Ягелония на Петев с подвиг, след като губеше 0:2 половин час преди края 06 юни 2020 | 18:27

Българският треньор Ивайло Петев продължава с успешните мачове начело на Ягелония, като днес отборът му показа характер и завърши 2:2 срещу Висла (Плоцк) в 28-ия кръг на полската Екстракласа. Жълто-червените от Бялисток изоставаха с 0:2 половин час преди края на срещата, но играчите му успяха да се вдигнат и да стигнат до важното равенство.

По този начин отборът на бившия национален треньор на България регистрира серия от пет мача без поражение и събира 41 точки, които ги изкачват на 7-о място два кръга преди края на редовния сезон. Също 41 има и Погон (Шчечин) след тях, но директните мачове са в полза на Ягелония.

Бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридан откри резултата за гостите от Плоцк в 29-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря и не сбърка. В 61-ата минута Висла стигна до дузпа, спечелена от грузинеца Гиорги Меребашвили и реализирана от Доминик Фурман за 0:2.

Но само след 5 минути Бартош Бида върна един гол след пас на Зоран Арсенич, но основната работа за гола свърши Пшемислав Мистковски, който проби от дясно и сервира топката в наказателното поле. Крайното 2:2 оформи Яков Пулийч в 4-ата минута на добавеното време с чудесно изпълнение на свободен удар.

Срещата беше много важна и за двата отбора, тъй като Висла Плоцк заема 10-о място и при успех днес щеше да се намеси в битката за попадане в плейофа за титлата. Начело в класирането е Легия (Варшава) с 54 точки пред шампиона Пяст (Гливице) с 49 и Шльонск (Вроцлав) с 43.

Jakov Puljicгол Jakov Puljic  90'
79' Angel Garcia  Angel Garciaизлиза
Maciej Ambrosiewicz  Maciej Ambrosiewiczвлиза
72' Cillian Sheridan  Cillian Sheridanизлиза
Karol Angielski  Karol Angielskiвлиза
69' Георги Маребашвили  Георги Маребашвилиизлиза
Пьотр Томашик  Пьотр Томашиквлиза
Bartosz Bidaгол Bartosz Bida  67'
Хесус Имасизлиза Хесус Имас  66'
Przemyslaw Mystkowskiвлиза Przemyslaw Mystkowski
61' Доминик Фурман  Доминик Фурмандузпа
59' Mateusz Szwoch  Mateusz Szwochжълт картон
Jakub Wojcickiизлиза Jakub Wojcicki  54'
Pawel Olszewskiвлиза Pawel Olszewski
Зоран Арсеничизлиза Зоран Арсенич  46'
Bartosz Kwiecienвлиза Bartosz Kwiecien
29' Cillian Sheridan  Cillian Sheridanгол
29'
Cillian Sheridan
61'
Доминик Фурман
Bartosz Bida
67'
Jakov Puljic
90'

ЦСКА 1948 ще влиза в ритъм срещу закъсалия Етър 25 септември 2020 | 07:57
Грък поиска 310 хил. лв. от ЦСКА, засега съдът стопира голяма каша 24 септември 2020 | 17:17
Димитър Велковски пред Sportal.bg: Ще съм щастлив, ако се озова в националния отбор (видео) 24 септември 2020 | 10:40
Етър привлече испански защитник 24 септември 2020 | 21:25
Соу: Базел е голям отбор, но ние също сме такъв 24 септември 2020 | 22:40
Майкъла за европейския поход на ЦСКА-София и ситуацията в българския футбол (видео) 24 септември 2020 | 22:27
Пенев: ЦСКА е история, много пъти е участвал в тези турнири 24 септември 2020 | 22:18
Георги Йомов: Радвам се, че продължаваме да пишем история 24 септември 2020 | 22:11
Стамен Белчев: Мачът не беше толкова лесен! ЦСКА също има своите шансове срещу Базел 24 септември 2020 | 22:03
Настроение и факли сред феновете на ЦСКА-София в Борисовата градина (видео) 24 септември 2020 | 21:20
Костадин Хазуров: В ЦСКА всеки играе само за победа и нищо друго не се признава 24 септември 2020 | 20:09
Красимир Петров за ЦСКА 1948: Благодаря на ръководството за дадения шанс 24 септември 2020 | 19:29
Капитанът на Монтана пропуска регионалното дерби с Ботев (Враца) 24 септември 2020 | 19:16
Крис Добрев се завръща в игра за Ботев (Пд) 24 септември 2020 | 18:54