Левски с първи успех през 2020 година! 11 месеца по-късно "сините" отново с победа далеч от София (видео+галерия) 14 юни 2020 | 18:22
Отборът на Левски най-накрая стигна до успех през 2020 година. "Сините" надвиха с 3:1 Арда (Кърджали) в гостуването си от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. На стадион "Локомотив" в Пловдив Паулиньо (37), Стайн Спиерингс (64) и Мартин Петков (90+2) бяха точни за победителите, а Радослав Василев вкара в 42-ата минута. Така столичани зарадваха новия си треньор Георги Тодоров, който вчера празнуваше рожден ден, а днес за пети път дебютира начело на клуба. Заменилият Петър Хубчев преди няколко дни специалист, изведе отбора до първи успех далеч от столицата в първенството от 11 месеца (б.а. - три месеца имаше принудителна пауза заради Covid-19).

Последният триумф на 26-кратните шампиони в първенството далеч от София беше на старта на сезона в Русе през юли 2019 година срещу Дунав, когато разбиха "драконите" с 4:1. Последваха неуспешни опити срещу Етър (0:0), Лудогорец (0:2), Ботев (Пловдив) - (0:1), Берое (1:1), Локомотив (Пловдив) - (0:0), Черно море (2:2) и Ботев (Враца) - (0:0). През този период единствената победа далеч от София за Левски беше с 5:1 над Спартак (Варна) за Купата на България в края на септември миналата година.

Левскарите нямаха победа в последните си осем официални мача, а за последно бяха взели трите точки на 8 декември срещу Витоша, след което записаха четири равенства и две загуби в шампионата, както успех след продължение и дузпи срещу Лудогорец за Купата и поражение на полуфинала във втория по сила турнир в България. Интересното е, че във всички тези мачове играчите на Левски бяха вкарали само три гола, а днес сториха това за 90 минути. Арда остана без успех в девети пореден мач от първенството и първа загуба при Киров.
Треньорът на Арда Николай Киров заложи на Николай Банков под рамката, който игра с предпазна каска след травмата получена срещу Дунав. Пред него в защита започнаха Мартин Костадинов, Милен Стоев, Александър Георгиев и Матеус Леони. Капитанът Пламен Крумов и Емил Мартинов бяха опорни халфове, а Светослав Ковачев и Спас Делев бяха на крилата. Атаката се водеше от Радослав Василев, а зад гърба му ще действаше Румен Руменов.
Новият треньор на Левски Георги Тодоров направи драстични промени в състава, като двама футболисти дебютираха за "сините". Това бяха вратарят Георги Георгиев и младокът Костадин Илиев. Пред стража в защита действаха Ивайло Найденов, Янис Каргас, капитанът в този мач Холмар Ейолфсон и 18-годишният Илиев. Кали Тиам беше опорен халф, а Филипе Нашименто бе плеймейкър. Станислав Иванов, Дени Алар, Станислав Костов и Паулиньо действаха в предни позиции.

Така "сините" излязоха с пет промени от последния мач на Петър Хубчев начело на тима през седмицата на същия стадион, но срещу Локомотив (Пловдив) за Купата на България (0:2). Милан Миятович, Иван Горанов, Мартин Райнов, Найджъл Робърта и Стайн Спирингс бяха заменени от Георгиев, Илиев, Нашименто, Паулиньо и Костов.
Завърналият се след наказание Паулиньо беше сред най-активните от своя тим, като в 37-ата минута даде аванс на Левски. Бразилецът стреля извън наказателното поле и матира Банков с осмото си попадение за сезона в първенството. Радостта на игралите с третия си черен екип гости обаче беше прекалено кратка, тъй като в 42-ата минута Ради Василев вкара във вратата на Георгиев. Таранът бе оставен в непосредствена близост до голлинията и се разписа за девети път през тази кампания.

Втората част започна отново с натиск на гостите, които държаха инициативата, но трудно стигаха до вратата на Арда. Костов пробва удар в 52-ата минута, който вратарят спаси, а в 57-ата минута опасна атака на Арда можеше да доведе до пълен обрат в мача, но младият Илиев изчисти.
Веднага след това Нашименто пожела дузпа за съприкосновение с Матеус, но съдийски сигнал не последва. Спиерингс влезе на мястото на Костов и 180 секунди след това отново изведе Левски напред. Нидерландецът беше намерен отлично от Стаси Иванов и технично вкара второто си попадение в България.
Двамата треньори направиха множество смени, а Левски пропусна да вкара трети гол. Така малко преди края Ахмед Осман пропусна да изравни от отлична позиция.

На контраатака пък младият Мартин Петков оформи крайния резултат в 92-ата минута. Това е първи гол в елита за 17-годишния нападател, който засече топката на голлинията след удар на Стаси Иванов и намеса на Банков. Интересното е, че той вкара два гола при последната победа далеч от София на тима в Балчик срещу Спартак за Купата.

"Сините" чакат да разберат на кое място ще завършат в класирането, за да разберат срещу кой ще играят на старта на плейофите другата седмица.
Арда е в група с Ботев (Пд), Ботев (Вр) и Дунав във втората осмица.
efbet Лига, 26 кръг:

АРДА - ЛЕВСКИ 1:3
0:1 Паулиньо (37)
1:1 Василев (42)
1:2 Спиерингс (64)
1:3 Петков (90+2)

АРДА: Николай Банков, Мартин Костадинов, Милен Стоев, Александър Георгиев  Матеус Леони, Пламен Крумов,, Емил Мартинов, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Спас Делев, Радослав Василев

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Костадин Илиев, Кали Тиам, Филипе Нашименто, Станислав Иванов, Паулиньо, Дени Алар, Станислав Костов

Мартин Петков79 Мартин Петков
90' Мартин Петков  Мартин Петковгол
Лукас Мартинсжълт картон Лукас Мартинс  84'
83' Дени Алар  Дени Аларизлиза
Здравко Димитров  Здравко Димитроввлиза
  излиза
Мартин Райнов  Мартин Райноввлиза
80'   жълт картон
Пламен Крумовизлиза Пламен Крумов  77'
Ахмед Османвлиза Ахмед Осман
74' Филипе Нашименто  Филипе Нашиментоизлиза
Мартин Петков  Мартин Петковвлиза
Румен Руменовизлиза Румен Руменов  71'
Роман Ховсепянвлиза Роман Ховсепян
Светослав Ковачевизлиза Светослав Ковачев  70'
Лукас Мартинсвлиза Лукас Мартинс
Александър Георгиевжълт картон Александър Георгиев  68'
65' Стайн Спиерингс  Стайн Спиерингсгол
62' Станислав Костов  Станислав Костовизлиза
Стайн Спиерингс  Стайн Спиерингсвлиза
Светослав Ковачевжълт картон Светослав Ковачев  51'
Радослав Василевгол Радослав Василев  42'
38' Паулиньо  Паулиньогол
0
38'
Паулиньо
Радослав Василев
42'
65'
Стайн Спиерингс
90'

15 юни 2020 | 16:32

П-Е-Ч-Е-Л-И РЕАЛНИ $$$$!!!!O N L I N E P E C H E L I P A R I _ F R E E _ B G НА МЯСТОТО НА _ СЛОЖЕТЕ . Рейтинг: 1 0

Асан (Гост) 253 отговор
15 юни 2020 | 11:40

П'ордавам мъжка крава с малко теле. Цена шо ГодоварянИ с мусю Пишков Рейтинг: 0 0

Ahmed babа (Гост) 252 отговор
15 юни 2020 | 11:37

Арда-Левски-Локо Пд-Цска-Лудогорец фен: От "х"-са с Лудогорец изкарахме хубави паричи и сега обратно в реалността, а скоро и там, където подобава! Рейтинг: 3 0

Бамсе (Гост) 251 отговор
15 юни 2020 | 10:25

Тая форма Ливски НЯМА нищо общо с Васил Левски и собствениците на фирмата са Предатели като поп Кръстьо... Васил Левски е тр.епал тур.ци и нег.ри, а тия дават Пари и Работа на башибозуците... Предатели !!! Рейтинг: 3 2

ONLINEPARI (Гост) 250 отговор
15 юни 2020 | 08:06

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

bahti (Гост) 249 отговор
15 юни 2020 | 05:28

Петер Чех да сваля каската и ди ходи да продава на пазара. Това не е вратар - неадекватен смешник. Рейтинг: 3 2