Шахтьор изхвърли Бенфика в емоционален мач (видео) 28 февруари 2020 | 00:04
Украинският Шахтьор (Донецк) стигна до 1/8-финалите на Лига Европа, след като отстрани португалския Бенфика.
След 2:1 в първия мач в Харков, тази вечер Шахтьор стигна до 3:3 в емоционален мач в Лисабон и продължава напред. Украинците изоставаха с 1:3, но успяха да се върнат в мача и чакат жребия за следващата фаза.
Домакините откриха още в деветата минута, когато Пици преодоля вратаря Андрей Пятов. Шахтьор обаче много бързо върна равенството, след като защитникът Рубен Диас си отбеляза автогол. Той се реваншира в 36-ата минута, след като изведе Бенфика отново напред след изпълнение на ъглов удар. В началото на втората част лисабонските "орли" увеличиха аванса си след гол на Рафа Силва, който се възползва от груба грешка на защитата на Шахтьор. Радостта на португалците още не беше отшумяла, когато Шахтьор намали на 2:3 чрез Тарас Степаненко. В 71-ата минута Алан Патрик оформи крайното 3:3. В 90-ата минута Жуниор Мораес можеше да донесе победата на Шахтьор, но вратарят на Бенфика излезе и спаси.

Бенфика - Шахтьор (Донецк) 3:3 (в първия мач 1:2)
1:0 - Пици (9)
1:1 - Диас (12-автогол)
2:1 - Диас (36)
3:1 - Силва (47)
3:2 - Степаненко (49)
3:3 - Алан Патрик (71)