Аугсбург се отпуши като гост и се разправи с Шалке (видео) 24 май 2020 | 16:25

Отборът на Аугсбург постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Шалке 04 в ранната среща от днешната програма на 27-ия кръг в Бундеслигата. Попаденията отбелязаха Едуард Льовен (6'), Ноа-Джоел Саренрен-Базее (76') и Серхио Кордова (90+1'). Така баварците прекъснаха поредицата си от шест мача без шампионатен успех, като днешният е едва вторият за тях в това съперничество. "Кралскосините" пък не познават вкуса на победата в последните си осем двубоя във всички турнири.

Аугсбург поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Льовен се разписа директно от пряк свободен удар. Това беше първо попадение в гостуване за тима в последните му пет мача. До края на полувремето домакините имаха инициативата, но единствената им сериозна възможност за гол дойде в 28-ата минута, когато Раби Матондо стреля отблизо, но Андреас Луте успя да избие топката с крак.

В началото на втората част Флориан Нийдерлехнер пробва удар, който беше спасен от Маркус Шуберт. В 61-ата съотборникът му Марко Рихтер също отправи изстрел, който отново попадна в обятията на вратаря. Това се случи и с нов негов удар минути по-късно. В 70-ата Филип Макс изпълни добър пряк свободен удар, но Шуберт не допусна втори гол в мача от подобно изпълнение. По-добрата игра на баварците доведе до още едно тяхно попадение в 76-ата минута, когато резервата Саренрен-Базее прати топката в противниковата мрежа след лошо изчистване на Салиф Сане. В добавеното време друга резерва - Кордова, отне топката от влезлия от скамейката Левент Мерждан, заобиколи вратаря и оформи крайното 3:0 в полза на своя тим.

Така Аугсбург се изкачи на 12-ата позиция в класирането с 30 точки, а Шалке е 8-и с 37 пункта в своя актив.

ШАЛКЕ - АУГСБУРГ 0:3

0:1 Льовен (6')
0:2 Саренрен-Базеe (76')
0:3 Кордова (90+1')

Шалке:
Шуберт, Кени, Сане, Настасич, Очипка, Маккени, Сердар, Калиджури, Шьопф, Матондо, Грегорич

Аугсбург: Луте, Макс, Удокай, Йедвай, Фрамбергер, Груесо, Кедира, Варгас, Льовен, Рихтер, Нийдерлехнер

Раби Матондо Раби Матондо14 Флориан Нийдерлехнер7 Флориан Нийдерлехнер
Ахмед Кутуджу Ахмед Кутуджу15 Ноа-Джоел Саренрен-Базее17 Ноа-Джоел Саренрен-Базее
Бенито Раман Бенито Раман9 Рийс Оксфорд36 Рийс Оксфорд
Мунир Мерджан Мунир Мерджан37 Серхио Кордова9 Серхио Кордова
Насим Бужелаб Насим Бужелаб16 Ян Моравек14 Ян Моравек
90' Серхио Кордова  Серхио Кордовагол
83' Карлос Груесо  Карлос Груесоизлиза
Рийс Оксфорд  Рийс Оксфордвлиза
Флориан Нийдерлехнер  Флориан Нийдерлехнеризлиза
Серхио Кордова  Серхио Кордовавлиза
Даниел Калиджуриизлиза Даниел Калиджури  76' Ноа-Джоел Саренрен-Базее  Ноа-Джоел Саренрен-Базеегол
Насим Бужелабвлиза Насим Бужелаб
Раби Матондоизлиза Раби Матондо
Бенито Раманвлиза Бенито Раман
Уестън Маккениизлиза Уестън Маккени  74'
Мунир Мерджанвлиза Мунир Мерджан
70' Едуард Льовен  Едуард Льовенизлиза
Ян Моравек  Ян Моравеквлиза
60' Карлос Груесо  Карлос Груесожълт картон
59' Рубен Варгас  Рубен Варгасизлиза
Ноа-Джоел Саренрен-Базее  Ноа-Джоел Саренрен-Базеевлиза
Суат Сердаризлиза Суат Сердар  56'
Ахмед Кутуджувлиза Ахмед Кутуджу
8' Рубен Варгас  Рубен Варгасжълт картон
6' Едуард Льовен  Едуард Льовенгол
0
6'
Едуард Льовен
76'
Ноа-Джоел Саренрен-Базее
90'

24 май 2020 | 16:53

бошкоФ преди съд мига кат ляФски пред въже. Бойко генерала е кат гл.легионер Г.С.Раковски. Домузчиев бизнесмена е умен кат шефа Л.Каравелов. Найденов 7-ка е революционер кат зам.шеф Хр.Ботев. Пеевски могъщий е решителен кат Димитър Общи.КзЛ Рейтинг: 0 1

Котето (Гост) 1 отговор
24 май 2020 | 14:45

Шалке са.слабаци Рейтинг: 5 1

Германия

Флик за следващия съперник на Байерн: Добър отбор, който знае как да се защитава 26 октомври 2020 | 16:55
Байерн (Мюнхен) може отново да разчита на Серж Гнабри 26 октомври 2020 | 08:43
Шалке 04 приема Щутгарт пред само 300 фенове 26 октомври 2020 | 19:12
Манчестър Юнайтед не се е отказал от Санчо и Холанд 27 октомври 2020 | 02:25
Малко не достигна на Хофенхайм в Бремен (видео) 25 октомври 2020 | 20:59
Чудото от школата на Дортмунд отговори на расистите с четири гола 24 октомври 2020 | 17:28
Байер (Леверкузен) взе втора победа за сезона (видео) 26 октомври 2020 | 23:34
Рекорден за кръга брой фенове видяха първи домакински успех за Волфсбург от 8 месеца (видео) 25 октомври 2020 | 18:39
Нови финансови загуби за Херта 25 октомври 2020 | 17:35
Клоп е избрал новия защитник, предстоят преговори 25 октомври 2020 | 14:07
Левандовски отбелязва на всеки 37 минути през новия сезон 25 октомври 2020 | 11:23
Дортмунд затвърди голямата разлика в класите с Шалке 04 24 октомври 2020 | 21:20
Ханзи Флик: Днес видяхме нещо, което досега не се беше случвало 24 октомври 2020 | 20:11
От Байерн разкриха колко време ще се лекува Алфонсо Дейвис 24 октомври 2020 | 19:36
Гладбах с ново силно представяне в очакване на Реал Мадрид (видео) 24 октомври 2020 | 18:49
РБ Лайпциг изтръгна победата срещу десетима от Херта (видео) 24 октомври 2020 | 18:43