зинченко  Олександър Зинченкожълт картон
33' Кайл Уокър  Кайл Уокържълт картон
12' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Стивън Бергвайн
63'
Хюн-Мин Сон
71'

Добави коментар Коментари (103)

mils (Гост) 103 отговор
12 февруари 2020 | 18:21

Клоп го разгада, редовно го пердаши, Моуриньо го разгада и той го почна, Почетино му намери слабото място, Нуно Санто и той се абонира и вече три пъти поред го клати, Рой Ходжсън че и треньора на Норич и той го разпори .... А това е Гуардиола , прехваления , пръснал най-много пари за кратко време, получаващ най-високата заплата в Англия сред треньорите и уж шампион все още а изостава на 22 точки от Ливърпул ...а сериозните мачове предстоят..... И кой е виновен ? При идеалните условия в Сити щом се провали какво остава с някой средняшки отбор ако трябва да го спасява..... И трансферите му са кошмарни само той си ги хвали..... Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

mils (Гост) 102 отговор
12 февруари 2020 | 18:12

Истината е че Гуардиола е провал и трябва да го изритат лятото. Който го разкрие и Плешо Каталунски му става абонат- Рейтинг: 0 0

03 февруари 2020 | 01:39

Е, че в Англия царува тотото и този мач го доказва за пореден път. Само ще ви спомена Лестър и тяхната шампионска титла и последвалите шампионати. Никой не може да ме убеди, че ако Сити играят както трябва Тотнъм ще ги бие, камо ли да им вкара гол дори. Рейтинг: 5 44

LFCdmx (Гост)
03 февруари 2020 | 15:47

И мен никой не може да ме убеди,че ти имаш мозък Рейтинг: 10 0

да (Гост) 98 отговор
03 февруари 2020 | 01:07

Клатенбърг коментира в Дейли, че Стърлинг е трябвало да бъде изгонен за нарушението срещу Деле Али. Казва също, че срещу Стърлинг е имало нарушение за дузпа, която е трябвало да бъде отсъдена. Направи интересно сравнение с неотсъдената дузпа на Ингс срещу Ливърпул и тази на Агуеро. Защо ВАР не е върнала ситуацията с Дани Ингс, както го направиха с Агуеро? Ливърпул отбеляза гол, но ВАР не върна да разгледа ситуацията с нарушението на Фабиньо, което си беше дузпа от всякъде. Рейтинг: 15 20

ммм (Гост) 97 отговор
03 февруари 2020 | 01:05

Баси!! Изтървал съм ноу як мач! Балерините на шити направо се надскочиха! ВАР ....2 минути .яко! ЛилиПутю се пъне за пореден път на мъже с две глави над него... Кунка прави неееевероятни пропуски от 3 метра, на празна врата ..Голове красоти на Тутманичетата . Рейтинг: 13 2

aha (Гост)
03 февруари 2020 | 01:19

Сити не им даваше на Тотнъм да пипне топката около две минути, и се наложи прекъсване от съдията....Иначе, такава шанаджийска победа рядко се вижда по терените. Рейтинг: 3 16

сс (Гост) 96 отговор
03 февруари 2020 | 00:39

Какво играхте добре бе, смешко? Куп пропуски и подхлъзвания пред наказателното поле на Тотнъм, несериозни отигравания. Де Брюн е скандален от месец, а държиш Фоден на пейката. Стърлинг си заслужаваше черен картон, както и Зинченко си го заслужи за спиране на опасна контра. Рейтинг: 20 0

Фен (Гост) 95 отговор
03 февруари 2020 | 00:24

Каква тактика. Тази победа си бе чист късмет. Това е най слабия мач на Тотнъм стещу Сити от 3-4 години. Незнам как Сити поддържат това темпо 90 мин. Много ли са назобани!? Чадър за зоб ли имат!? В Европа като играят като че ли по лежерно го карат. Де Бройне в Белгия като потича 30 минути става червен като домат и няма сили да върви. В тича по 90 минути и грам умора няма. Рейтинг: 18 3

...и аз (Гост)
03 февруари 2020 | 01:32

Есента беше същата работа, Сити ги скъсаха от игра и положения цял мач/30 удара към вратата/, а Тотнъм с три атаки вкара два гола. Тогава 100%-ва дузпа не отсъдиха срещу Родри, а на края им отмениха гол, защото топката докоснала ръката на Лапорт 20 секунди преди Жезус да вкара третия гол...Мача завърши 2:2 противно на всякаква логика Рейтинг: 6 2

02 февруари 2020 | 23:58

Кой се интересува от тези палячовци втора ръка- Гуардиола vs Моуриньо беше интересно до 2012 година. Оттогава насам никой не се интересува. Рейтинг: 12 9

Mirela (Гост) 92 отговор
02 февруари 2020 | 23:30

ние Ливърпул смее и на света сме господаритеееее Рейтинг: 17 9

Реален (Гост) 91 отговор
02 февруари 2020 | 23:11

Във футбола не е най-важното ударите и владеенето на топката. А това да си ефективен в сутуациите за гол и в другите компоненти от играта. Днес и на мен ми избяга мач за над 1,5 гола в целия мач Вилем- Хераклес. Като домакинът имаше 10 точни удара във вратата. И резултатт бе 1-0. Това за един малък пример. Ман Сити са назад с 20 т от Ливърпул. Това за статистиците и техните примери за владеене на топката и ударите. Пеп Гуардиола за мен лично не може да развива и надгражда отбор. В Байерн М от отбор машина при Ю.Хайнке ,който водеше с 3-0 на полувремето и размазваше противника при Пеп това го нямаше. Имаше едно задържане на топката хиляди пасове и накрая чао ШЛ. Отиди в Ман С и взе готовия отбор на Пелегрини и стана шампион. А после ? Вече е втори сезон в Ман С и вместо да направи машина за доминантен футбол е минус 20 точки до момента. Да не забравяме,че Ливърпул също водеха миналия сезон с 10 т за момент. Но ЮК разви отбора и сега ГАЗИ наред във ВЛ а също и спечели ШЛ. Гуардиола не развива отбор и не може да го изгражда това се вижда. Рейтинг: 27 10

до Реален (Гост)
03 февруари 2020 | 02:12

Първо се позаинтересувай, какъв отбор пое Гуардиола от Пелегрини, вместо да пишеш наизуст. Не ми се влиза в подробности, но е достатъчно да погледнеш класиране, точки, резултатите, застаряващите им футболисти, и ще ти стане ясно, колко си далеко от истината. Ако не знаеш, Гуардиола е с две поредни титли и всички купи на Англия спечелени в рамките на три сезона. Сити са първият отбор в Англия достигнал 100 точки с рекордно отбелязани голове. Миналия сезон спечели безпрецедентно всички 4 купи на Англия, нещо което нито един английски отбор и треньор не е правил до момента. Доста нелепо заключение си направил за работата на Гуардиола в Сити, защото фактите сочат друго. Доставя ми удоволствие да гледам мачовете на Ман Сити, защото играят изключително качествен нападателен футбол. Рейтинг: 12 8

Реален (Гост)
03 февруари 2020 | 09:50

Това,че Ман С играят красив и нападателен футбол никой него оспорва. Казвам,че не развива отбора и това се вижда -20т до момента. Качественият футбол не е важен в момента а точките. А тях ги няма . Ман С ще загубят отново точки ,въпреки милярдната селекция. Миналата година пак бяха на косъм добре,че Ливърпул сами дадоха преднината си от точки. Нещо да кажеш за ШЛ и представянето им там ? И по-скоро за резултатите на Пеп в ШЛ с Ман С ?! Гледаш,като типичен фен на красивата игра за окото и това е твое право. Но това не променя факта,че Сити поне за сега с - 20т. И какво от това,че играят красиво ? Фен съм на Барса,харесвам как играят Ман С но това не променя факта,че Пеп не надгражда отбора. Ливърпул в момента газят и това е благодарение на Клоп. Със същите футболисти от миналия сезон играе и сега. Но направи машина от отбора. А Гуардиола,какво направи? Едно голямо нищо а вече втори сезон играе с тези футболисти и вместо да са машина те дънят срещу средняци. Да видим какво ще стане в ШЛ. Рейтинг: 4 0

АААаааа (Гост) 90 отговор
02 февруари 2020 | 22:39

Мнение на странично наблюдаващ: Две неща: 1.Комични грешки в защита,като Сити просто трябваше да добута топката в врата на Тотнъм.Какви завършващи удари,от страна на играчите на Шпорите. 2.Майк Дийн,отново открадна шоуто на стадиона.По-нескопосан рефер от тоя не съм виждал.Първо,не вижда 100 % дузпа,като има нужда чак от ВАР,да потвърди.После,поне за мен,доста спорен червен картон на Зинченко. Рейтинг: 9 24