Завръщането на футбола продължава: Ботев удари Славия на "Коматево" (видео+снимки) 29 май 2020 | 18:47
Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Славия в контрола между двата тима преди подновяването на шампионата заради паузата поради пандемията от COVID-19. Двата тима изиграха отворен мач и имаше интересни положения и пред двете врати, но в крайна сметка “канарчетата” се оказаха по-съобразителни на своя терен на базата в “Коматево” и стигнаха до успеха с попадения на Радослав Терзиев и Тодор Неделев. Неофициален дебют за пловдивчани направи и бившият играч на “белите” Славчо Шоколаров, който се появи в игра в средата на втората част.
Още в третата минута домакините можеха да открият резултата, след като Антонио Вутов се озова очи в очи с Антонис Стегриакис, но стреля в излезеля напред вратар.

В 18-ата минута талантът Димитър Тонев засече хубаво от воле центриране на Александър Тонев, но топаката бе избита от играч в бяло в ъглов удар. Малко по-късно нова комбинация между двамата Тоневци изведе този път по-големия на чиста позиция, но топката мина над вратата.

В 22-ата минута този път Славия бе близо до откриването. Галин Иванов бе на много чиста позиция, но стреля право във вратаря Янко Георгиев.

В 25-ата Тонев открадна една топка от Петър Патев и напредна по лявото крило, като последва центриране по земя. На близката греда Радослав Терзиев засече топката, но тя мина покрай гредата.

В 43-ата минута резултатът бе открит от домакините. Неделев центрира отлично от корнер към Радослав Терзиев, който с глава прониза Стергиакис.

В 51-ата минута Ботев пропусна страхотна възможност за увояване. Вутов бе изведен зад защитата, след което потърси Тонев на опразнената врата, но Стергиакис успя да се върне на позиция, за да спаси.

В 63-ата минута резултатът вече стана 2:0 в полза на Ботев. След контраатака Сашо Тонев намери Неделев, който без да се бави прониза Георги Петков.

До края на срещата темпото спадна, а двамата наставници направиха редица смени, като на терена се появиха доста млади играчи и от двата тима. В крайна сметка до ново попадение не се стигна и Ботев се поздрави с успех преди подновяването на шампионата.

БОТЕВ 2:0 СЛАВИЯ
1:0 Терзиев (43)
2:0 Неделев (63)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Янко Георгиев, Филип Филипов, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Димитър Тонев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов

СЛАВИЯ: Антонис Стегриакис, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Йомов, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Галин Иванов, Радослав Кирилов, Калоян Кръстев

ФОТОГАЛЕРИЯ

Добави коментар Коментари (15)

ONLINEPARI (Гост) 15 отговор
30 май 2020 | 07:31

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

30 май 2020 | 00:43

Пропагандна виртуална франзела лефски е измислена в последните 100 год. Измислена от комунета и Бкп в 1919г. За да сквернят Царя и Църквата ни чрез терориста кунчеф припок ляфски,убил 2 млади:поп и инвалид Рейтинг: 1 3

пуфити (Гост) 11 отговор
29 май 2020 | 23:14

или можеш да зидаш или не можеш пълна заблуда е даси харчиш парите за бай ганьо Рейтинг: 0 0

пуфити (Гост) 10 отговор
29 май 2020 | 23:13

сега и сърбина ще каже несме обиграни като Херо тъпия Рейтинг: 0 1

Яне Янев (Гост) 9 отговор
29 май 2020 | 22:21

Тошето бая е заблажил по време на пандемията. Не го търсете да тича Рейтинг: 6 4

пуфи (Гост)
30 май 2020 | 17:41

преди да не е могъл преди беше с 2 гривни на тумбака сега е с 3 е до 6 има време Рейтинг: 0 3

! (Гост)
31 май 2020 | 11:26

Не му трябва да тича , той от центъра ги вкарва без проблем , от спряло положение ! Рейтинг: 2 0

29 май 2020 | 18:52

като цяло нещата за нас не са добре.обикновено,като почнем добре в контролите,имаме силни мачове в първенството.този знак не е добър за нас.иначе самият резултат е все тая.дано този път променят нещата.но,ако така ще ми играят в първенството,по-добре да не го довършват.толкова неграмотни в нападение ,а и отзад.този резултат,дори и без значение,сега може да им разклати психиката.всичко очаквам още първия мач с царско село. Рейтинг: 10 0

БГ Футбол

Ерцгебирге не желае да плати 700 000 евро за Станислав Иванов 23 септември 2020 | 09:32
Бандата с шокиращи разкрития за случващото се в Ботев, клубът е пред фалит (видео) 23 септември 2020 | 15:34
Белчев преди Б36: Шансовете са 50/50! Готови сме за продължения и дузпи 23 септември 2020 | 12:13
Изненада – човек на Гриша Ганчев в ЦСКА 1948 23 септември 2020 | 17:45
Забъркаха Кешерю в скандал в родината му 22 септември 2020 | 07:15
Славия си връща Димо Атанасов 22 септември 2020 | 21:00
Юношите до 16 победиха Черна гора на турнира в Хърватия 23 септември 2020 | 17:40
Унгарци представиха Вутов 23 септември 2020 | 17:36
Георги Димитров ще ръководи Левски - Ботев 23 септември 2020 | 17:15
Етър взе португалец 23 септември 2020 | 17:12
Каляри набеляза заместник на Десподов 23 септември 2020 | 16:40
В ЦСКА-София няма COVID преди мача с Б36 23 септември 2020 | 16:32
Вутов ще играе в Унгария 23 септември 2020 | 15:39
Спас Русев купи 1000 абонаментни карти за Герена - 100 000 влязоха в клуба 23 септември 2020 | 15:03
Краси Балъков и Дани Младенов дават пресконференция утре 23 септември 2020 | 15:00
ПИМК иска да строи стадион "Локомотив" 23 септември 2020 | 14:27