Борусия (М) изпрати Айнтрахт в ранен нокдаун и продължава да преследва върха (видео) 16 май 2020 | 21:25
След мощно начало Борусия (Мьонхенгладбах) набързо отказа Айнтрахт (Франкфурт) и стигна до успех с 3:1 като гост в среща от подновеното първенство на Първа Бундеслига. Победата изкачи тима до трета позиция, като разликата с лидера Байерн (Мюнхен) е 3 точки, но шампионите са с мач по-малко.

Борусия изненада франкфуртци с гол още в първата минута и втори в 7-ата, реализирани съответно от Аласан Плеа и Маркюс Тюрам. В 73-ата Рами Бенсебаини реализира наказателен удар за 3:0, а в 81-вата резервата Андре Силва намали изоставането на Айнтрахт. Гостите удариха и една греда.

Този двубой влиза в историята и с факта, че е първият в елита, в който бяха извършени 10 смени. Както е известно, отборите имат право на по 5 промени, но в предишните пет срещи за деня не всички се възползваха от тях.

Айнтрахт записа четвърта поредна загуба и е на 5 точки от опасната зона. Днес “орлите” излязоха с Баст Дост и Дайчи Камада в предни позиции.

Наставникът на Борусия Марко Розе отново гласува доверие в атака на Аласан Плеа, Брийл Емболо и Маркюс Тюрам.

Борусия имаше шанс да открие резултата още в първата минута. След няколко единоборства топката стигна в пред вратата на домакините, където Плеа завърши точно с десния крак.
Шокът за домакините стана още по-голям в 7-ата минута, когато Тюрам реализира за 2:0.
Играчите на Адолф Хютер само се изнервиха и си изкараха два дълти картона. Те не можеха да изненадат с нищо съперника, който от своя страна прибегна до накъсване на играта с чести нарушения.
В края на полувремето Плеа пропусна трети гол, като този път се намеси вратарят Кевин Трап.
През втората част не последва сериозна промяна. Домакините бяха крайно пасивни в половината на Гладбах, докато съперникът спокойно разиграваше. Така в 68-ата минута Плеа за малко до покачи на 3:0, но шутът ми се отби в гредата, лишавайки го от едно от най-красивите попадения за сезона.
"Жребците" бяха в настроение и стигнаха до трети гол. В 73-ата Бенсебаини беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Евиан Ндика срещу Емболо. Бранителят на Айнтрахт извади късмет, че остана на терена, защото вече имаше един жълт картон. В тази ситуация обаче съдията го пощади.

Всичко като че ли беше решено, но в 81-вата Айнтрахт намали чрез Андре Силва, който с лекота си проби път през центъра на защитата и реализира за 1:3.
В 85-ата Йонас Хофман от състава на Борусия не успя да реализира в ситуация, в която само защитникът Мартин Хинтерегер стоеше пред голлинията.

Тимъти Чандлър Тимъти Чандлър22 Тони Янтшке24 Тони Янтшке
90' Аласан Плеа  Аласан Плеаизлиза
Макото Хасебевлиза Макото Хасебе
73' Рами Бенбасини  Рами Бенбасинидузпа
Щефан Илзанкержълт картон Щефан Илзанкер  70'
66' Маркус Тюрам  Маркус Тюрамизлиза
Патрик Херман  Патрик Херманвлиза
Андре Силважълт картон Андре Силва  59'
Джибрил Соуизлиза Джибрил Соу  46'
Андре Силвавлиза Андре Силва
Еван Н'Дикажълт картон Еван Н'Дика  36'
Филип Костичжълт картон Филип Костич  24'
9' Нико Елведи  Нико Елведижълт картон
7' Маркус Тюрам  Маркус Тюрамгол
1' Аласан Плеа  Аласан Плеагол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
1'
Аласан Плеа
7'
Маркус Тюрам
73'
Рами Бенбасини
Андре Силва
81'

Добави коментар Коментари (3)

YU2-or-vi-BAL!! (Гост) 3 отговор
16 май 2020 | 21:08

И така, между другото леко елегантно - интуитивно бях споменал ненапразно бая пророчески и далновидно за добре РЕАЛизираното гольче на БенсеБАИНИ от дузпичка срещу лазещия по тревата ноЙЕр4:0 и ето, че в този мач на Коммерц-Арена се случва ОТНОВО тази същата хубава ситуация... след пробива на нашиЙОт црен ЦН- Брийл ЕМБоло, който бива бутнат и свален грубо на земята с удар в гърба и Цвайер изобщо не се и поколебава - веднага надува свирката, защото има абсолютно същия навик като колегата му Щарк... И нашто РАМИ това и чака и хладнокръвно промушва топката в левия долен ъгъл на Крап и вече имама цела 3-ка гольчета в полза на истинаската Борусия - ФАКть. Рейтинг: 1 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Шибай Се (Гост) 2 отговор
16 май 2020 | 20:07

Тогава с тия жребчета. Само Айнтрахт. Най великата публика Рейтинг: 2 0

YU2-or-vi-BAL!! (Гост)
16 май 2020 | 20:22

Няма никакъв логичен смисъл да сееш излишно тъпи неуместни ругатни наляво и надясно; просто Лотар каза, че по-качественият и по-классен тим е този на гостуващите жребчета от Мейн-ГЛАДБАХ, които го показват и на терена по един бая впечатляващ начин на тоя етап. А пък що се отнася до публиката, самият ти мн.добре си знаеш урока, че тя битува на 220-ина км по на Запад от финансовата столица в Германия, а именно в град ДортмунД на техния Сигнал Идуна Парк. Така че, до тук отбелязани имаш 2 солидни грешки - толкова, колкото гольчета до момента е вкарал ГЛАДБАХската Борусия на твоята АЙНТРАХТ /койтои отбор е от ж.р. - auf Rhein Deutsch!/ Рейтинг: 2 3

YU2-or-vi-BAL!! (Гост) 1 отговор
16 май 2020 | 19:50

ИМа-нема 5-6 минутки неизтекли още и съответно вече неудържимите и НЕОпитомяеми диви жребчета от тима на Мейн-ГЛАДБАХ вече водят в ритъма на Рок-+-Ролла заслужено след 2 брилянтни комбинации с цвай-цу-нул И да добавим,че при 1 попадение през центъра пробив прави ЦН - Брийл ЕМБоло, който стига близо до бокса и оттам намира голмайстора Плеа, който дава топката в палантерията на Хофман, който се позавъртва около оста си и намира отново пласиралия се перфектно отляво наш супер-РЕАЛизатор АЛЛА/Х/САН ПЛЕА, който майсторски насочва кълбото в далечния десен ъгъл. А пък за 2-то гольче ще поднесем адмирации ОТНОВО на много доброто наше ляво крило - небезизвестния нати на родината на ЗиЗУ - Алжир, а именно - БЕНСЕБАИНИ, който неудържимо пробива през 2 защитника излъгва с тяло и трик последния и подава умело успоредно на голлинията н а оставения там сам-самичък друг наш голмайстор - Маркиза ТЮРАМ, който необезпокоявано от никого прави добавка за успешното ни повеждане. Заб. За неинфо аудитория: Далият паса за 2-то голче Рами БенсеБаини е последният гольмайстор на тима ни направил националния вратар на бАбА-ВАР-ците Мани-го или Мини-го ноЙЕр4:0то леко РАЗНОГЛЕД с цели 2 гола за последната победа на жребчетата над неговия селски отбор - с глава и в последната минутка с дузпа. Рейтинг: 1 2