Цялата Бундеслига вече е в краката на Левандовски, полякът на крачка от рекорд (видео) 30 май 2020 | 21:18
Осма поредна победа увеличи на 10 точки преднината на Байерн (Мюнхен) на върха в германското първенство. Този път шампионите разгромиха Фортуна (Дюселдорф) с 5:0 на свой терен в среща от 29-ия кръг, придвижвайки се с още една крачка към рекордната си титла №30. Мачът на “Алианц Арена” ще се запомни с двете попадения на Роберт Левандовски, с което той вече е вкарвал на всички клубове от настоящия състав на Бундеслигата. Освен това полският терминатор увеличи на 43 головете си през сезона, изравнявайки върховото постижение в кариерата си от сезон 2016/17 г. За последните пет кампании Лева не е падал под 40 попадения във всички турнири с екипа на баварския колос.

Иначе тази вечер на "Алианц Арена" защитникът на гостите Матиас Йоргенсен си вкара автогол в 15-ата, в 29-ата точен беше Бенжамен Павар, а в 52-ата Алфонсо Дейвис докара нещата до 5:0. Левандовски реализира своите голове преди Дейвис - в 43-ата и 50-ата минути.

Днес шампионите направиха само една промяна в стартовия си състав, като Люка Ернандес започна в центъра на защитата вместо Жером Боатенг. Французинът обаче получи травма и беше заменен на почивката.

След като в предишния кръг тимът от Дюселдорф надви Шалке 04, вече е на крачка от напускане на опасната зона. Гостите излязоха без титулярния си бранител Каан Айхан, а голмайсторът Роувен Хенингс беше на пейката.
Двубоят започна според очакванията с тотално превъзходство на домакините. След няколко атаки те излязоха напред след четвърт час игра, когато Йоргенсен си вкара автогол. Бенжамен Павар засече пас на Серж Гнабри и топката се отби в тялото на Дзанка, след което спря в мрежата - 1:0.
В 28-ата Томас Мюлер засече отлично, но вратарят Кастенмайер успя да избиер в корнер. От последвалото центриране обаче мюнхенци удвоиха аванса си, след като Павар беше точен с глава.
Пет минути по-късно гостите бяха близо до гол, но Алфонсо Дейвис подложи крак в последния момент и отби опасен шут.
Две минути преди паузата Левандовски завърши майсторска атака на "червените" - 3:0.
Началото на втората част беше вихрено и доведе до нови два гола на сметката на баварците. В 50-ата Левандовски реализира за 4:0, а в 52-ата Дейвис покачи на 5:0, след като мина през купи играчи като на махленски мач.
След това домакините драстично намалиха темпото и изчакваха края на двубоя. Това позволи влизането в играчи като Алваро Одриосола и Джошуа Зиркзее. Появи си е и 19-годишният Оливер Батиста Майер, за когото това беше дебют в първия тим на Байерн. Младокът играе като крило и замени Гнабри.
В следващите два кръга на Байерн му предстои сблъсъци с играещите силно Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах).

Микаел Кюзанс Микаел Кюзанс11
90' Маркус Зутнер  Маркус Зутнержълт картон
Серж Гнабриизлиза Серж Гнабри  78'
Batista Meierвлиза Batista Meier
Томас Мюлеризлиза Томас Мюлер  75'
Джошуа Зиркзеевлиза Джошуа Зиркзее
73' Марсел Соботка  Марсел Соботкаизлиза
Томас Пледъл  Томас Пледълвлиза
67' Матиас Цимерман  Матиас Цимерманизлиза
Жан Цимер  Жан Цимервлиза
66' Ерик Томи  Ерик Томиизлиза
Маркус Зутнер  Маркус Зутнервлиза
Бенжамен Паваризлиза Бенжамен Павар  62'
Алваро Одриосолавлиза Алваро Одриосола
Кингсли Команизлиза Кингсли Коман
Иван Перишичвлиза Иван Перишич
57' Алфредо Моралес  Алфредо Моралесизлиза
Бенжамен Паваргол Бенжамен Павар  29'
26' Кенан Караман  Кенан Караманжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
15'
Матиас Йоргенсен
Бенжамен Павар
29'
Роберт Левандовски
43'
50'
Алфонсо Дейвис
52'

Добави коментар Коментари (22)

ONLINEPARI (Гост) 22 отговор
31 май 2020 | 10:20

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. ----------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 2

do 12 (Гост) 21 отговор
31 май 2020 | 06:34

като станеш 2-ри клас и гледаш футбол, заради красотата на играта пак може да коментираш Рейтинг: 4 0

Пидирунгел (Гост) 20 отговор
31 май 2020 | 05:32

Не знам с какво го зобят в Байерн, ама... Томас Мюлер е на 30 , а изглежда на 45+. Левандовски на 31, а и той влиза в 45+така. Аз съм на 31 и изглеждам като момченце пред тях. Ебаси и грубите лица с 2 метра трапове и бръчки. Уроди! Рейтинг: 8 15

До Пидирунгел (Гост)
31 май 2020 | 10:50

Ти сигурно си като в тяхното напрежение? Да не мислиш че е лесно да взимаш тези пари. Рейтинг: 1 0

Пидирунгел (Гост) 19 отговор
31 май 2020 | 05:26

Този ми е много противен като човешко същество. Физиономията му, лицето му, трапчинките му, телосложението му ме отвращават. Гнусен образен на човешкия вид като цяло. Рейтинг: 4 10

30 май 2020 | 23:44

В момента баварците са в страхотна форма и клецат всичко живо наоколо. Мисля , че желаят интеркорс с кафявата точка на Пръца... Рейтинг: 6 7

sss (Гост) 15 отговор
30 май 2020 | 23:08

най-добрият нападател в света в момента без абсолютно никакво съмнение Рейтинг: 36 6

hahaha (Гост) 14 отговор
30 май 2020 | 21:33

Не мога да взема думата от феновете на Дюнерлигата и Фортуна. Прекалено много са. Рейтинг: 6 23

hahaha (Гост) 13 отговор
30 май 2020 | 20:59

Играчите на Фортуна нямали търпение мача да приключи, че половината закъснявали за втората си работа на келнери и миячи на чинии Рейтинг: 14 23

hahaha (Гост) 12 отговор
30 май 2020 | 20:51

Нали знаете в Ла Лига дето има 1,2 отбора боксови круши като Елче и Леганес? В Дюнерлигата има 19 такива отбора ХАхахаха Рейтинг: 16 32

Мхм (Гост)
30 май 2020 | 21:25

И един байерн дето ще ви разглоби като лего и боксовите круши и останалите съдейки отборчета. Добре, че е чичко Чакър... Рейтинг: 31 11

hahaha (Гост) 11 отговор
30 май 2020 | 20:44

Мача става все по-интересен. Лично аз не мога да си намеря място от адреналина. Толкова равностоен мач не съм гледал нямам идея кой ще е победител Рейтинг: 15 18

AntiBVB (Гост)
30 май 2020 | 20:49

То като гледаш как Ливърпул гази всички отбори във Висшата лига е много интересно, нали? Първият полусезон много големи бяхте, Лайпциг шампион, Гладбах шампион, Дортмунд шампион, най-интересното първенство, а сега плюете..... Класически Бай Ганьовциии. Рейтинг: 33 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

hahaha (Гост)
30 май 2020 | 20:56

АнтиБВБ, ти сериозно ли се хвалиш, че Байерн ще е шампион? И си мислиш, че си открил топлата вода? Класически ОЛИГОФРЕН фен на Байрям ХАхаха Рейтинг: 4 24

30 май 2020 | 21:22

Много грозно да използваш болест за обида... класически СЕЛСКИ ИДИОТ. Рейтинг: 19 1

hahaha (Гост) 10 отговор
30 май 2020 | 20:43

Байряма са обратното на Робин Худ. Крадат от бедните, за да са още по-богати. Няма такива нещастници! Половината им ръководство е по затворите Рейтинг: 13 26

hahaha (Гост) 9 отговор
30 май 2020 | 20:20

В това първенство даже Дембеле изглеждаше като следващия Роналдо хахахаа. Левандовски ако отиде във висшата лига ще вкарва по 10 гола на сезон макс. Не случайно че в ШЛ не му се чува името Рейтинг: 15 27

Ко речи? (Гост)
30 май 2020 | 20:38

Не му се чувало името в ШЛ? Този сезон има 10 гола в 7 мача. Я преди да пишеш, се информирай, хейтър п.р.о.с.т! Рейтинг: 32 5

hahha (Гост)
31 май 2020 | 10:03

У шампионската тоя вкарва само на слабаци! Рейтинг: 1 3

hahaha (Гост) 8 отговор
30 май 2020 | 20:18

Аз съм фен на Байерн. Какво ще кажете не сме ли велики? Как само бихме Фортуна а? Никой друг не може да ги победи Рейтинг: 13 9

Вижоще

Германия

Бундеслигата стартира на 18 септември, съкращават зимната пауза 07 август 2020 | 17:26
Докато Юнайтед умува, Борусия (Д) предложи нов договор на Санчо 08 август 2020 | 13:51
Треньорът на Лайпциг мечтае за конкретен резултат срещу Атлетико М 08 август 2020 | 17:33
Коронавирусът се завърна в отбора на Кьолн 08 август 2020 | 17:12
Пьонтек е близо до завръщане в калчото 06 август 2020 | 16:42
Херта привлече десен бек от Грьонинген 06 август 2020 | 16:37
Коман е под въпрос за реванша с Челси 07 август 2020 | 16:29
Ханзи Флик на практика потвърди, че Тиаго иска в Премиър лийг 07 август 2020 | 11:01
Биелса си хареса нападател на Щутгарт 07 август 2020 | 02:10
Балак иска да види Клоп начело на Германия 07 август 2020 | 01:28
Леверкузен пак надви момчетата на Стиви Джи и ще спори с Интер (видео) 06 август 2020 | 21:50
Хьонес към Алаба: Искаш в клуб, който все още не е на нивото на Байерн 06 август 2020 | 16:21
Вердер взима талант на Юнайтед 05 август 2020 | 16:31
Леверкузен без четирима за мача с Рейнджърс 05 август 2020 | 16:09
Треньорът на Кьолн подписа нов договор 05 август 2020 | 14:13
Ман Юнайтед готов да се откаже от Санчо 05 август 2020 | 13:56