Волфсбург свали на земята размечталия се Леверкузен (видео) 26 май 2020 | 23:22
Направилият много силен старт този месец Байер (Леверкузен) не приличаше на себе си при домакинството си на Волфсбург и загуби тежко с 1:4 в сблъсък от 28-ия кръг на Бундеслигата. По този начин отборът от “БайАрена” пропусна шанса да се “залепи” за Борусия (Дортмунд) и да се бори за второто място. Вместо това “аспирините” вече са извън зона “Шампионска лига”. Днешните победители пък са шести, което е и целта им до края на първенството.

Може даже да се каже, че Леверкузен се измъкна с малко в този мач. Гостите изцяло надиграха съперника и пропуснаха да му вкарат още поне четири попадения. Три от реализираните паднаха от статични положения - две на Марин Понграчич (43’, 75’) и едно на Максимилиан Арнолд (64’). В 68-ата минута се разписа и Ренато Щефен.

Наставникът на домакините Петер Бос продължи да налага Кай Хавертц като централен нападател. Днес трябваше да му помагат Карим Белараби, Муса Диаби и Надим Амири.

“Вълците” бяха с две рокади в стартовите 11 в сравнение с домакинството на Борусия (Дортмунд) в предишния кръг, като Жоао Виктор и Йосип Брекало започнаха вместо Даниел Гинчек и Адмир Мехмеди.
Пред гостите се откри първия голям шанс за гол. В 12-ата минута Ваут Вегхорст точно щеше да насочи кълбото в мрежата, когато Едмонд Тапсоба се намеси и изчисти.
Нова 100-процентова възможност имаше за "вълците" само четири минути по-късно. Тогава вратарят Лукас Храдецки отби с тяло шута на Жоао Виктор.
Волфсбург продължи да бъде по-силният тим и заслужено поведе в резултата. Това се случи две минути преди почивката, когато Максимилиан Арнолд центрира от фал и централният бранител Марин Погранчич засече с глава в мрежата.
На полувремето Петер Бос направи ударна рокада, сменяйки цели трима футболисти. Домакините заиграха и в нова постройка с трима в отбрана.
Гостите пропуснаха да дръпнат с 2:0 в 47-ата, когато Брекало нямаше късмет.
В 50-ата Диаби се беше устремил към вратата на Коен Кастеелс, но в последния момент Мбабу изби топката му.
За пореден път тази вечер Храдецки "извади" Леверкузен, след като в 64-ата спаси удар от упор на Щефен.
Секунди по-късно обаче второто попадение в мрежата на Байер вече беше факт. Арнолд стреля от фал и след рикошет Храдецки нямаше какво да направи - 2:0 за Волфсбург.
Мачът беше решен в 68-ата, когато Щефен най-накрая прониза вратата на домакините, като в случая реализира с глава след центриране на Жоао Виктор.
Понграчич добави още едно попадение в 75-ата, като беше близнак на първото му.

При решен вече двубой домакините успяха да върнат един чрез Баумгартлингер в 85-ата минута.

Юлиан Баумгартлингергол Юлиан Баумгартлингер  85'
82' Джон Антъни Брукс  Джон Антъни Бруксизлиза
Робин Кнохе  Робин Кнохевлиза
76' Ренато Щефен  Ренато Щефенизлиза
Omar Marmoush  Omar Marmoushвлиза
75' Marin Pongracic  Marin Pongracicгол
Муса Диабиизлиза Муса Диаби  74'
Леон Бейливлиза Леон Бейли
71' Коен Кастеелс  Коен Кастеелсжълт картон
68' Ренато Щефен  Ренато Щефенгол
Муса Диабижълт картон Муса Диаби  67' Даниел Гинчек  Даниел Гинчекжълт картон
Керем Демирбайизлиза Керем Демирбай  65' Йосип Брекало  Йосип Брекалоизлиза
Лукас Алариовлиза Лукас Аларио  Даниел Гинчек  Даниел Гинчеквлиза
64' Максимилиан Арнолд  Максимилиан Арнолдгол
Юлиан Баумгартлингервлиза Юлиан Баумгартлингер
43' Marin Pongracic  Marin Pongracicгол
32' Жоао Виктор  Жоао Викторжълт картон
10 Извършени фалове 16
43'
Marin Pongracic
64'
Максимилиан Арнолд
68'
Ренато Щефен
75'
Юлиан Баумгартлингер
85'

Добави коментар Коментари (7)

YU2-or-vi.m2-BALL! (Гост) 7 отговор
27 май 2020 | 09:32

Между другото, заборавих да отбележа и добавя, че тези 2 ОСНОВНИ попадения РЕАЛизирани от младия хърватин Марин ПОНГРАЧИЧ са изобщо първите му такива в тази настоящата му кариера в БундесЛигата до този момент. И ако мога да добавя, той не действа като офанзивен играч, а играе като типичен централен дефендер и де ФАКто - сам ги бия тия ХА-ХАспиринчета и настоящи ЛЕВАДКИ - Вице-КузЙЕнците, които са пълен ЦИРК! Е верно, че най-много помогна АРНОЛД за това с цели 2 броя АССИСТС и 1 гольче от фал, което по принцип си е чисто АВТО-гольче на Кай ХАЙ, който отклони кълбето което мина под крачетата му!! Рейтинг: 1 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ONLINEPARI (Гост) 6 отговор
27 май 2020 | 09:17

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Бременскимпоздрави за Йор (Гост) 5 отговор
27 май 2020 | 05:47

Йорвалееее,и изпадащият Вердер ви пъхна прът там долу и отзад,ми ся? Хахахахаха Рейтинг: 1 1

Да (Гост) 4 отговор
27 май 2020 | 05:05

За видио вадиш плащаш шушляк Рейтинг: 0 0

Amiiii (Гост) 3 отговор
27 май 2020 | 00:59

Мислех че Левера ще ги скъсват, а то стана точно обратното. Още първото полувреме можеше да е поне 0-3. Не ми се връзва тва лайненце Хавертц за нападател, прилича ми на Лингард. Иначе Байер просто не са същите без Фоланд. Невероятен играч. Мача им преди "паузата" с Дортмунд се развиваше по същия начин, но там на сцената излезе Кевин Фоланд и матира Борусия. Без него, голяма мъка макар че направиха две победи преди това, с него друго е Рейтинг: 3 0

YU2-or-vi.m2-BALL! (Гост)
27 май 2020 | 09:40

Кевин, който по родоначален принцип е рожба на ХОФФЕто от Зинсхайм, е такъв НЕПРИМИРИМ играч от ранга на един друг профи, с чийто стил аз често пъти го сравнявам, а именно - с избегалия от аррогантните и твърде намаани бАбА-ВАР-4ета ЯК джокер - готиния Нилс Петерсен във ФЦ Фрайбурга на Кристиян Щрайх. Това е така, защото и двамата имат мн.сходни прийоми и начини на действие на терена, просто са мн.ВЕЛИКИ и то без да са ЗВЕЗДИ некакви, за разлика от тези - измислените селски тарикати и яко преекспонирани левадки от бАбА-ВАР-ската псевдо-Гранде Кретура!!!! Рейтинг: 0 1

YU2-or-vi.m2-BALL! (Гост) 2 отговор
26 май 2020 | 22:59

Вече след 64-та мин след блестящо изпълнен фал от самия АРНОЛД - вгорчения за секънд-тайм ХРАДЕЧКИ е принуден ОТНОВО да вади топката от мрежата и веке съответно вълчетата от вграда на ФАУ-Ве-то водят с цяла кръгла двойчица на прекалено пре-експонираните ХА-ХАспирин-4енцъ, които нещо много ги фалеха и галеха и те взеха та се възгордяха и го издУ-а-Ха бая ячко - Сорри нема Кай нито Хай нема никой - щото ВицеКузенци са постоянно ХАбонирани за 2-то место - нон-СТОП при това, такава е тяхната тежка съдба.ФАКт Рейтинг: 1 1

26 май 2020 | 23:02

Ква стана тая, бре хора... И докато го напиша тези 5 реда ето че имаме ново 3-то гольче и съответно ВИЦЕ-Кузенци са на път да поиздУът ди Суппето - горкия БерБатко шъ има да страда след получената яка съдийската аванта от миналия мач от съдията с/у Мейн-ГЛАДБАХ, тя взе да се изплаща с лихвите и ОТНОВО водиме пред тях с цело местенце и неколко гольчата аванс... Рейтинг: 2 1

il-4o (Гост)
26 май 2020 | 23:26

Споко, догодина и в лига Европа няма да играете. Не че тая направихте нещо. Мястото ви е в регионалните Рейтинг: 1 2