Кристиан Димитров герой за Хайдук в луд мач с отбора на Боби Цонев (видео) 05 юни 2020 | 23:23
Защитникът на Хайдук (Сплит) Кристиан Димитров се превърна в герой за своя тим в двубоя с Интер (Запрешич) от 27-ия кръг на първенството на Хърватия. Българинът се появи като смяна в 81-ата минута и отбеляза победния гол в срещата в 7-ата минута на добавеното време. Участие в срещата взе и Борислав Цонев, който започна като титуляр за гостите, но бе заменен в 63-ата минута. От Интер пък имаха сериозни претенции към съдията в този мач.

Срещата бе истински трилър. Интер пръв поведе в резултата в 37-ата минута с попадение на Иван Мамут от фаул след груба грешка на вратаря. Нарушението за фаула пък бе срещу Боби Цонев.

Втората част обаче Хайдук засили натиска и в 57-ата минута си спечели дузпа, а Никола Солдо бе изгонен с директен червен картон. Мийо Чаткаш първо пропусна от бялата точка, но съдията нареди дузпата да бъде пребита, като при втория опит капитанът не сгреши за 1:1.

Истинската драма обаче настъпи в 9-минутното добавено време на срещата. Домакините обсадиха вратата на съперника и след продължително разиграване топката бе центрирана към Димитров, който се извиси и с глава прониза вратата за 2:1 в 97-ата минута.

Така Хайдук записа ценна победа, с която си върна второто място в класирането с 48 точки. За Интер пък това бе тежка загуба, като отборът остава на дъното на таблицата със 17 точки. Водач е Динамо (Загреб) с 65 точки.

Добави коментар Коментари (4)

Amir (Гост) 4 отговор
06 юни 2020 | 03:49

Bahti naakaniq sopol balgarski vkaral tam gol v nqkav smeshen mach i se kefi se edno e spechelil Shampionska liga bahti pedala Рейтинг: 2 34

/7© Вис2 (Гост) 3 отговор
06 юни 2020 | 01:35

Американеца,ши пич оди вдигни малко щанги та да вземе да свикваш ,та да не се чудиш Рейтинг: 1 1

Сепси взе първа победа за сезона, Димитров с цял мач 25 септември 2020 | 21:25
Шарльороа и Горанов подхлъзнаха Партизан след продължения 24 септември 2020 | 22:30
Димитър Велковски пред Sportal.bg: Ще съм щастлив, ако се озова в националния отбор (видео) 24 септември 2020 | 10:40
Станислав Костов дебютира за Олимпиакос Никозия 23 септември 2020 | 21:22
Унгарци представиха Вутов 23 септември 2020 | 17:36
Каляри набеляза заместник на Десподов 23 септември 2020 | 16:40