Впечатляващ Берое се разправи със Славия в зрелище на “Овча купел” и подгони Левски (видео+галерия) 13 юни 2020 | 22:48
Славия и Берое изиграха вълнуващ двубой от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига, който заралии спечелиха с 4:2. Галин Иванов откри за домакините в 9-ата минута след груба грешка на Перниш. В 13-ата минута Алиун Фал изравни с третото си попадение, откакто се присъедини към старозагорци, а в 35-ата минута Мартин Камбуров от дузпа осъществи пълен обрат.

В 44-ата минута Галин Иванов изравни, но в 53-ата гостите отново поведоха след попадение на Крум Стоянов, а Фал в 74-ата минута оформи крайното 4:2.

Така футболистите на Димитър Димитров продължиха с впечатляващите си изяви след рестарта на първенството, след като преди седмица разбиха с 3:0 варненския Черно море. Днешният успех доближи Берое на само три точки от четвъртото място, което в момента се заема от Левски и в края на сезона може да осигури бараж за Лига Европа, но сините са и с мач по-малко.

Възпитаниците на Златомир Загорчич пък прекъснаха серията си от 5 поредни победи и общо 8 мача без поражение срещу отбора, който не са побеждавали като домакин от 2012 година.

Срещата в "Овча купел" изгледа на живо вторият най-голям акционер в Левски - Тити Папазов, който бе заел своето място в сектор "А" на стадиона.

Иначе двата отбора се вкопчиха в здрава битка още с началния съдийски сигнал. Белите първи "удариха" своя противник с гол на Галин Иванов в 9-ата минута. Ради Кирилов нахлу в наказателното поле и пусна към своя съотборник, който стреля от много малък ъгъл, но след лек рикошет в крака на Мезаг и слаба намеса на Душан Перниш, топката мина под ръцете на вратаря за 1:0.
Секунди по-късно Кирилов опита да изненада Перниш за втори път, но ударът му от 23 метра излезе в аут.

Отговорът на Берое не закъсня. В 13-ата минута гостите организираха атака отдясно, последва центриране на Фуртато към непокрития Фал, който без проблем реализира с глава третото си попадение със зеления екип.

В 17-ата минута Камбуров за малко не осъществи пълен обрат, когато засече с глава центриране от корнер, но топката профуча покрай лявата греда.

В 23-ата минута Иванов центрира от фаул към Чунчуков, който завърши атаката с изстрел в ръцете на Перниш. В ответната атака Камбуров можеше да се разпише, но ударът му с десния крак от 13-14 метра бе отразен от Стергиакис.

Обратът стана факт в 35-ата минута, когато Виячки допусна груба грешка, позволявайки на Фал да му отнеме топката и белият бранител извърши нарушение в наказателното поле срещу нападателя на заралии, който се озоваваше фронтално сам срещу Стергиакис. Реферът Георги Иванов посочи бялата точка и показа само жълт картон на нарушителя, макар той да бе последен в защита. Камбуров бе безапелационен от 11-метровия наказателен удар за своя 13-ти гол от началото на сезона и 232-ри в елита - 1:2 за Берое.

Минута по-късно Минчев бе близо да покачи на 3:1 след мощен шут от далечна дистанция, но топката премина покрай дясната греда.

В 44-ата минута Славия успя да изравни след нов гол на Галин Иванов. И в тази ситауция късметът бе на страната на белия капитан, тъй като изстрелът му отново рикошира в тялото на Мезаг, което се оказа ключов момент за попадението.

Пет минути след почивката сантиметри не достигнаха на Камбуров да се разпише от фаул. Таранът прехвърли майсторски стената, но не улучи вратата.

Берое все пак отново поведе малко по-късно. В 53-ата минута Макоута проби по десния фланг и центрира към задната греда, където бе Крум Стоянов. Последва изстрел от воле на защитника в обратния ъгъл за 3:2.

В 68-ата минута Макоута разигра добре с Камбуров и шутира от границата на наказателното поле в аут. Само 120 секунди след това пред Иванов се откри отличен шанс да оформи своя хеттрик, когато засече с глава центриране отдясно, но ударът му премина над напречната греда.

Берое нанесе четвърти удар в 74-ата минута, когато Камбуров задържа добре и пусна към набралия скорост Фал, който нахлу фронтално в наказателното поле на Славия и с удар по земя отбеляза за 4:2.

Малко по-късно, в 77-ата минута, Минчев изстреля бомба по посока на бялата врата, но Стергиакис изби в корнер. В ответната атака Йомов проби добре и центрира отдясно към Кръстев, който пропусна да върне Славия в зрелищния двубой.

В 93-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа в полза на Славия за нарушение на Мезаг срещу Филип Кръстев, но остави играта да продължи.

2:4 Алиун Фал 74

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 55. Христов, 23. Виячки, 29. Филипов, 38. Гамаков, 33. Иванов, 20. Ф. Кръстев, 71. Стоев, 11. Кирилов, 9. Чунчуков

БЕРОЕ: 12. Перниш, 5. Мезаг, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Макоута, 11. Фал, 17. Конте, 20. Фуртадо, 27. Стоянов, 59. Тоуба, 73. Минчев

Венцислав Бенгюзоввлиза Венцислав Бенгюзов
86' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровизлиза
Карлос Охене  Карлос Охеневлиза
Цветелин Чунчуковизлиза Цветелин Чунчуков  75'
Калоян Кръстеввлиза Калоян Кръстев
Емил Стоевизлиза Емил Стоев
Ивайло Димитроввлиза Ивайло Димитров
74' Алюн Фол  Алюн Фолгол
70' Иван Минчев  Иван Минчевжълт картон
Венелин Филиповжълт картон Венелин Филипов  65'
Радослав Кириловизлиза Радослав Кирилов  62'
Георги Йомоввлиза Георги Йомов
61' Ибрахима Конте  Ибрахима Контеизлиза
Октавио  Октавиовлиза
53' Крум Стоянов  Крум Стояновгол
Галин Ивановгол Галин Иванов  44'
35' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровдузпа
Емил Виячкижълт картон Емил Виячки  34'
13' Алюн Фол  Алюн Фолгол
Галин Иванов
9'
13'
Алюн Фол
35'
Мартин Камбуров
44'
53'
Крум Стоянов
74'
Алюн Фол

Добави коментар Коментари (108)

моето име ли ! (Гост) 108 отговор
16 юни 2020 | 14:48

Нали Славия беше уж най- стабилния отбор в последно време , по резултатност ! Какво излиза , че са най- костеливия , това което техния вожд говореше и плюеше в последните си коментари , всеки който му падне на мушката !Сега вече ще се скатае в някоя дупка известно време и след време пак ще се покаже от там ! Който не е разбрал , пак го повтарям , това е най- костеливия т отбор ! От край време си е такъв и няма да се промени ! Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Kyp за бироя (Гост) 107 отговор
14 юни 2020 | 15:51

тея комунистически плужеци в старозагорско е бил един от епицентърите на септемврийското въстание днес докарват и ниrъpи в родината, а на всичкото отгоре са и на хранилка на държавата- закривай маруля Рейтинг: 2 8

Уф (Гост)
15 юни 2020 | 06:56

Когато в Зарата правеха възстания преди Освобождението,в София обслужвахте аскера. Рейтинг: 2 1

Мхм (Гост) 106 отговор
14 юни 2020 | 14:42

Ей мишлета, в Берое има 4 българи, титуляри, национали, в Лудогорец и чорбаспор колко има бе, ами Доко Пловдив? Много завиждате нещо и само да кажа, че бюджета на Берое е 5млн за не 8.и какво квто е 5млн,на Левски колко е? 25,на цдна колко е? 15-20, Берое винаги е бил с най малък бюджет, ама пори сини гъзчета Рейтинг: 11 0

Левски Вековен (Гост) 105 отговор
14 юни 2020 | 13:22

Венци cвинятa, вместо да се дуе че играе само с български момчета, да намери пари и да вземе някой свестен футболист. Рейтинг: 4 2

Кали (Гост) 104 отговор
14 юни 2020 | 12:57

Това НЕ е Берое.. Все едно да гледаме как през Турското росбтво, някакви турци са пирували и гуляйствали. За всичко са виновни турците и техните помагачи- Митзо-вци, Мечки, които както през Турското Роство и както Кърджалииите седят по кафетата, изнервят всички да продават наркотици, да ограбват българите. Курш.ум за всякакви Митьо-вци и Мечки- турци. Рейтинг: 0 8

славия (Гост)
14 юни 2020 | 13:06

ти тотално откачи.как сравни берое с турското робство,не знам.странно.на берое им е хубаво с тези чужденци.не се чувстват поробени.искат да имат силен състав,който не става с българи.ние,славистите сме тези,които се чувстваме поробени от венци стефанов.от този няма отърване.изгониха с маджо едни германци,с които щяхме да сме добре и да имаме нов стадион.не им дадоха славия.вярно е,че и онези искаха без пари да им се даде.лошото е,че венци така си изгради нещата в славия,че слд него потоп.прогони публиката с посредствена игра.сега и 5 лева да прави билета,все тая.това е истинско робство.венци е в ролята на турчина. Рейтинг: 10 0

. (Гост) 103 отговор
14 юни 2020 | 12:02

Маймуни гнусни Рейтинг: 3 9

Абоната (Гост) 102 отговор
14 юни 2020 | 10:49

Какъв отбор са тия Берое,дори в Лудогорец играят повече българи там всичко е чужденци+един пенсионер.Да отиват да играят,някъде в Африка,а не тук.То бива по един,двама айде трима ама детет души,айде стига глупости.Лошото е,че ние ги издържаме данакоплатците. Рейтинг: 3 18

14 юни 2020 | 11:59

нали затова бият бе!ама това е,щото имат пари.да спре венци да демагогства с тоя модел с българи.защо зорлем берое да е слаб,като има пари за сносни чужденци,айде ти ми кажи.откъде накъде ще играе с българи.венци играе с българи ,щото няма пари.и галин иванов му избяга.като е българин,защо не го задържа.така се прави,ако имаш пари.аз съм за политиката на берое.със смотаните българи толкова.още с царско село видях,че защитата ни е сирене отзад. Рейтинг: 10 0