Айнтрахт (Фр) игра само в атака и беше на косъм от шеста поредна загуба (видео) 26 май 2020 | 23:43
Айнтрахт (Франкфурт) едва се спаси от загуба в един от най-силните си мачове, що се отнася до игра в атака. “Орлите” губеха с 1:3 до 79-ата минута, но стигнаха до крайното 3:3 при домакинството си на Фрайбург в атрактивен дуел от 28-ия кръг. Отборът отправи цели 35 удара към вратата на съперника, като 16 от тях бяха в очертанията. Безброй пропуски обаче едва не доведоха до поражение, което със сигурност щеше да струва мястото на треньора Адолф Хютер.

Това е първа точка за Айнтрахт след пет поредни загуби, като опасната зона е на 5 пункта. Фрайбург пък се отдалечи от шестата позиция, която праща в Лига Европа.

Винченцо Грифо вкара за гостите в 28-ата, но в 35-ата Андре Силва изравни и при този резултат дойде почивката. След това домакините стигнаха до половин дузина чисти положения, но нищо не можеше да накара топката да влезе в мрежата на Александер Шволов.

И на фона на всичко това защитата на “орлите” се разсея и в рамките на две минути допусна да бъде преодоляна на два пъти - от Нилс Петерсен (67’) и Лукас Хьолер (69’), която вероятно е накарали Хютер да започне да пише оставката си.

И все пак след това футболистите в черни екипи намериха начин да изравнят, като точни бяха Дайчи Камада (79’) и ветеранът Тимъти Чандлър (82’).

Мият Гачиновичжълт картон Мият Гачинович
88' Амир Абраши  Амир Абрашиизлиза
Джонатан де Гузманвлиза Джонатан де Гузман
69' Лукас Хьолер  Лукас Хьолергол
Щефан Илзанкержълт картон Щефан Илзанкер  67' Нилс Петерсен  Нилс Петерсенгол
59' Роланд Шалай  Роланд Шалайизлиза
Себастиан Родежълт картон Себастиан Роде  30'
28' Винченцо Грифо  Винченцо Грифогол
20' Джан-Лука Валдшмит  Джан-Лука Валдшмитжълт картон