Ла Лига се завърна с неравностойно дерби (видео) 12 юни 2020 | 00:59
Дългоочакваното завръщане на Ла Лига вече е факт. Първият мач след паузата заради пандемията беше градското дерби между Севиля и Бетис, спечелено категорично от домакините. Отборът на Юлен Лопетеги се наложи с 2:0 и се утвърди на третото място в класирането. Лукас Окампос откри резултата от дузпа в 56-ата минута, а в 62-ата негово хитро подаване с пета сложи топката на главата на Фернандо, който се разписа с глава.

Севиля можеше да вземе аванс още до почивката, но късметът и добрите намеси на вратаря Жоел Роблес помогнаха на Бетис да удържи нулевото равенство. Тимът на Руби заигра по-добре чак в последните десетина минути, но тогава беше късно.

След двубоя на "Рамон Санчес Писхуан" двата отбора са далеч един от друг в класирането. Севиля дръпна пред конкурентите си за място в Топ 4 и участие в Шампионската лига, а Бетис е във втората половина на таблицата и се лиши от и без това минималните си шансове да преследва квота за Лига Европа.

Лопетеги заложи на Мунир Ел Хадади, Люк де Йонг и Лукас Окампос в предни позиции. Тримата в средата на терена бяха Фернандо, Оливер Торес и Жоан Жордан. Сред резервите останаха Евер Банега, Франко Васкес и Сусо
Наставникът на Бетис Руби разчиташе в атака на Борха Иглесиас и Набил Фекир. До почивката обаче неговият отбор не отправи нито един точен удар към противниковата врата, а първият такъв дойде чак в 79-ата минута. Гуидо Родригес имаше най-много дефанзивни функции от халфовете. Другите трима бяха Кристиан Тейо, Карлес Аленя и Серхио Каналес. Ветеранът Хоакин влезе през второто полувреме.

По-рано през сезона Севиля спечели като гост на "Бенито Вийямарин" с 2:1, благодарение на голове на Окампос и Де Йонг. Лорен Морон пък се разписа за "вердибланкос". Бетис ликува за последно на терена на градския си съперник на на 6 януари 2018 година в едно от най-зрелищните издания на дербито - 5:3.
Заради забраната за присъствие на зрители на стадиона организаторите се опитаха да създадат футболна атмосфера с пускането по озвучителната уредба на популярни песни и скандирания на феновете. Мачът започна с подчертан натиск на Севиля. Бързо си пролича, че скоростта на фланговите играчи на домакините ще създаде много проблеми на защитата на Бетис. В 10-ата минута Окампос влезе в наказателното поле и стреля силно, но топката се отби от сглобката на вратата, пазена от Жоел Роблес.

Севиля използваше много центрирания към високия Де Йонг, но не само той надскачаше бранителите в зелено-бяло. В 21-ата минута Жул Конде се оказа непокрит на близката греда след изпълнение на корнер, но от чиста позиция шутира в аут.
Де Йонг беше близо до гола в 27-ата минута, но не се възползва от доброто центриране на Ел Хадади. Гостите на моменти изпадаха в глуха защита и чистеха топката безогледно. В добавеното време на първата част Окампос отново затрудни Роблес, но стражът на Бетис внимаваше.

Надмощието на Севиля продължи и след паузата. В 54-ата минута Де Йонг падна след единоборство във въздуха с Марк Бартра и реферът Антонио Матеу Лаос отсъди дузпа. Футболистите на Бетис бурно протестираха, а и телевизионните повторения показаха, че контактът е минимален, но решението остана в сила. Окампос изпълни хладнокръвно наказателния удар и даде преднина на домакините.
В 62-ата минута защитата на Бетис отново се провали при статично положение. Най-добре след поредното центриране се ориентира Окампос, който с пета отклони топката към Фернандо и бразилецът с глава покачи на 2:0.

Включването на Диего Лайнес, Лорен Морон и Хоакин малко свежи играта на Бетис, но Севиля не изпусна инициативата. Снажният Жул Конде още веднъж пропусна да се разпише, а гостите стигнаха до точен удар чак в 79-ата минута, когато Алфонсо Педраса проби и шутира, но без да затрудни Томаш Вацлик.
Севиля събра 50 точки - с 4 повече от Реал Сосиедад и Хетафе, и с 5 повече от Атлетико Мадрид. В следващия кръг съставът на Лопетеги ще гостува на Леванте.

Бетис е на 12-о място, а на 15 юни ще приеме Гранада.

Серхио Ескудеровлиза Серхио Ескудеро
78' Алекс Морено  Алекс Мореноизлиза
Юсеф Ен-Несиривлиза Юсеф Ен-Несири
69' Карлес Аленя  Карлес Аленяизлиза
Хоакин  Хоакинвлиза
Борха Иглесиас  Борха Иглесиасизлиза
Лорен Морон  Лорен Моронвлиза
Фернандогол Фернандо  62'
61' Кристиан Тейо  Кристиан Тейоизлиза
Диего Лайнес  Диего Лайнесвлиза
Лукас Окампосдузпа Лукас Окампос  56'
54' Марк Бартра  Марк Бартражълт картон
49' Емерсон Жуниор  Емерсон Жуниоржълт картон
46' Сидней  Сиднейизлиза
Лукас Окампос
56'
Фернандо
62'

Добави коментар Коментари (5)

AIR DEMBELE (Гост) 5 отговор
12 юни 2020 | 00:44

ха ха ха , умирам от смях : Севиля направиха 4 смени ! Мирише на дисквалификация ! Егатии малоумниците Рейтинг: 2 22

A1 (Гост)
12 юни 2020 | 01:09

Малоумник , само ти не разбра ,че след Ковид са разрешени ПЕТ смени !!! хахаха..... Рейтинг: 21 1

Реал Мадрид близо до пореден изходящ трансфер 24 септември 2020 | 11:05
Сержи Роберто: Не мога да си представя Барселона без Меси 23 септември 2020 | 13:34
Ансу Фати вече струва 400 млн. евро 23 септември 2020 | 16:26
Аталанта взе бранител на Жирона 22 септември 2020 | 18:33
Суперкупа на Европа: мощта на Байерн срещу хитростта на Севиля 24 септември 2020 | 10:25
Официално: Барса договори по-голям бонус от трансфера на Суарес 24 септември 2020 | 10:04
Фулъм се прицели в играч на Барселона 24 септември 2020 | 05:18
Мануел Нойер се вълнува, защото отново ще играе пред публика 23 септември 2020 | 20:58
Флик коментира слуха за Гьотце и сподели какво очаква от мача със Севиля 23 септември 2020 | 20:44
Ден последен: Суарес тренира, разплака се и си тръгна 23 септември 2020 | 14:30
Официално: Барса и Уулвс обявиха сделката, разкриха и точната сума 23 септември 2020 | 12:16
Лацио преотстъпи халф на Осасуна 23 септември 2020 | 12:04
Суарес и днес тренира с каталунците 23 септември 2020 | 12:03
Потвърдено: защитник напуска "Камп Ноу", клубът очаква солидна сума 23 септември 2020 | 11:30