Тотнъм се залепи зад Челси след подарък в добавеното време (видео) 16 февруари 2020 | 17:50
Тотнъм се доближи само на точка от четвъртото място, след като победи с 3:2 Астън Вила на "Вила Парк"в двубой от 26-ия кръг на Премиър лийг. Бирмингамци започнаха по-добре двубоя и заслужено поведоха в резултата след автогол  на Тоби Алдервейрелд в деветата минута. След това обаче белгиецът се реваншира и изравни в 27-ата. Тотнъм успя да стигне до пълен обрат до почивката, след като Хюн-Мин Сон направи добавка на пропусната от самия него дузпа. Бьорн Енгелс изравни в 53-тата минута, а в 94-тата минута груба грешка именно на Енгелс даде шанс на Тотнъм да се добере до драматичната, но много важна победа след втория гол на Сон в двубоя.

Тайрън Мингс пропусна мача за бирмингамци заради болест. Бьорн Енгелс започна вместо него в центъра на отбраната. Дани Дринкуотър смени Марвелъс Накамба. Жозе Моуриньо направи две промени в своя стартов състав в сравнение с дербито с Манчестър Сити. Ерик Дайър и Бен Дейвис се завърнаха сред титулярите за сметка на Джафет Танганга и Джовани Ло Селсо.
Двубоят започна идеално за домакините, които в деветата минута поведоха в резултата. Ел Гази овладя добре дълго подаване на Рейна, обърна се и тръгна по десния фланг. Холандецът центрира, получи се рикошет в крака на Бен Дейвис, след което Тоби Алдервейрелд засече в собствената си врата в опита си да изпревари Самата, който бе зад гърба му.
Вила продължи два играе по-енергично и да създава по-интересните атаки. В 19-ата минута Грийлиш проби на скорост отляво и поднесе топката на крака на Дъглас Луис, който от шест метра просто трябваше да намери вратата, но стреля право в средата и Бен Дейвис успя да блокира с коляното си.
В 27-ата минута Тоби Алдервейтелд се реваншира пред своите съотборници. Хюн-Мин Сон центрира от корнер към близката греда, където бе Ерик Дайър. Той не успя да засече топката, която след това рикошира в Дринкуотър и стигна до Алдерверейлд, който се обърна и със страхотен удар, макар и от малък ъгъл, стреля под напречната греда.
До почивката лондончани пропуснаха два шанса. Веднъж Деле Али стреля встрани от далечната греда, а след това удар на Бергвайн бе блокиран от Енгелс. Ситуацията премина проверката на ВАР за евентуална игра с ръка на бранителя, но такава нямаше. Технологията обаче се намеси решаващо в добавеното време, когато отново Енгелс опита шпагат срещу нахлулия на скорост Бергвайн. Сон изпълни дузпата, Рейна изби, но кореецът стигна пръв до топката и направи добавка за 1:2.
В 54-тата минута Бьорн Енгелс, който направи дузпата, изравни резултата, след като засече с глава центриране на Грийлиш от корнер. Алдервейрелд бе надскочен, а Лорис остана на голлинията си, вместо да се опита да пресече - 2:2.

Рейна спаси опасен удар на Сон в 61-вата минута. След това и Бергвайн стреля от малък ъгъл, но опитният страж на Вила отново се справи. В 74-тата минута и Деле Али се озова очи в очи с Рейна, но испанецът излезе бързо напред и спаси. До края бившият страж на Ливърпул продължи със страхотните си намеси и още три пъти спаси вратата си. Това обаче се оказа недостатъчно.
В 94-тата минута Енгелс направи груба грешка, след като се размина с топката и позволи тя да мине зад гърба му и Сон да излезе в чиста позиция. Този път кореецът се справи с Рейна и  с прецизен удар в далечния ъгъл донесе победата на Тотнъм.

Бьорн Енгелсгол Бьорн Енгелс  53'
45' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонгол
27' Тоби Алдервейрелд  Тоби Алдервейрелдгол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
9'
Тоби Алдервейрелд
27'
45'
Хюн-Мин Сон
Бьорн Енгелс
53'
90'
Хюн-Мин Сон

Добави коментар Коментари (15)

Топчията (Гост) 15 отговор
16 февруари 2020 | 21:11

Моу да пуска щорите хяхя мишки вижте нашия мач красота а вие сте пълен смях Рейтинг: 4 25

spurs (Гост)
17 февруари 2020 | 10:04

И Спърс и Арсенал биха, и за 2 та отбора има статия тук. А сега иди и виж дали под статията за Арсенал има негативни , подигравателни или обидни коментари от фенове на Тотнъм . И си направи изводите за културата на феновете на единия и другия отбор..... Не е трудно да се забележи разликата за която си допринесъл и ти... Рейтинг: 8 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

spurs (Гост) 14 отговор
16 февруари 2020 | 21:06

Тоби вкара най-страхотния гол в кариерата си Рейтинг: 18 2

ha (Гост) 13 отговор
16 февруари 2020 | 21:02

Див късмет извади Преводача. Вила ги смачкаха и накрая таква детинска грешка... Рейтинг: 6 26

16 февруари 2020 | 21:10

Гола за 3:2 стана с късмет но резултата преди това трябваше вече да е примерно 6:2 за Тотнъм .. Мъка ти е ама е факт- чистите положения на Спърс жяха 3 пъти повече Рейтинг: 28 5

Ivanin (Гост) 12 отговор
16 февруари 2020 | 19:53

Честно не мога да разбера какво толкова се заяждате хората от първите коментари. Вярно че головете ни дойдоха с доза късмет и грешки на съперника, обаче никой не взема предвид, че имаме 23 удара в тоя мач и както Вила можеха да вкарат 4-5 гола, ние можеше да сме поне на 7-8 и да гледаме резултат от хандбала, обаче не всичко влиза, нали така? Дузпата срещу Бергвайн е 100%, никаква игра с топката на Енгелс, не знам какво искате повече. При първата ситуация на ВАР, пак след удар на Бергвайн топката се удари и в ръката на защитника, но правилно НЕ беше отсъдена дузпа! Като цяло играхме доста добре, но защитата бая куца. Трябва ни нов централен защитник, защото Давинсон не е постоянно на ниво. За Орие мисля, че е ясно... Рейтинг: 26 1

фен на тотенахам (Гост)
17 февруари 2020 | 09:36

Haters gonna hate Рейтинг: 1 0

и фиша ми треснаха (Гост) 11 отговор
16 февруари 2020 | 19:38

дано умрат тия еврей 1400 загубих неможа ли по рано да вкарат та затворих и след 20секунди тия екараха за 2:3 Рейтинг: 0 19

16 февруари 2020 | 19:26

Мача можеше много рано да се реши в полза Тотнъм,толкова много положения особено след 60 мин.Не знам обаче , ако например Лузърпул бяха били по тоя начин поне 2 дни щеше да е новина N:1. А статията за спърс някъде там си... Господа, съществуват и други отбори : Рейтинг: 16 3

009 (Гост) 9 отговор
16 февруари 2020 | 19:16

не знам за какъв късмет говорят в коментарите под мен....вратаря на Вила извади поне пет стопроцентови положения. този мач с Поч нямаше да го вземем по никакъв начин, тъй като той не рискуваше за разлика от Моу....както се очертава един Х другата седмица с Челси ни праща с ШЛ с оглед програмата и наказанието на Сити Рейтинг: 13 2

pr (Гост)
16 февруари 2020 | 19:31

Не се осланяй на наказанието на Сити, като нищо могат да го намалят и да почне от 21/22 година.. Другата седмица е ключова. Мисля че мача с Чесли е по-лесен от тоя с Лайпзиг , понеже срещу немците ще тряжва да правим играта а това в момента не го можем добре. . Но първо да видим утре вечер каквао ще стане Рейтинг: 13 0

009 (Гост)

и без да накажат сити, ако челси не ни победи ще сме пред тях предвид по-леката ни програма. лайпциг зациклиха и не са в топ формата от миналата година, а опита на Моу ще ни класира със сигурност....само дупката Орие е проблемен в момента според мен Рейтинг: 7 2

pr (Гост)
16 февруари 2020 | 19:47

За Опре съм на твоето мнение, писал съм го и по-рано в друг коментар. Гледах Лайпциг вчера, не се занлуждавай, няма никак да е лесно. И ще са по-свежи. а тичат много.А в Прем Л лесни програми няма, така както играем всеи мач е на кантар.. Можем да изгубим точки срещу всеки и да бием всеки. Няма стабилност Рейтинг: 11 0

009 (Гост)
16 февруари 2020 | 20:19

има явно стабилизиране на отбора и ще вземат каквото им трябва. към края на сезона ще се включи и Кейн и ще вкара когато е необходимо....днес найстина щеше да има хеттрик. проблема е в липсата на стабилност в средата и това е заради тъпото протакане на статута на Ериксен....все ми се струва, че трябват и едно две добри попълнения и всичко ще е ок...отбора има потенциал и за купата Рейтинг: 6 1

Топчията (Гост) 8 отговор
16 февруари 2020 | 19:03

Пълен късмет хяхя пълен смях пак без игра Рейтинг: 3 15

009 (Гост)
16 февруари 2020 | 19:17

коментирай си твойте нещастници и се моли и тоя мач да е Х да не ви изклатят свраките Рейтинг: 9 1

16 февруари 2020 | 18:59

Е..ати шанаджиите са тия! Ако влезат в зона ШЛ ще е супер несправедливо спрямо нивото на другите 4-5 отбора, които се борят за това място с тях... Тоз Моу е по-крайностите: или хич не му върви, или някога му върви като на "бясно куче - тоягите"... Рейтинг: 4 12

pr (Гост) 5 отговор
16 февруари 2020 | 18:48

Мач с необичайно много доста чисти положения . За Тотнъм бяха страшно много. Кейн днес си тръгваше с хеттрик ако беше играл. Особено положенията на Деле щеше да ги вкара. Тотнъм при Моу се промени сериозно като стил на игра- много по-малко притежание на топката, много и остри пасове в дълбочина като се залага на бързината на Сон и Моура. И на холадчето което ама никак не е за подценяване . Бековете са ни слаби- Орие е в повчето време неориентиран, Дейвис не е играл доста време и може да му се прости днес но .. не знам. Като цяло отборът играе остро но и допуска много полжения. Автоголът на Тоби е грешка на Лорис , тази топка е негова. Много силен мач на Тоби, покриваше постоянно глупостите на Орие и дори се вклюлчи напред. Рейтинг: 22 2

Nerazzurro (Гост)
16 февруари 2020 | 19:24

Голът му беше фантазия, брилянтно изпълнение. Тъкмо подобаващо да отпразнува раждането на сина си. Да му е жив и здрав! Рейтинг: 18 0

pr (Гост)
16 февруари 2020 | 19:28

Не знаех . Мерси.. Рейтинг: 7 1

Offf (Гост) 4 отговор
16 февруари 2020 | 17:57

Виж ги беее, етп затова говоря!!! Винаги ще бият с един гол разлика или в добавеното време, или в края на мача. Дузпи, рикошети, всичко. Това е всеки сезон. Няма по-типичен мач на тотнъм от този!наистона гнусно, късметлийско отборче. Рейтинг: 4 32

mou (Гост)
16 февруари 2020 | 18:04

яд ли те е, спрелтак. аре бегай да поплачеш малко. COYS!!! Рейтинг: 23 3

ТОOOOOOOТНЪМ (Гост)
16 февруари 2020 | 18:06

ТОOOOOOOТНЪМ.......ТОOOOOOOТНЪМ.......ТОOOOOOOТНЪМ.......ТОOOOOOOТНЪМ.......ТОOOOOOOТНЪМ.......ТОOOOOOOТНЪМ.......ТОOOOOOOТНЪМ....... Рейтинг: 13 4

ШАПКИ ДОЛУ (Гост)
16 февруари 2020 | 18:08

Ще умреш от яд Рейтинг: 9 5

Мда (Гост)
16 февруари 2020 | 18:12

Че яие гордеете ли се с тази победа? Ебати грозният мач! Момчето е право. Рейтинг: 3 13

OFFF (Гост) 3 отговор
16 февруари 2020 | 17:19

За пореден път се убеждавам, че Тотнъм са най-смешният отбор от топ6-7. Всеки мач ги мачкат и по някакъв неадекватен начин успяват да се дотъркулят до гол. Както и сега, Вила ги мачкат цяло полувреме, корнер за Тотнъм, на някакъв му рикошира в матката, отива в друг, меле, гол. След това дежурната вар дузпа, ковтп е супер смешна. Пропуск, карамбол, добавка и гол. Това Полувреме е олицетворение на отБора Тотнъм. Всеки сезон показват такава игра. Рейтинг: 15 25

hahahahaha (Гост)
16 февруари 2020 | 18:26

Чета те и ти се смея.. Сигурно някое пичлеме на 15 години , не вижда по-далече от носа си и фен я на Юнайтед я на Арсенал ю^на Челси.. Глупав си ама ти е простено пнеже нямаш шанс уа повече.. Така че само внимавак със здравето Рейтинг: 18 6

Оффф (Гост)

Като гледам повече хора мислят като мен. И така ти излизаш глупавият. Гледам висша лига от 22 години, така че не знам как ще съм пишлеме на 15. Знам, че си фен на Тотнъм и не е възможно да признаеш истината, нормално и коментарът да не ти хареса... Но това е истината. Изгледай пак целия мач, олицетворение на цялостното представяне и мачове на Тотнъм за последните 5-6-7 сезона. Всеки мач е едно и също. Рейтинг: 0 12

do Off (Гост)
16 февруари 2020 | 19:34

Ако гледаш от 22 години и си на тоя акъл положението е тежко. Извинявай тогава ..Моите съчувствия Рейтинг: 11 1

Ivanin (Гост)
16 февруари 2020 | 19:58

23 удара имаме в мача, 100-процентовите ни положения бяха повече от тези на Вила. Вярно е, че не сме постоянни и, че печелим трудно, но пък и затова е толкова напрегнато да си фен на отбора. Дузпата не знам кое й е смешното, ще кажеш, че Енгелс е играл с топката или не е имал контакт с Бергвайн... Рейтинг: 7 1

, (Гост) 2 отговор
16 февруари 2020 | 17:01

Поредната скандална симулация на играч на Тотнъм и поредната дузпа, но по-лошото е че я дадоха след ВАР. Добре, че не симпатизирам на Вила. Рейтинг: 9 24

Англия

В Англия разрешиха Фаза 3, препоръчаха дори във футбола да се спазва дистанция на терена 30 май 2020 | 19:17
Откраднаха вещи на стойност 555 000 евро от дома на Рияд Марез 31 май 2020 | 04:16
Трипиър нападна Тотнъм, заради тях минал през Ада 31 май 2020 | 10:57
Висшата лига с предложения как отборите да усетят домакински комфорт на неутрални терени 30 май 2020 | 20:12
Марез: Достатъчно добри сме, за да спечелим ШЛ 30 май 2020 | 15:29
Кейн: Целта ни е да спечели седем или осем от оставащите девет мача 30 май 2020 | 19:46
Пари Сен Жермен се включва в битката за Вилиан 30 май 2020 | 23:31
Шефка на Уест Хам изнесе подробности от конферентния разговор на тимовете от Англия 30 май 2020 | 18:07
Байерн предлага Люка Ернандес като разменна монета за Сане 30 май 2020 | 14:02
Стивън Джерад на 40 години 30 май 2020 | 12:05
Давид Луис преговаря с Бенфика 30 май 2020 | 11:51
Шефът на Висшата лига оптимист за връщането на феновете по стадионите 30 май 2020 | 10:12
Компани отказал да стане асистент на Гуардиола 30 май 2020 | 06:54
Барселона предложи Коутиньо на Тотнъм 30 май 2020 | 06:14
Брендън Роджърс сравни битката с коронавируса с изкачването на Килиманджаро 29 май 2020 | 21:33
Арсенал следи Дембеле за заместник на Лаказет 29 май 2020 | 15:47