ПСЖ с наказателна акция срещу Дижон за Купата на Франция (видео) 12 февруари 2020 | 21:35
Пари Сен Жермен направи истинска наказателна акция срещу Дижон в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала за Купата на Франция. ВЪзпитаниците на Томас Тухел буквално пометоха своя съперник в гостуването си на "Стад Гастон Жерар", като се наложиха с категоричното 6:1.

Мачът тръгна лошо за домакините още от 1-ата минута, когато Уесли Лотоа действа несъобразително при едно центриране в наказателното поле и заби топката в собствената си врата.

В 13-ата минута Дижон все пак успя да се върне в мача с попадение на Мунир Чуриар, който отне в средата на терена, напредна и с удар от границата на пеналта прати топката във вратата за 1:1.

В самия край на полувремето в 44-ата минута обаче ПСЖ отново излезе напред с попадение на Килиан Мбапе след контраатака.

През втората част обаче на терена имаше само един отбор и това бяха гостите от Париж. В 50-ата минута Тиаго Силва вкара трети гол за своя тим след центриране от корнер.

Пет минути по-късно и Пабло Сарабия записа изето си сред голмайсторите, довкарвайки една избита от вратаря топка след удар от малък ъгъл на Мбапе.

В 86-ата минута резултатът набъбна на 1:5 след нов автогол, този път на Сену Кулибали, който нямаше късмет и топката рикошира от крака му при опит на Мбапе да центрира, и прехвърли вратаря.

Крайното 1:6 оформи отново Сарабия след нова бърза контра на парижани.

Така финалистът от миналия сезон Пари Сен Жермен си осигури място на 1/2-финала и вече чака да научи името на следващия си съперник.

13 февруари 2020 | 10:38

Не ,за България , сега като умре ЛЕВСКИ и стана ЦСКА 4819 и част от ЦЕКИТЕ ще стане интересно ! Рейтинг: 1 0

g (Гост) 5 отговор
13 февруари 2020 | 00:31

Тия акции респект = само във франция ,шампионска лига кога? Рейтинг: 7 3

АНАЛизатор (Гост) 4 отговор
13 февруари 2020 | 00:24

Надпреварват се кой пръв ще си вкара автогол...няма нищо уредено и никой защитник не е купен... Рейтинг: 4 0

В Лил получили много оферти за звездата си 31 май 2020 | 19:14
Феновете във Франция ще може да се върнат на стадионите в края на юли 30 май 2020 | 13:55
ПСЖ отправи оферта за Милинкович-Савич 30 май 2020 | 11:15
ПСЖ връща Обамеянг във Франция 22 май 2020 | 15:48
Появи се видео как Емилиано Сала подписва с Кардиф (вижте го) 28 май 2020 | 13:47
Официално: първи грандиозен трансфер в ерата на COVID-19 31 май 2020 | 14:14
Френското първенство е прекратено заради натиск от страна на правителството 30 май 2020 | 20:51
Отборите във Франция ще може да играят приятелски срещи през юли 30 май 2020 | 11:04
Мемфис Депай възстановен, започва тренировки 30 май 2020 | 09:56
Пари Сен Жермен договори трансфера на Икарди 30 май 2020 | 01:03
Арсенал следи Дембеле за заместник на Лаказет 29 май 2020 | 15:47
Солскяер преследва италиански талант 29 май 2020 | 00:46
Дешан: Решенията в Германия, Англия и Испания са свързани с пари 28 май 2020 | 19:01
Курзава може да премине в Арсенал без пари 28 май 2020 | 14:40
Наполи се пробва за звезда на Лил 28 май 2020 | 14:02