Олимпиакос изхвърли объркан Арсенал след успех в Лондон (видео) 28 февруари 2020 | 00:34
Олимпиакос отстрани Арсенал от Лига Европа и се класира за осминафиналите на турнира. Гърците спечелиха с 2:1 на “Емиратс” с гол на Ел Араби в 119-ата минута. С общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен тимът на Педро Мартинс продължава напред. Папе Сисе откри резултата в полза на гостите в 53-ата минута. След 90 минути игра резултатът бе 0:1, което означаваше продължения.

Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 113-ата минута и лондончани вече виждаха класиране, но минута преди края на продълженията Ел Араби разплака “артилеристите”. В заключителните секунди Обамеянг направи много голям пропуск в ситуация, в която можеше да класира тима си напред.

Арсенал имаше предимство през първото полувреме, а Лаказет бе сред най-активните. Головите положения обаче бяха рядкост. Олимпиакос успяваше като цяло да се справи в защита и чакаше своя шанс. Лондончани се примириха с това, че търпеливо трябва да изграждат атаките си. На пръв поглед атомното нападение в лицето на Пепе, Обамеянг и Лаказет не създаваше толкова проблеми на защитата на съперника.

В 37-ата минута гърците можеха да поведат. Камара напредна отляво, като пред него се откри пространство. Той навлезе в наказателното поле, но избра да стреля вместо да търси подаване и топката мина встрани от вратата. Малко по-късно Лазакет прати топката в мрежата след подаване на Сака, но попадението бе отменено поради засада.

В началото на второто полувреме безидейната игра и неориентираната защита на Арсенал се отрази и на резултата. В 53-ата минута Олимпиакос поведе, след Папе Сисе бе оставен напълно непокрит след ъглов удар. Защитникът дори не скочи, а просто насочи с глава топката към мрежата. Малко по-късно гърците можеха да нанесат още по-тежък удар на отбора на Артета. Хубав удар на Цимикас накара Лено да прави великолепно спасяване.

Лондончани, които нямат загуба от началото на годината, владееха топката в големи периоди, но не правеха нещо съществено с нея. Те натиснаха в един период и все пак можеха да стигнат до гол. Хубав удар на Пепе бе отразен от Хосе Са. Мустафи върна топката в опасна зона и Лаказет направи голям пропуск. Малко по-късно отново французинът стреля и отново неточно. Торейра също пробва изстрел от дистанция, но той не затрудни вратаря на гостите.

Лондончани така и не стигнаха до гол и се стигна до продължения. “Артилеристите” продължаваха с неуспешните си опити в атака, а съперникът им рядко стигаше до вратата на Лено, но когато го правеше, бе далеч по-опасен. Малко преди края на първото продължение гърците получиха шанс да решат всичко, но Гаспар стреля над вратата. В 108-ата минута вратарят на домакините отново имаше късмет, след като удар на Масурас отиде в гредата.

Феновете на Арсенал въздъхнаха с облекчение в 113-ата минута, когато блестящо изпълнение на Обамеянг наклони везните в полза на тима на Микел Артета. Центриране на Йозил бе отклонено от бранител на гостите и голмайсторът на “топчиите” стреля от въздуха, като със странична ножица заби топката в мрежата.

Драмата обаче далеч не бе приключила. Минута преди края на второто продължение Масурас великолепно намери Ел Араби в наказателното поле и той не пропусна да се разпише. Арсенал отиваше към отпадане, а трябваше да преживее и още един неприятен момент. В заключителните секунди след рикошет топката се озова в Обамеянг на няколко метра пред вратата. Нападателят направи голям пропуск, като накара мнозина да се хванат за главите.

Сократис Папастатопулос Сократис Папастатопулос5 Бруно Гаспар76 Бруно Гаспар
120' Юсеф Ел Араби  Юсеф Ел Арабигол
117' Гилерме  Гилермеизлиза
Авраам Пападопулос  Авраам Пападопулосвлиза
114' Konstantinos Tsimikas  Konstantinos Tsimikasизлиза
Maximiliano Lovera  Maximiliano Loveraвлиза
Пиер-Емерик Обамеянггол Пиер-Емерик Обамеянг  113'
Александре Лаказетизлиза Александре Лаказет  106'
Габриел Мартинеливлиза Габриел Мартинели
Шкодран Мустафиизлиза Шкодран Мустафи  103'
Сократис Папастатопулосвлиза Сократис Папастатопулос
86' Матийо Валбуена  Матийо Валбуенаизлиза
Бруно Гаспар  Бруно Гаспарвлиза
Ектор Белеринизлиза Ектор Белерин  84'
Джоузеф Уилоквлиза Джоузеф Уилок
77' Lazar Randjelovic  Lazar Randjelovicизлиза
Giorgos Masouras  Giorgos Masourasвлиза
Дани Себайосизлиза Дани Себайос  72'
Лукас Торейравлиза Лукас Торейра
59' Mohamed Mady Camara  Mohamed Mady Camaraжълт картон
53' Папе Абу Сисе  Папе Абу Сисегол
21' Ousseynou Ba  Ousseynou Baжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
53'
Папе Абу Сисе
Пиер-Емерик Обамеянг
113'
120'

28 февруари 2020 | 12:29

НАЙ ГОЛЕМИ, ПОЗОР НА ЛОНДОН. Дойдоха византииците и ви показаха ка се играе твърд футбол. Тея Арсенал нямат никва физика. Следващата година може и да постигнат нещо. Като фен на уест хям искам да кажа че въпреки слабата форма на отбора пак са по добри от арсенал. Ще видите следващата лига европа уест хям ще играят в лига европа.Вече който хване арсенал го бие на поразия и ги прави за смях. САМО УЕСТ ХЯМ!!!! Рейтинг: 0 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ливърпул (Гост) 29 отговор
28 февруари 2020 | 11:48

Аресенасрал насред Лондон ! Боже мой кво стана с уж топчиите?! Рейтинг: 1 0

Нагазиго Надувара (Гост) 28 отговор
28 февруари 2020 | 10:46

Още когато Арсенал закупиха Давид Луис, казах че това е много лошо за отбора. Така и стана. А защо доказан треньор като Емери взе Луис, това и досега за мен си остава загадка. Но това е минало. Големият проблем за Арсенал е, че и в момента, при друг треньор, Луис продължава да играе. Пълна мистерия. Рейтинг: 4 0

Вкаранга (Гост) 27 отговор
28 февруари 2020 | 09:55

Арсенал се превърнаха в пълно посмешище. В първите години на неособено добри резултати оправданието беше стадиона. Направиха стадиона, а резултатите продължиха да се влошават. Венгер аут, ама точно той колко години ги вкарваше на магия в четворката? Тия след него уж са млади, уж са много на "ти" със "съвременните изисквания във футбола", а в сравнение с Венгер изглеждат като Вили Вуцов! Рейтинг: 18 0

Футбол (Гост)
28 февруари 2020 | 17:04

Давид Луйс винаги е бил трагикомичен.Взима топката бяга 10 м с нея напред и след това е връща на 20 м назад.И като започне едно ръкомахане след това.Егати отвратителният футболист.И този гелосаният Себалос 20 кг с мокри гащи.Какво правят тези 2мата и още 5-6 като тях измислени в Арсенал не знам Рейтинг: 1 0

28 февруари 2020 | 07:57

И ние не сме цъфнали в последно време и няма да цъфнем с Моу ама вашето е мега зле. Артета не бе лош футболист но му трявба време. Ще имате ли тъпение 2-3 години да го чакате и с резултати някъде между 6 -10 място в Прем Л.... Рейтинг: 16 1

28 февруари 2020 | 05:27

Проблема на Арсенал е в политиката на отбора, не в треньорите, макар че Емери е излизал с невероятно НЕадекватни състави. Но проблема е в ръководството и то от години наред. От дете съм фен на отбора, много е трудно да си фен на такъв отбор в последните години, Челси и Ливърпул имаха своите падения, но след това и възходи, Сити също, само Арсенал от години наред падение, падение, падение! Но няма нищо Гънър завинаги! Рейтинг: 14 0

ДЯДО ЙОЦО (Гост) 18 отговор
28 февруари 2020 | 01:54

АРСЕНАЛ НАЙ-ГОЛЕМИЯ ОТБОР У СВЕТО! ХАХАХАХАХААХАХХ Рейтинг: 14 0

28 февруари 2020 | 17:12

Напълно подкрепям 23 .Но не забравяй че Ливърпул също чакаха много години за да направят качествен отбор като сега.За ръководството на Арсенал са по важни финансите от колкото спортни успехи.Арсенал колкото и странно е един от най печелившите клубове финансово.Ако стане нещо в Европа още по добре защото това носи още финанси.Първенството като борба за шампион тотално са го отписали от години.Важното там е четвортката за да влязат в Шампионската лига ,пак заради финанси.Което за нас феновете е трагично.Само Арсенал Рейтинг: 0 0

Don Gelon (Гост) 17 отговор

И какво сега? Турци и гърци, които ги дънехме където ги хванем преди 30г, сега се класират напред а ние се радваме на Киро на недоразумението и онези лудите се бият за някакви отбори които са фалирали.. Рейтинг: 4 2

Вижоще

Лига Европа

Довършването на ШЛ и Лига Европа изглежда нереално при сегашните условия 13 май 2020 | 18:44
Чак след месец ще има крайни решения за първенствата и турнирите 23 април 2020 | 18:48
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
Президентът на Хетафе: Вече са ясни датите за мачовете с Интер в Лига Европа 08 май 2020 | 19:12
УЕФА няма да съкращава квалификациите за ШЛ и ЛЕ 12 май 2020 | 10:31
Истанбул Башакшехир взе преднина срещу Копенхаген (видео) 12 март 2020 | 22:09
Леверкузен изкова солидна преднина в Глазгоу (видео) 12 март 2020 | 23:56
Исмаел: Не заслужавахме толкова тежка загуба 13 март 2020 | 06:49
Селтик се провали с гръм и трясък 28 февруари 2020 | 00:15
Медицинският шеф на УЕФА посочи главната пречка пред подновяването на евротурнирите 24 април 2020 | 17:51
Официално: Изпълкомът на УЕФА посочи своите условия 23 април 2020 | 17:50
УЕФА реши за евроучастниците, ако сезонът не завърши 23 април 2020 | 13:45
Има много спорно предложение как да се определят евроучастниците, ако първенствата не завършат 22 април 2020 | 09:54
Чеферин призна за още един вариант за ШЛ и Лига Европа 20 април 2020 | 10:22
УЕФА с ясна идея за Шампионската лига и Лига Европа! Ще се играе през три дни 20 април 2020 | 01:26
Британски вестник посочи конкретни дати за финалите в Шампионската лига и Лига Европа 16 април 2020 | 21:42
Шампионска лига и Лига Европа с мини-турнири през август 16 април 2020 | 18:56
УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58
Отложиха финалите в ШЛ и Лига Европа 23 март 2020 | 19:53