Борусия (М) се възползва от подаръците на "вълците" (видео) 16 юни 2020 | 21:22
С два гола на Йонас Хофман и един на Ларс Щиндъл Борусия (Мьонхенгладбах) разгроми с 3:0 гостуващия Волфсбург и запази шансове да спечели квота за Шампионската лига през следващия сезон. Домакините се възползваха по-добре от положенията си пред противниковата врата и взеха ценни три точки, а "вълците" не можаха да продължат успешните си изяви на чужд терен.

Преди няколко дни Борусия се размина с престижно равенство срещу Байерн (Мюнхен) на "Алианц Арена", а преди това отстъпи и на Фрайбург. С днешния успех тимът на Марко Розе изпревари Байер (Леверкузен) в битката за четвъртото място. но "аспирините" са с мач по-малко. Волфсбург засега запазва шестата си позиция, но може да бъде настигнат от Хофенхайм.

Домакините поведоха още в 11-ата минута след отлична триходова атака. Ларс Щиндъл подаде на Брийл Емболо, който с елегантен пас с външен фалц изведе Хофман и той стреля покрай плонжа на Коен Кастеелс

В първите минути след гола Волфсбург се настани трайно в половината на съперника, а пробивите по десния фланг на Кевин Мбабу създадоха доста неприятности на бранителите в бяло. Ян Зомер спаси удар на Жоао Виктор, а Феликс Клаус шутира на сантиметри от целта след подаване на Максимилиан Арнолд.
В 30-ата минута Матиас Гинтер овладя топката в наказателното поле и комбинира с Хофман, който по идентичен начин с първия гол стреля в далечния ъгъл за 2:0. В самия край на полувремето Ибрахима Траоре пропусна да реши всичко от чиста позиция.

След почивката футболистите на Борусия действаха значително по-предпазливо и изчкаваха нови грешки на съперника. В 56-ата минута Хофман беше близо до това да оформи хеттрик, но прати топката в аут. Малко по-късно Емболо не успя да се разпише с глава, но в 66-ата минута поредното неразбирателство в защитата на Волфсбург беше наказано. Попадението вкара Щиндъл след асистенция на Траоре.
Домакините имаха още няколко положения за гол, но резултатът остана непроменен. "Вълците" пък пропуснаха да стигнат поне до почетно попадение.

В следващия кръг Борусия ще гостува на Падерборн, а Волфсбург ще пътува до Гелзенкирхен за мач с Шалке 04.

Мамаду Дукуревлиза Мамаду Дукуре
85' Джошуа Гилавоги  Джошуа Гилавогижълт картон
82' Кевин Мбабу  Кевин Мбабужълт картон
Брийл Емболоизлиза Брийл Емболо  81'
Ласло Бенесвлиза Ласло Бенес
Нико Елведижълт картон Нико Елведи  73'
Ибрахима Траореизлиза Ибрахима Траоре  72' Marin Pongracic  Marin Pongracicизлиза
Патрик Херманвлиза Патрик Херман  Робин Кнохе  Робин Кнохевлиза
70' Яник Герхарт  Яник Герхартизлиза
Джошуа Гилавоги  Джошуа Гилавогивлиза
Феликс Клаус  Феликс Клаусизлиза
Omar Marmoush  Omar Marmoushвлиза
Жоао Виктор  Жоао Викторизлиза
Даниел Гинчек  Даниел Гинчеквлиза
Ларс Щиндългол Ларс Щиндъл  65'
63' Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстжълт картон
60' Максимилиан Арнолд  Максимилиан Арнолдизлиза
Йосип Брекало  Йосип Брекаловлиза
Йонас Хофмангол Йонас Хофман  30'
29' Marin Pongracic  Marin Pongracicжълт картон
Йонас Хофман
11'
30'
Ларс Щиндъл
65'

Добави коментар Коментари (1)

YU2-VAL=GLAD-2B=BACK! (Гост) 1 отговор
16 юни 2020 | 22:27

Нормална типично работна пАбедка, без мн.зор и някво напрежение - извоювана от безапелационно тичащите и борещи се жребчета на Мейн-ГЛАДБАХ, които слагат нови 3 ценни точици в торбичката за ШЛ-двубои през 20/21гг. Просто вълците, които по п/п са мн.неудобен и труден за преодоляване противник, в този мач не се мъчиха и не показаха нищо като класса и съпротива, а по-скоро се задоволиха с малка разходка до градчето МьонхенГладбах и явно и недвусмислено дадоха с лека ръка пАбедата на домакините. Най-интересното в този случай е, че 1 от най-големите и доказани дървета в нашето тимче, заедно с Кр.Крамер, а именно Хофман фкарва 2 от 3те гольчета, което се явява наистина баяя сюрзпризиращо за познаващия тима на Мейн-ГЛАДБАХ. Уатевър, най-ВАЖНОТО сега е да видим дали някой от предстоящите съперници на вице-Кузенци ще успее да им откъкне поне някоя-друга точица в наша полза, дано да се получи, иначе ще гледаме ШЛ през 1 добре изкривено макаронче... Това си струва напрежението... в оставащите 2 кръга. Рейтинг: 1 0