Ювентус не сбърка срещу Бреша, капитанът на "бианконерите" се завърна (видео) 16 февруари 2020 | 17:59
Ювентус записа лесен успех с 2:0 над Бреша в сблъсък от 24-ия кръг на Серия "А". Попаденията за домакините реализираха Пауло Дибала (38) и Хуан Куадрадо (75). Най-важната новина за феновете на торинския гранд бе, че капитанът на отбора Джорджо Киелини се завърна в игра. Той се появи на терена едва за втори път през този сезон, след като италианският национал скъса кръстни връзки на коляното в края на август.

Старши треньорът на "бианконерите" Маурицио Сари остави извън групата за мача голямата звезда Кристиано Роналдо. Добрата новина за тима бе, че Джорджо Килиени се завърна в игра. Опитният наставник заложи на Войчех Шчесни. Пред него действаха Алекс Сандро, Ругани, Бонучи и Данило. В халфовата линия бяха Бентанкур, Рабио и Рамзи. В атака действаха Пауло Дибала, Куадрадо и Гонсало Игуаин.

Наставникът на гостите Диего Лопес заложи на Марио Балотели, който води атаката на тима. Аут от състава бе Сандро Тонали. Халфът страда от контузия. На неговата позиция стартира исландският национал Биркир Бярнасон. Липсата на младия футболист на "лъвовете" оказа голямо влияние върху владеенето на топката на състава.
Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 3-ата минута. Данило направи добър пробив по десния фланг, след което центрира по земя към Аарън Рамзи, но халфът се забави и стреля в тялото на бранител на "сините".

В 8-ата минута Енрико Алфонсо получи контузия в главата. На негово място се появи Лоренцо Андреначи. Това бяха първи минути за младия страж за сезона в шампионата. В 20-ата минута гостите получиха отлична възможност да затруднят Шчесни. Марио Балотели стреля от пряк свободен удар, но твърде слабо и неточно.

Малко по-късно Пауло Дибала центрира отляво на втора греда към Хуан Куадрадо, който се хвърли на шпагат, за да достигне до кълбото, но подаването бе много трудно за колумбийския футболист, за да се разпише от тази ситуация.

В 31-ата минута Юромир Змръхал опита шут от средна дистанция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. Играчите на Юве отговориха с бърза атака. Гонсало Игуаин центрира по земя към Дибала, който се опита да стреля с десния крак, но звездата на "черно-белите" показа за пореден път слабост при играта с неудобния си крак и изпрати топката в аут.

В 38-ата минута Флориан Айе получи втори жълт картон. Нападателят на гостите събори Аарън Рамзи на границата на наказателното поле. Реферът Даниели Чифи изгони френския футболист, а от тази ситуация се възползва Пауло Дибала, който се разписа от отсъдения фаул. Аржентинският национал много технично изненада Лоренцо Андреначи.

Секунди преди края на първата част Даниеле Ругани отправи изключително майсторски удар с глава, но вратарят на "лъвовете" се намеси повече от перфектно.

Второто полувреме започна много добре за играчите на Маурицио Сари. В рамките на 60 секунди първо Игуаин, а после и Леонардо Бонучи пропусна да вкара втори гол. Три минути след подновяването на играта Гонсало Игуаин получи удобна топка в наказателното поле и шутира силно по земя, но Стефано Сабели изчисти от голлинията. От корнера капитанът на домакините стреля с глава, но този път Андреначи се намеси решително.

В 63-ата минута легендата на "бианконерите" Джорджо Киелини бе изпратен от Сари да загрява, а целият стадион стана на крака за своя голям любимец. Две минути по-късно Миралем Пянич се появи в игра на мястото на Аарън Рамзи.

В 72-ата минута пред Биркир Бярнасон се откри добра възможност да обстрелва вратата на Юве, но кълбото прелетя далеч от целта. Секунди по-късно Пянич получи контузия, а на негово място се появи Блес Матюиди.

Три минути по-късно Юве вкара втори гол. Куадрадо и Матюиди направиха страхотна комбинация, която завърши с клиничен завършващ удар на колумбийския футболист. Това бе неговият първи гол в Серия "А" за сезона.

В 77-ата минута Джорджо Киелини влезе на мястото на Леонардо Бонучи. Той получи капитанската лента и веднага я сложи на лявата си ръка.

В 81-ата минута Гонсало Игуаин вкара гол с глава, но страничният съдия отсъди засада. Секунди по-късно се откри нова възможност пред аржентинеца. Този път обаче не успя да прати топката в мрежата.

До края на срещата Юве продължи да контролира събитията на терена, а Пауло Дибала можеше да вкара втория си гол, но десетката на тима нацели горната греда в 92-ата минута. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Торино. С този успех шампионите вече имат актив от 57 точки. "Лъвовете" остават с едва 16 пункта.

В следващия кръг Ювентус гостува на СПАЛ, а Бреша приема Наполи.

ЮВЕНТУС - БРЕША 2:0

1:0
Пауло Дибала (38)
2:0 Хуан Куадрадо (75)

Стартови състави:

Ювентус: Войчех Шчесни, Алекс Сандро, Даниеле Ругани, Леонардо Бонучи, Данило, Родриго Бентанкур, Адриен Рабио, Аарън Рамзи, Пауло Дибала, Хуан Куадрадо, Гонсало Игуаин
Ст. треньор: Маурицио Сари

Бреша: Eнрико Алфонсо, Стефано Сабели, Алеш Матею, Джон Чансейор, Бруно Мартела, Димитри Бизоли, Даниеле Десена, Биркир Бярнасон, Флориан Айе, Яромир Змръхал, Марио Балотели

Лоренцо Андреначи12 Лоренцо Андреначи
90' Jaromir Zmrhal  Jaromir Zmrhalизлиза
Simon Skrabb  Simon Skrabbвлиза
80' Биркир Бярнасон  Биркир Бярнасонизлиза
Пауло Дибалагол Пауло Дибала  39'
37' Флориан Айе  Флориан Айечервен картон
34' Флориан Айе  Флориан Айежълт картон
Леонардо Бонучижълт картон Леонардо Бонучи  19'
9' Енрико Алфонсо  Енрико Алфонсоизлиза
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Пауло Дибала
39'
Хуан Куадрадо
75'

Добави коментар Коментари (42)

Черно-бяла тишина (Гост) 42 отговор
17 февруари 2020 | 08:49

Магарешката кратуна се била завърнала. Значи да очакваме отново да вкарва лакти на противниците си без да бъде наказван. Ей това са им набедените легенди на затворниците - шайка отрепки. Рейтинг: 0 7

тони (Гост) 41 отговор
17 февруари 2020 | 00:48

Този път гледах мача и Пеналдо Гела пак беше най-слабия на терена Рейтинг: 1 10

Алкохолика от Лудогорец (Гост)
17 февруари 2020 | 10:28

Интересно кой мач си гледал,защото в мача между Ювентус и Бреша,КР7 дори не беше в групата на мача. :D Рейтинг: 4 0

16 февруари 2020 | 20:17

Или ще дадат червен за противника, или ще свирят дузпа или ВАР няма да види засадата, или съдията ще подминава грубите им нарушения.... Рейтинг: 7 18

АНАЛизатор (Гост)
16 февруари 2020 | 20:18

ЮВАРтус са за никъде без съдията и вараджиите в стаичката. Рейтинг: 2 15

16 февруари 2020 | 20:19

Роналдо ги мандръсаше като кучки в ШЛ с Реал, а сега му се дупят. Феновете на ЮВАРтус, безценно. Рейтинг: 2 16

Ало (Гост)
16 февруари 2020 | 20:43

Много добре си АНАЛизирал Интер.Браво,поздравления. Рейтинг: 12 1

Хем сърби хем боли (Гост) 38 отговор
16 февруари 2020 | 20:16

Когато заглавието е за Роналдо-недоволно.Когато не играе само за него се говори.Това на село му викаме хем сърби хем боли неначесана .Явно тук има доста Рейтинг: 9 1

44 (Гост) 37 отговор

Имам чувството че играят по добре без Роналдо. Някак си са " по Ювентус"... Рейтинг: 9 9

Juve10 (Гост) 36 отговор
16 февруари 2020 | 20:03

За 1 път да видя,че в заглавието липсва Гела. Гела вкарал от дузпа, гела вкарла на празна врата, с гела без гела юве пак бие Рейтинг: 9 8

? (Гост)
16 февруари 2020 | 20:06

много добре знаеш, че не е гела, а гея! А ти си му фен, което какъв те прави? Рейтинг: 3 9

16 февруари 2020 | 20:02

Тоя на Роналдо пак е в устата на някой фенове.Нищо че не игра.Винаги ще ви е в устата ха ха Рейтинг: 9 1

.. (Гост)

Свирчок, че той залязва.Личи си по прическата и вече няма толкова много гел. Почва да се целува и прегръща с Дибала, вижда,че момчеот е по-добър от него Рейтинг: 3 7

16 февруари 2020 | 19:33

юве за пореден път бие супер лесно като го няма роналдо. върне ли се с лакомията му - мъка Рейтинг: 13 4

Сс (Гост)
16 февруари 2020 | 19:52

И досега когато играеше не биеха ли.Злобата е по-силна от любовта при теб Рейтинг: 4 5

16 февруари 2020 | 19:20

само го чакате роналдо да п*ръдне и се втурвате да му душите следата :Д Рейтинг: 9 6

haha (Гост)
16 февруари 2020 | 19:40

Проблемът е ,че когато Роналдо пърди, едновремено с това се и на.сира хахаха Рейтинг: 5 6

1 (Гост)
16 февруари 2020 | 19:56

На 35г е трябва да почива някой мач.Но явно ти е бъркал здраво.Щом като не играе и пак ти го споменаваш Рейтинг: 6 1

Чочо (Гост) 31 отговор
16 февруари 2020 | 18:29

Радвам се,че Киелини се върна.Голяма личност и характер. Рейтинг: 14 6

Юве (Гост) 30 отговор
16 февруари 2020 | 18:21

Слаб треньор, хаотичен състав, няма скорост, няма идея, няколко посредствени футболисти. За първи път се чуха освирквания и съвсем заслужено. С този тренер и начин на игра не виждам как ще се вземат важните мачове, вкл с интер, а за шл няма какво да се говори! Вън сари Рейтинг: 14 10

16 февруари 2020 | 18:03

Сега,след цялата помия,която се е изляла ,отново с моя ник,може ли и аз да напиша нещо?Честита ни победа.Лек,спокоен мач,който не мога да дам за пример каквото и да било,след като играхме цял час с човек повече и завършихме само с 2-0.Не е добре за отбора да се играе толкова немърливо и да се правят толкова пропуски.Точно за това имаме проблеми при по силен противник.Единственното което ще кажа е,че Бентанкур трябва да е титуляр ,а Пянич даже и след контузията ,да търка пейката.Дорър мач на Дибала и поредна дупка за Игуаин.Форца Юве. Рейтинг: 8 17

ACM-SF (Гост)
16 февруари 2020 | 18:28

Кого лъжеш бе ман-гал хахахаха цял мач вися и писа коментари тука гледал бил хахахаха Рейтинг: 9 3

16 февруари 2020 | 18:38

Току що писах нещо за отбора ти,прочети го пу.тьо.До като твоя отбор е играл с дузпи,червени картони,ти си бил в темата на Ювентус и писал.Какъв те прави това???Обикновен лай.нар. Рейтинг: 5 3

Ггггггг (Гост)

Точките са най-важни вярно е,но формата на почти всички играчи е ужасна и такива победи е срамно да се обсъждат изобщо.каквото и да си говорим тук няма да помогне за горчивината оставаща в душата на истинският фен след такава немощност на треньорска визия и футболистко усилие. Успех за нашите...дано. Рейтинг: 1 1

16 февруари 2020 | 20:42

Не си само ти,всички истински фенове сме така,но единственното което ни остава е да се надяваме на подобрение и то не на този или онзи ,а на целия отбор.Формата и отношението им към такива мачове е ужасно. Рейтинг: 4 1