Роналдо пропусна дузпа, но Юве е на финал без победа срещу 10 от Милан (видео) 12 юни 2020 | 23:59
След близо тримесечно отсъствие, футболът се завърна по терените на Апенините с реванша от 1/2-финала за Купата на Италия между Ювентус и Милан. За съжаление голямото дерби, което всички очакваха, така и не се получи. Срещата на "Алианц Стейдиъм" приключи при резултат 0:0, който класира торинци на финал в турнира, тъй като първата среща бе завършила 1:1 и именно голът на чужд терен се оказа скъпоценен за "бианконерите". Днешният двубой все пак не може да се нарече скучен, тъй като имаше доста любопитни моменти. В 16-ата минута Кристиано Роналдо пропусна дузпа за домакините, а само секунди по-късно "росонерите" останаха в намален състав, след като Анте Ребич извърши груб фаул и получи директен червен картон.

Маурицио Сари е избрал схема 4-3-3 с Буфон на вратата и пред него Данило, Де Лихт, Бонучи и Алекс Сандро в защита. Бентанкур, Пянич и Матюиди действат в средата на терена, а в атака започна триото Роналдо, Дибала и Дъглас Коста.

Стефано Пиоли пък залага на схема 4-4-1-1 с Донарума под рамката и пред него в отбрана Конти, Кяер, Романьоли и Калабрия. Пакета и Чалханоолу действат по крилата, а Кесие и Бенасер са опорни халфове. Ребч води атаката, а зад гърба му го подкрепя Бонавентура.

Ювентус можеше да открие резултата още във 2-ата минута. Алекс Сандро напредна по лявото крило до аутлинията, след което върна назад за Дъглас Коста, който стреля по земя и топката профуча до гредата.

След това домакините имаха нова възможност в 5-ата минута, когато Пауло Дибала шутира от фаул, но след рикошет топката мина встрани от вратата.

В 14-ата минута Андреа Конти действа неразчетено в собственото си наказателно поле и докосна топката с ръка. В първия момент Даниеле Орсато не забеляза това, но след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Кристиано Роналдо обаче стреля в гредата и пропусна да открие резултата за Юве.

Само минута по-късно Анте Ребич скочи и изрита много грубо Данило в гърдите и реферът прецени, че това му действие заслужава директен червен картон и така Милан остана в намален състав.

В 39-ата минута Кристиано Роналдо се освободи пред пеналта и отправи удар, който обаче не затрудни Джанлуиджи Донарума.

Милан имаше първата възможност за втората част. В 48-ата минута Хакан Чалханоолу получи остро центриране и стреля с глава отблизо, но на сантиметри от вратата.

В 57-ата минута Дибала стреля с глава, но Донарума следеше ситуацията и успя да спаси.

Чалханоолу шутира по земя от далечна дистанция в 75-ата минута, но твърде слабо, за да затрудни Джанлуиджи Буфон.

В 80-ата минута Дибала опита далечен изстрел и Донарума трябваше да се намесва решително под рамката.

В добавеното време на срещата Хуан Куадрадо стреля опасно, но над вратата.

Последното действие в мача отново бе пред вратата на Донарума, който трябваше да показва рефлекс след мощен изстрел на Алекс Сандро.

В крайна сметка нулевото реми бе достатъчно на Ювентус, за да си осигури място на финала на 17 юни. Там "бианконерите" чакат победителя от другия полуфинал между Наполи и Интер, които играят в събота вечер. Неаполитанците имат преднина от 1:0.

Добави коментар Коментари (118)

гм (Гост) 118 отговор
13 юни 2020 | 20:49

ЮВЕНТУС СА КАТО ЛЕВСКИ НАЙ МАФИОТСКИЯТ ОТБОР И НАЙ МРАЗЕНИЯТ В ИТАЛИЯ КАКТО И ЛЕВСКИ В БЪЛГАРИЯ Рейтинг: 6 8

U/R (Гост) 117 отговор
13 юни 2020 | 19:26

Абе тия мухлян няма ли да фалират вече? Рейтинг: 2 7

345 (Гост) 116 отговор
13 юни 2020 | 14:33

Гейска му работа. Почти цял свят да го мрази ама той си мисли че дъжд вали. Рейтинг: 6 10

Ти ли си (Гост)
13 юни 2020 | 18:04

целия свят ве пр.ъдльо девствен Рейтинг: 4 2

Jeronimo (Гост) 115 отговор
13 юни 2020 | 14:23

А бе многознайковци,Юве и Милан не са барали топка 3 месеца,вие какъв мач искате да се получи,тези глави май ги носите само за равновесие.След известно време италианският футбол ще има нужната динамика,ама за другите спрели големи отбори ще е доста трудоемко!!! Рейтинг: 8 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Катунарите (Гост)
13 юни 2020 | 18:05

немат глави а тикви Рейтинг: 3 0

Жоро Ботев (Гост) 114 отговор
13 юни 2020 | 13:32

Как може да бъдеш фен на Юве още се чудя? То няма някой да каже добро за този измислен клуб Рейтинг: 19 9

До Жоро (Гост)
13 юни 2020 | 13:34

То има сами един бе, сливенския олигофрен със стоте Ника...къде видя други...!??? Няма, просто няма Рейтинг: 6 6

Криси и Паула Дибалдо (Гост) 113 отговор
13 юни 2020 | 12:59

По принцип крадем 3 точки с едно на мъка. Тоя път мъката беше още по-голяма. Не можем да победим 10 човека у дима си, иначе на думи сме велики. Нищо де, важното е всички под знамето на дъгата! Рейтинг: 11 8

13 юни 2020 | 11:12

за пореден път старата пачавра я измъкват съдиите. нищо, то всичко се връща. Рейтинг: 23 6

13 юни 2020 | 09:19

Затвор за Аниели! Зад решетките и Дитмър Хоп! Орсато да бъде новият капитан на Ювентус! Лукаку и Кулибали да си извадят и премерят луканките, да разберем най-накрая кой е най-големият! Конте да бъде мъж и да свали перуката! Роналдо и Дибала да признаят, че са пе.дали! Няма да ги обиждаме тогава! Рома да си намери грозен треньор! Сасуоло аут! Зелени отбори няма място на терена! Орлите са само римски и лисабонски!! Лацио шампион! Кикбокс срещу между Златан и Наинголан! Гатузо рефер! Аталанта ще мандръса ушатата! Само Калчо, Бундеслига, Уест Хам, Левски и тесни, Рамщайн и Скорпиънс! Рейтинг: 24 8

13 юни 2020 | 08:52

юве10 е от Сливен!! Работи бояджия и тапетаджия с един циганин - Дългия. А него всички го знаят като Митьо Кьоравото. Преди две лета ядоха бой в Младост. Ограбиха една възрастна жените докато боядисвали. Синът й разбра и ги шамари пред блока долу. Крадат и лъжат!! Рейтинг: 30 4

Кекс (Гост)
13 юни 2020 | 10:01

От Сливен е.. даже и фб профила му даваха преди година. Чудно как няма един от Сливен тук да го е набил тоя манго.. ама сигурно като повечето цигани ходи накуп с още 10 Рейтинг: 13 2

Дявол (Гост)
13 юни 2020 | 09:57

Стига с този юве10... С пъпчасали тинейджъри не ми се занимава! Да казва от къде е и да му ифана гости да го боядисан безплатно.... Ювентус е най смешният и корумпиран отбор! Рейтинг: 22 5

Вижоще

Италия

Пирло: Изправяме се срещу отбор, който ще се бори за мястото си в челото 05 март 2021 | 17:39
Шоуто на Златан няма край (видео) 05 март 2021 | 03:00
Хонконгска компания е отправила оферта за Интер 05 март 2021 | 13:50
Милан няма да може да разчита на още един играч срещу Верона 05 март 2021 | 21:10
Симоне Индзаги близо до нов договор с Лацио 05 март 2021 | 18:29
Алесандро дел Пиеро започва работа като анализатор за ESPN 05 март 2021 | 12:04
Халф на Рома аут за повече от месец 05 март 2021 | 16:47
Гатузо отстрани защитник от тренировка на Наполи 05 март 2021 | 15:27
Хамшик продължава кариерата си в Швеция 05 март 2021 | 15:17
Двама нови заразени в Специя 05 март 2021 | 14:32
Бивш играч на Ювентус влиза в политиката 05 март 2021 | 13:46
Интер увеличи на 6 точки аванса си пред Милан (видео) 04 март 2021 | 23:40