Петев продължава да мачка в Полша (видео) 11 юни 2020 | 00:55
Кръг преди края на редовния сезон Ягелония (Бялисток) си гарантира място в шампионската група на плейофите в полското първенство. Отборът на Ивайло Петев разгроми с 3:0 като гост ЛКС Лодз и заема 6-а позиция в класирането, като няма опасност да бъде изместен от първата осмица, която ще продължи битката за титлата и местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Това беше шести пореден мач без загуба за Ягелония. След подновяването на сезона тимът надви с 1:0 Краковия, навакса изоставане от 0:2 до 2:2 срещу Висла (Плоцк) и срази с лекота аутсайдера ЛКС.
Яков Пулич откри резултата в 12-ата минута след самостоятелен пробив и мощен шут с левия крак. В средата на първото полувреме Аркадиуш Маларж си вкара автогол, а в 69-ата минута Мартин Поспишил реализира дузпа.

"Мисля, че с играта си заслужавахме да спечелим. Радва ме начинът, по който футболистите подходиха към мача. Бяхме концентрирани и не дадохме никакви шансове на съперника. Вкарахме 3 гола, но пропуснахме поне още толкова. От утре започваме да мислим за следващия мач", заяви Петев на пресконференцията след двубоя.

Лукаш Секулски Лукаш Секулски22 Хесус Имас11 Хесус Имас
82' Bartosz Kwiecien  Bartosz Kwiecienжълт картон
Jakub Wrobelизлиза Jakub Wrobel  76' Ариел Борисюк  Ариел Борисюкизлиза
Лукаш Секулскивлиза Лукаш Секулски  Bartosz Kwiecien  Bartosz Kwiecienвлиза
74' Jakov Puljic  Jakov Puljicизлиза
Хесус Имас  Хесус Имасвлиза
69' Martin Pospisil  Martin Pospisilдузпа
Tadej Vidmajerжълт картон Tadej Vidmajer  68'
Adrian Klimczakизлиза Adrian Klimczak  66'
Tadej Vidmajerвлиза Tadej Vidmajer
55' Мачей Макужевски  Мачей Макужевскиизлиза
Tomas Prikryl  Tomas Prikrylвлиза
47' Martin Pospisil  Martin Pospisilжълт картон
Антонио Домингесизлиза Антонио Домингес  46'
Adam Ratajczykвлиза Adam Ratajczyk
Антонио Домингесжълт картон Антонио Домингес  43'
38' Andrej Kadlec  Andrej Kadlecжълт картон
27' Аркадиуш Маларж  Аркадиуш Маларжавтогол
Dragoljub Srnicжълт картон Dragoljub Srnic  21'
14' Przemyslaw Mystkowski  Przemyslaw Mystkowskiжълт картон
12' Jakov Puljic  Jakov Puljicгол
12'
Jakov Puljic
27'
Аркадиуш Маларж
69'
Martin Pospisil

Добави коментар Коментари (3)

Вкаранга (Гост) 3 отговор
11 юни 2020 | 12:25

ЛКС Лудж са пълни аутсайдери в Екстракласата. По-важна беше победата като гост над пряк конкурент, Краковия, в първия кръг след подновяването. Не знам дали в шампионския поток точките ще се делят на 2, но ако това не е така, няма кой да спре Легия за титлата. Останалите могат да завършат както втори, така и осми. Ще е престижно български треньор да направи нещо запомнящо се в прогресиращ шампионат, какъвто е полският. Рейтинг: 6 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Добри (Гост) 2 отговор
11 юни 2020 | 06:01

Мачкай, Петев. Рейтинг: 19 0

хахаха (Гост)
28 юли 2020 | 07:33

Много скоро ще го смачкат и него . Ще има отново СЪБЛИЧАЙ И ШУТА ОТЗАД . Рейтинг: 0 0

Левскар (Гост) 1 отговор
11 юни 2020 | 05:20

Браво Рейтинг: 19 0

Други

Обявиха официално Франк де Бур за селекционер на Нидерландия 24 септември 2020 | 09:58
Конгресът на УЕФА ще се проведе в Швейцария 24 септември 2020 | 17:32
Монако взе талант на Бенфика, който бе спряган за Милан 24 септември 2020 | 15:32
Барселона с частичен реванш за погрома от Байерн 23 септември 2020 | 09:49
Стойчо Младенов с равенство в Казахстан (видео) 21 септември 2020 | 05:12
Невероятно! Три греди за три секунди! (видео) 23 септември 2020 | 14:36
Строгите правила в Швеция доведоха до преместване на контролата с Русия 23 септември 2020 | 17:45
Франк де Бур става селекционер на Нидерландия 23 септември 2020 | 07:55
Феновете на Байерн трябва да влязат в карантина след завръщането си от мача за Суперкупата 22 септември 2020 | 18:24
Унгарски епидемиолог: УЕФА поема голям риск с пускането на фенове на финала за Суперкупата 22 септември 2020 | 17:43
Изтеглиха дербито в Беларус заради мача на Динамо (Брест) с Лудогорец 22 септември 2020 | 07:50
Велковски с асистенция за разгромна победа на Серкъл Брюж 21 септември 2020 | 23:57
Ракитич сложи край на кариерата си в националния отбор на Хърватия 21 септември 2020 | 20:30
Спортинг (Лисабон) оказа голяма чест на Кристиано 21 септември 2020 | 16:21
Ейолфсон с жълт картон за Розенборг, Ривалдиньо бележи в Полша (видео) 21 септември 2020 | 01:20
Слован с равенство срещу Жилина, Божиков не игра 20 септември 2020 | 22:41