Заслужен успех на Майнц го доближава до оставане в елита (видео) 06 юни 2020 | 18:49
Отборът на Майнц 05 успя да прекъсне негативната си серия от 5 мача без победа, след като се наложи при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 в мач от 30-я кръг на Бундеслигата. Успехът бе особено важен за момчетата на Ахим Байерлорцер, които се борят да не попаднат в зоната на изпадащите, като се намират само на 3 точки от нея. Айнтрахт от своя страна прекъсна серията си от две поредни победи и се отдалечи още повече от местата, даващи право за участие в Лига Европа.

Майнц владееше темпото на игра почти през цялото време и заслужено успя да стигне до успеха. Първата реална опасност обаче бе пред вратата на Флориан Мюлер, когато удар от въздуха на Алмами Туре се оказа неточен и премина над напречната греда. В 27-та минута крайният бранител на Майнц Даниел Брозински опита далечен изстрел, който попадна право в ръцете на Кевин Трап, а 1 минута по-късно нападателят на отбора Робин Куайсон бе изведен сам срещу вратаря, но шутът му бе неточен. В 30-та минута Филип Костич имаше шанс да открие резултата в полза на Айнтрахт, но топката премина покрай страничната греда.
В края на първото полувреме обаче Майнц взе инициативата и успя да реализира първия гол в мача. В 43-та минута, след изпълнение на ъглов удар, защитникът Муса Ниаките се възползва от прекрасното центриране на Брозински и успя да открие резултата с глава. Малко по-късно в заключителните секунди на полувремето, отново след прецизно центриране на Брозински, Джери Сейнт Жуст засече топката, като я предостави на крака на нападателя Жан-Филип Матета, но той пропусна да реализира от изключително близка дистанция.

На почивката Айнтрахт направи две смени, като Тимъти Чандлър и Мият Гачинович влязоха на мястото на Алмами Туре и Бас Дост. В 54-та минута защитата на “орлите” се пропука отново, след което Матета реализира второ попадение, но за щастие на Айнтрахт голът бе отменен заради вдигната засада. 13 минути по-късно втори гол на Майнц не бе зачетен, след като този път Робин Куайсон се бе оказал зад защитата на Айнтрахт преди да прати кълбото във вратата на Трап.
В 77-та минута добрата игра на Майнц даде резултат. След грешка на футболистите на Айнтрахт в средата на терена, влезлият като резерва Пиер Кунде успя да се възползва от празното пространство пред себе си и изпрати топката покрай вратаря Трап, като по този начин удвои аванса на отбора си. В заключителните секунди на мача халфът имаше шанс да направи резултата класически след красив удар извън наказателното поле, който обаче бе спасен.

Тимъти Чандлър Тимъти Чандлър22 Адам Салай28 Адам Салай
90' Робин Куайсон  Робин Куайсонизлиза
Адам Салай  Адам Салайвлиза
Доминик Кооризлиза Доминик Коор  82'
Джибрил Соувлиза Джибрил Соу
Себастиан Родеизлиза Себастиан Роде  81'
Джонатан де Гузманвлиза Джонатан де Гузман
Мартин Хинтерегержълт картон Мартин Хинтерегер
77' Пиер Кунде  Пиер Кундегол
75' Левин Йозтунали  Левин Йозтуналиизлиза
Едмилсон Фернандеш  Едмилсон Фернандешвлиза
Жан-Филип Матета  Жан-Филип Матетаизлиза
Карим Онисиво  Карим Онисивовлиза
Тимъти Чандлържълт картон Тимъти Чандлър  64' Леандро Барейро  Леандро Барейроизлиза
Пиер Кунде  Пиер Кундевлиза
Себастиан Родежълт картон Себастиан Роде  62' Леандро Барейро  Леандро Барейрожълт картон
47' Taiwo Micheal Awoniyi  Taiwo Micheal Awoniyiжълт картон
Бас Достизлиза Бас Дост  46'
Мият Гачиновичвлиза Мият Гачинович
Алмами Туреизлиза Алмами Туре
Тимъти Чандлървлиза Тимъти Чандлър
43' Муса Ниаките  Муса Ниакитегол
41' Дани Латца  Дани Латцажълт картон