Наполи удържа Интер и е на финал за Купата на Италия (видео) 13 юни 2020 | 23:59
Отборът на Наполи е вторият финалист в турнира за Купата на Италия, след като отстрани Интер в полуфиналите. След успеха с 1:0 на "Сан Сиро", неаполитанците постигнаха равенство 1:1 у дома и на 17 юни ще се изправят срещу Ювентус, който елиминира Милан. Двубоят започна отлично за гостите от Милано, които заличиха пасива от един гол още в 3-ата минута чрез Кристиан Ериксен. Четири минути преди почивката обаче Дрис Мертенс върна усмивките на "Сан Паоло" с изравнително попадение, а резултатът се запази до края.

Двубоят започна вихрено за гостите, които откриха резултата още в 3-ата минута, когато Кристиан Ериксен се разписа директно от ъглов удар. Домакините се опитаха да се върнат в мача, но отбраната на гостите действаше солидно. В 33-ата минута Наполи можеше да получи и втори гол, но Оспина се намеси брилятно, а впоследствие се оказа, че нападателят на Интер Ромелу Лукаку е бил в засада.

Така се стигна до 41-ата минута, когато Лоренцо Инсиние получи дълга топка, напредна в наказателното поле и успя да намери Дрис Мертенс, който върна равенството.

След почивката "нерадзурите" започнаха агресивно. В 51-ата минута Брозович отправи удар с глава, но Оспина се справи. Отговорът на Наполи не закъсня. В 54-ата минута Инсиние се оказа на опасна позиция, но прати топката встрани от лявата греда.

Инсиние имаше нова възможност в 64-ата минута, но Ханданович отрази удара му. След тази ситуация треньорът на Наполи Дженаро Гатузо извърши две смени, като пусна в игра Хосе Кайехон и Фабиан Руис на местата съответно на Матео Политано и Елиф Елмас. Промени настъпиха и в състава на Интер, като Кандрева беше заменен от Алексис Санчес. Последваха две възможности за гол пред Ериксен, но отбраната на Наполи беше фокусирана и отрази опасностите.

До края Наполи пазеше резултата, като Гатузо прибягна до нови две смени. Антонио Конте също опита да промени ситуацията в полза на Интер, като извади Де Фрай и Ериксен за сметка на Ранокия и Сенси, но това не му донесе резултат въпреки петте минута добавено време. Така Наполи се класира за финала на турнира за Купата на Италия на 17 юни и има шанс да се пребори за трофей, докато Интер отново ще има нулев сезон.

Наполи - Интер 1:1 (1:0 след първия мач)
0:1 - Ериксен (3)
1:1 - Мертенс (41)

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Максимович, Кулибали, Хисай, Елмас, Деме, Жиелински, Политано, Мертенс, Инсиние.
Интер: Ханданович, Шкринияр, Де Фрай, Бастони, Кандрева, Брозович, Барела, Йънг, Ериксен, Лукаку, Мартинес.

Добави коментар Коментари (36)

Добри (Гост) 36 отговор
14 юни 2020 | 11:33

ДНЕС ЦЕЛИЯТ ОТБОР НА НАПОЛИ НА ЦЪРКВА Рейтинг: 3 1

skunk (Гост) 35 отговор
14 юни 2020 | 11:13

Интер откровенно изтърва Наполи. А идиотчетата от юве да мълчат, щото ги видяхме как не могат да вкарат гол на един от най-слабите отбори на Милан. Да не говорим, че сте специалисти по губене на финали, да не се повтори фиаското срещу Лацио и да запишете вие нулевия сезон, че като гледам в ШЛ сте на никъде... Рейтинг: 2 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Juve10 (Гост)
14 юни 2020 | 12:04

От служебни лузъри,акъл не искаме. Навсякъде сте се осрали ,така че тихо,ка.пут. Рейтинг: 6 1

ONLINEPARI (Гост) 34 отговор
14 юни 2020 | 09:36

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

14 юни 2020 | 03:40

Наполи имат много симпатичен отбор, дано Мертенс и Инсинйе останат, дори Хамшик можеше да изиграе още един сезон в отбора. Рейтинг: 7 3

Хаха (Гост) 30 отговор
14 юни 2020 | 02:28

Интер са ми като лефски все с калъфки Рейтинг: 11 11

Мафията (Гост) 29 отговор
14 юни 2020 | 01:23

да мълчи че цял живот бутане за съдии да не говори че си спомням един мач от 98 година престъплението на века когато не даде 2 уникални дузпи за Интер а за капак на всичко измисли дузпа за Ювентус май съдията се казваше Чекарини ако не греша така че за съдии нямате право да говорите Рейтинг: 18 6

14 юни 2020 | 01:28

Служебния кашон да мълчи ,че пак ще има бой и еб.ане.И Роки не може да ви помогне ,некадърници. Рейтинг: 7 17

Мафията (Гост)
14 юни 2020 | 01:45

е Интернационале и двата Милански тумора ве ме.нзис. Мръсносин доносник и служебен шампоан нема право да говори за съдии, ясно!!! Рейтинг: 7 7

Juve (Гост) 28 отговор
14 юни 2020 | 01:22

Сфинктер.и има ли,мъъършииииии!Едни циган.и шибали мерди,хахахахаха Рейтинг: 7 10

14 юни 2020 | 08:52

Кажи бе ПУ.тка...пак си се изживява като мъжле снощи Рейтинг: 3 5

Неаполитани (Гост) 27 отговор
14 юни 2020 | 00:58

Честито на всички фенове на Наполи в България! За мача трудно ще намеря думи.. 1 гол, две атаки и цял мач глуха защита. Същото като в Милано. Луд късмет, че се спукаха да пропускат Интер в двата мача. Хич не ми харесва стила на Гатузо. Но се оказа успешен, признавам му го. С сряда залогът е двоен! Купата и бой над най-гнусния предател - Сари! Човекът който плюеше по мафиотската сган преди две години, а сега точи от парите на Аниели. Сари заслужава да страда. НАПРЕД ПАРТЕНОПЕИ! Рейтинг: 19 13

14 юни 2020 | 01:20

С публика,без публика,винага сте бити и еб.ани. Рейтинг: 10 11

Napoletano до Drogi (Гост)
14 юни 2020 | 01:14

Спри опиатите клошарче, зле ти се отразяват, може да те боли дупето сутринта... Рейтинг: 6 8

Napoletano (Гост)

Ако мача беше с публика щяхме да ги разцепим на контри. Сега са леки фаворити, тъй като са свикнали да играят на празни трибуни в Торино. Рейтинг: 11 9

MilanoSiamoNoi (Гост)
14 юни 2020 | 08:20

Гатузо е такъв. Свиквяйте с катеначото. Винаги целта е 1-0. Рейтинг: 1 0

Фенче на Неапол (Гост)
14 юни 2020 | 01:50

да нарича другите мафиоти... ахахахахах пуберите съвсем изтрещяха у булгаристан... тъжно... Рейтинг: 6 3

До циганина (Гост)
14 юни 2020 | 01:19

Ееееййй маангоооо,неук мааангооо,лаапаайй шнуурааа ,маангоооо Рейтинг: 2 3

14 юни 2020 | 09:05

Какъв бой щуе ядем от теб ПУ.Т.КО сливенска, кюмюр сливенски Рейтинг: 1 1

14 юни 2020 | 01:00

Такъв бой ще ядете ,че от нерви един ред няма да можеш да напишеш.Кирлив мангасар. Рейтинг: 9 10

14 юни 2020 | 00:28

В сряда бой по неаполитанските мизерници и пак шапиони.Този път Ювентус Кока Кола шампион.хахахаха. П.П Къде са малките интеристки пе.далчета?Легнаха ли си ,нещо ги няма, ама след мача.Мърши мръсни. Рейтинг: 9 16

neradzur (Гост)
14 юни 2020 | 00:51

Одеве в ютюб попаднах на стар репортаж на нова от мача юве - левски , та разказваше там Савов как в града Торино масово ненавиждат това отборче а на мача е имало 2 861 човека на 70 хилядния деле алпи. Коментара е излишен. Рейтинг: 14 13

Симоне (Гост)
14 юни 2020 | 01:12

Тия Наполи ,горките,само се пънат....и накрая Дзадза ,хахахаха Рейтинг: 6 4

Аз пък попаднах на два мача на Принтер в един турнар който най много им пасва-ЛЕ.Гледам и що да видя -Бер Шева пак шамаросва кашона и то в двата мача.Невероятно изживяване,безценно. Рейтинг: 7 10

Юве (Гост)
14 юни 2020 | 01:06

Цингароооооо наполетаноооо Рейтинг: 3 5

14 юни 2020 | 01:04

Както и да го въртиш цифрата си остава под три хиляди на 70 хиляден стадион! Няма друг такъв отбор в света. Рейтинг: 8 5

14 юни 2020 | 00:46

Да не ревете пак, цигане? Имам добри спомени от последния финал Наполи-Ювентус... Рейтинг: 12 8

Napoletano (Гост) 24 отговор
14 юни 2020 | 00:11

Малко по същество. При Гатузо играем ужасно грозен футбол и тази вечер бихме с луд късмет и Оспина. От друга страна празния стадион даде предимство на Интер, защото на Сан Сиро играхме 55000 на 5000. С късмета на начинаещия може някак си да измъкнем купата, но това не е Наполи... Успех на Интер в шампионата. Рейтинг: 23 4

V (Гост)
14 юни 2020 | 10:21

Аз честно казано не знам как отбор с претенции, който и да е той, си взема Гатузо за треньор. Със съвременните тактически тенденции е скаран като Херо, идея за промяна в игровия план, когато нещата не вървят също не се забелязва. По-скоро ще е полезен като помощник-треньор и мотиватор, но не и в ролята на човека, отговарящ за стратегията. Рейтинг: 4 0

1908 (Гост) 23 отговор
14 юни 2020 | 00:09

Убихме ги тия убитаци..нямат атака 95 мин..ама няма късмет..това е...първото вместом0-3..1-1..дузпаджиите ще бият наполи и без дузпа..на ходом... Рейтинг: 2 11

Ювентусссс (Гост)

Бай-бай ,тъпа мердо!!! Рейтинг: 7 2

А (Гост) 22 отговор
13 юни 2020 | 23:42

Бахти и убитаците! Интер цялото второ полувреме имат една свясна атака. Рейтинг: 10 3

Вижоще

Италия

Милан преодоля още един труден противник и увеличи преднината си на върха (видео) 29 ноември 2020 | 17:55
Конте: В Интер нищо не е лесно 28 ноември 2020 | 21:38
Мората не стигна на Ювентус срещу "летящите вещици" (видео) 28 ноември 2020 | 21:01
Бонера: Виждам прилики между стария и настоящия Милан 28 ноември 2020 | 19:46
Сасуоло си намери майстора в лицето на Интер (видео) 28 ноември 2020 | 17:55
Откриха невзривени бомби на тренировъчната база на Рома 28 ноември 2020 | 17:11
Пет клуба в Серия "А" са застрашени от отнемане на точки 28 ноември 2020 | 14:30
Положителен тест в Аталанта 28 ноември 2020 | 13:46