Волфсбург изпълни голямата си цел (видео) 20 юни 2020 | 18:52
За втора поредна година Волфсбург си заслужи място в Лига Европа, след като кръг преди края на сезона в Германия няма как да бъде застигнат от осмия в класирането Фрайбург. Това стана след триумф с 4:1 над Шалке 04 като гост и загуба на тима на Кристиан Щрайх с 1:3 от Байерн (Мюнхен) по същото време. Във втория по сила клубен турнир на Стария континент ще играят още Хофенхайм и един измежду Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах).

Шалке продължава да страда и най-хубавото за отбора е, че сезонът ще приключи след седмица. “Миньорите” нямат победа в 15 поредни срещи в Бундеслигата - нов клубен антирекорд.

И този следобед “кралскосините” не показаха нищо смислено и за по-класния отбор на Волфсбург не беше трудно да се наложи. Неудържимият Ваут Вегхорст добави нови два гола на сметката си - в 16-ата и 56-ата минути. Три минути след второто попадение се разписа и съотборникът му Кевин Мбабу, а в 69-ата Жоао Виктор заби четвъртия гол. Раби Матондо намали на 1:4 секунди по-късно.

Иначе “вълците” все още не са отпаднали от настоящето издание на Лига Европа. Те са на фазата на осминафиналите, но загубиха с 1:2 от Шахтьор (Донецк) като домакини в първата среща. Голям е шансът реваншът да се изиграе на неутрален терен в Германия.
Бенито Раман Бенито Раман9
87' Жером Русийон  Жером Русийонжълт картон
83' Даниел Гинчек  Даниел Гинчекизлиза
Omar Marmoush  Omar Marmoushвлиза
81' Кевин Мбабу  Кевин Мбабужълт картон
76' Ксавер Шлагер  Ксавер Шлагеризлиза
Яник Герхарт  Яник Герхартвлиза
Раби Матондогол Раби Матондо  70'
Хуан Мирандаизлиза Хуан Миранда  69' Жоао Виктор  Жоао Викторгол
Malich Thiawвлиза Malich Thiaw
67' Ренато Щефен  Ренато Щефенизлиза
Жоао Виктор  Жоао Викторвлиза
Михаел Грегоричизлиза Михаел Грегорич  65'
Ахмед Кутуджувлиза Ахмед Кутуджу
59' Кевин Мбабу  Кевин Мбабугол
Уестън Маккенижълт картон Уестън Маккени  58'
56' Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстгол
Бастиан Очипкажълт картон Бастиан Очипка  30'
16' Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстгол
11' Ренато Щефен  Ренато Щефенжълт картон