Горетцка: Щастлив съм, че отбелязах гол и Байерн може да стане шампион още във вторник 14 юни 2020 | 12:03
Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Леон Горетцка заяви, че е щастлив след победата с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в дербито на 31-вия кръг на германската Бундеслига. Халфът стана автор на победния гол в 86-ата минута на двубоя.
"Невероятно съм щастлив че успях да вкарам в последните минути, защото благодарение на този гол можем да станем шампиони още във вторник. Остава да спечелим в Бремен и да донесем титлата в Мюнхен", каза Горетцка пред официалния сайт на клуба.
На 16 юни Байерн гостува на Вердер (Бремен) в мач от 32-рия кръг на германското първенство.
До края на сезона остават три кръга, а Байерн води на върха в класирането със 7 точки пред Борусия Дортмунд.
Леон Горетцкагол Леон Горетцка  86'
83' Брийл Емболо  Брийл Емболоизлиза
Ласло Бенес  Ласло Бенесвлиза
Джошуа Зиркзееизлиза Джошуа Зиркзее  77'
Kwasi Okyere Wriedtвлиза Kwasi Okyere Wriedt
70' Патрик Херман  Патрик Херманизлиза
Оскар Венд  Оскар Вендвлиза
69' Stefan Lainer  Stefan Lainerжълт картон
Люка Ернандесизлиза Люка Ернандес  62'
Алфонсо Дейвисвлиза Алфонсо Дейвис
Микаел Кюзансизлиза Микаел Кюзанс
Кингсли Команвлиза Кингсли Коман
46' Нико Елведи  Нико Елведиизлиза
Тони Янтшке  Тони Янтшкевлиза
45'   жълт картон
37' Бенжамен Павар  Бенжамен Паваравтогол
Джошуа Зиркзеегол Джошуа Зиркзее  26'
10' Маркус Тюрам  Маркус Тюрамизлиза
Джошуа Зиркзее
26'
Бенжамен Павар
37'
Леон Горетцка
86'

Добави коментар Коментари (2)

ivo (Гост) 2 отговор
14 юни 2020 | 14:54

И аз съм щастлив, а Йорви плаче наскърбен... Рейтинг: 4 0

Само Левски, ЦСКА умре. (Гост) 1 отговор
14 юни 2020 | 13:59

Нали сте съдийски отбор и затова ставате шампиони. И после що Байер Леверкузен ви ляга. Ако Бербата се бе върнал в Леверкузен, щехте да ядете яко бой. Рейтинг: 3 9