Гладбах е на точка от Шампионската лига (видео) 20 юни 2020 | 18:24
Борусия (Мьонхенгладбах) направи голяма крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи с 3:1 като гост последния в класирането Падерборн в 33-тия кръг на Бундеслигата. Така "жребците" се възползваха максимално от грешната стъпка на Байерн (Леверкузен), който загуби с 0:2 от Херта (Берлин). По този начин двата отбора си размениха местата в класирането и в последния кръг Борусия (Мьонхенгладбах) трябва да спечели точка именно срещу Херта, за да си гарантира четвъртото място. Предимството на Гладбах е доста по-добрата голова разлика от тази на "аспирините", а и двете точки, които в момента отборът има като преднина пред основния си съперник.

Патрик Херман откри резултата още в четвъртата минута, след като довкара топката, която преди това Цингерле бе избил след удар на Емболо. В 54-тата минута Падерборн изненадващо изравни резултата. Свен Мичел направи двойно със Сърбени, след което стреля в десния ъгъл за 1:1. Само минута след това обаче гостите получиха дузпа заради това, че Хюнемайер фаулира Щиндъл. Потърпевшият реализира от бялата точка, давайки отново аванс на Гладбах. Виновникът за дузпата Хюнемайер пък напълно провали своя отбор десет минути след това, когато си издейства втори жълт картон и бе изгонен.

В 73-тата Ларс Щиндъл сложи окончателно точка на спора с втория си гол днес. Този път нападателят се разписа от пет метра, след като Рами Бенбасини му асистира с глава.

Стрели Мамба Стрели Мамба30
90' Брийл Емболо  Брийл Емболоизлиза
Свен Мичелжълт картон Свен Мичел  86'
84'   излиза
Оскар Венд  Оскар Вендвлиза
Денис Сърбениизлиза Денис Сърбени  75'
Лука Килианвлиза Лука Килиан
74' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълизлиза
Ласло Бенес  Ласло Бенесвлиза
Патрик Херман  Патрик Херманизлиза
Ибрахима Траоре  Ибрахима Траоревлиза
73' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндългол
Уве Хюнемайерчервен картон Уве Хюнемайер  65'
Antony Evansизлиза Antony Evans  64'
Стрели Мамбавлиза Стрели Мамба
Уве Хюнемайержълт картон Уве Хюнемайер  55' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълдузпа
Свен Мичелгол Свен Мичел  54'
52' Тони Янтшке  Тони Янтшкежълт картон
42'   жълт картон
Абделхамид Сабирижълт картон Абделхамид Сабири  14'
4' Патрик Херман  Патрик Хермангол
11 Извършени фалове 13
4'
Патрик Херман
Свен Мичел
54'
55'
Ларс Щиндъл
73'
Ларс Щиндъл

Добави коментар Коментари (2)

YU2-VAL=GLAD-2B=BACK! (Гост) 2 отговор
20 юни 2020 | 19:10

Така, дайте да си додем конкретно на думата и съответно да поправим журналиста, който преписва наготово от кикер.де, където в текущия тикер-блок изрично са посочили, че IIия гол на кептън Ларс ЩИНДЛ е с глава, което обаче не е верно,щото той получава кълбото след пас с глава от левия ни защитник-Рами Бенсебаини, в центъра към него я пропуска Хофман, мисля, след което Кептън Ларс я вкарва прехвърляйки вратаря на Падерборн с удар от високо вдигнатия си десен крак...Така изглежда РЕАЛно попадението за победоносния ход на великолепния и традиционно леджендарен тим на Мейн-ГЛАДБЕК..., които със своите собствени сили и умения успяват да се доберат до тъй ценното 4-то място даващо му право за директно участие в мах.-печелившия ЕВРОтурнир:групите на ШЛ. От друга страна пък, прекалено прехваленият иначе доста силен и ЯКО потенциален отбор на вечно 2-те в БЛ любимците на наш Бербо ХАспиринченца гордо етикирани с доста подходящия за постиженията им епитет Вице-Кузенци от Леверкузена,губят закономерно и наистина заслужено от Дртата Бърлинска Дама Херта, която им разказва играта на Кай-Хайвертц и Ко., размазвайки ги с цели 2 домакински гольчета, с което разчистват пътя към ШЛ на МЕЙН-ГЛАДБЕК, стъпил твърдо на блесналата магистрала към ЕВРО-надпреварата. Много специалисти тук и в гьола прогнозираха НЕправилно и НЕпродуктивно, и бая самонадеяно и НЕперспективно директното отпадане на истинската БорусиЯ на новия ни тренер Марко Розе, но пък РЕАЛното стечение на обстоятелствата вече ги принуждава да си земат поука и да се кУригират окончателно и безвъзратно, щото лично аз докрай се надявах точно в Бърлин тия да вземат да се спънат и да поиздухат ЯКО ди-Зупето, както навремето Чичовото им го каза право в очите и ушите. Така, и ако земем та обобщим в близко бъдеще една хубава вероятност, ако случайно така се случи, че ЛайпциШките бици, които се представят доста нелепо и бая несериозно отгоре на това, земат та загубят следващото си гостуване в Аугсбург, /което по принцип не ми се верва много/,и ако пак тъй се случи, че като домакинстващ тим МЕЙН-ГЛАДБЕК успее+спИчели трудния си мач срещу гостуващата Дрта Бърлинска Дама, и то без никой титуляр от обичайната си нападателна формация /Плеа-Тюрам-Закария/, то тогава всеки неверващ тук БЛ-фен ще си търка неверващо очите като види, че на 3-то място в БЛ се подвизава кацналата съвсем неочаквано за никого грандиозният по младежки готин+грабващ окото молто-симпатичен тим на традиционно-леджендарната Борусия от МьонхенГладБах!! Стискаме палци и се надаме да се получи тази сензационна астрономическа констелация на футболните планети в БундесЛигата!!!! Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Nerazzurro (Гост) 1 отговор
20 юни 2020 | 18:41

Т.е. хич не е сигурно. Херта след рестарта играе страхотно, изключвайки тежкото крушение срещу Айнтрахт. Този същият мач, Гладбах миналия сезон на няколко пъти го губи отново и отново, докато Леверкузен не ги изпревари накрая. Да видим дали този път Гладбах отново сам ще срине мечтата си.. пак имат мачбол за зона ШЛ и този сезон. Рейтинг: 18 0

YU2-VAL=GLAD-2B=BACK! (Гост)
20 юни 2020 | 19:31

Хай, яко ми допада, че следиш задълбочено не само италианското калчо, специално ИНТЕР-МайЛанДА /от немски - Милано/, но и обръщаш фокусирано внимание и на БЛ, и в частност си в час за състоянието и актуалната ситуация на любимия ми тим Мейн-ГЛАДБЕК чието настоящо просъществуване в ШЛ лежи единствено в техните ръце, сили и крака. И въпреки осакатеното им нападение, все пак АКО късметът РЕАЛно проработи и ги споходи, то с наличните си неконтузени и ненаказани футбалери имат наистина хубавия и тъй желан шанс да влезнат в така исканите групи на най-лукративния за всеки един отбор ЕВРО-турнир ШЛ. Много добре знаеш, че всичко в тази печеливша насока опира до железната ментална психо-устойчивост и съответно до едно истинско постоянство и последователност в показаните на терена твърди усилия, вяра в успешно налагане на волята си в единоборствата и тотална постоянно умело практикувана насрещна пресса на всички всевъзможни опити на противника за атака и контра-атака с всички налични сили и възможни тактики и стратегии от страна на най-добрите откъм форма играчи. Все пак да вметна, че за разлика от предходните години при Хекинг, сега вече БМГ е с новия си тренер Марко Розе, който вкара нов дух, нов менталитет и РЕАЛно показвани творчески умения на своите подопечени. Ви вил сии ИТ суун Рейтинг: 9 0

Германия

Интер и Гладбах си поделиха точките в късна драма (видео) 22 октомври 2020 | 00:36
Футболист на Волфсбург е заразен с коронавирус 21 октомври 2020 | 18:47
Ханзи Флик: Мюлер е треньорът на терена, той управлява отбора 22 октомври 2020 | 04:12
Марко Розе: Добър резултат, на "Сан Сиро" винаги е трудно 22 октомври 2020 | 01:50
Щутгарт удължи негативната серия на Херта (видео) 17 октомври 2020 | 18:32
Облак: Грандовете имат респект към Атлетико 21 октомври 2020 | 16:15
УЕФА обяви, че мач между Байерн и Атлетико ще има 21 октомври 2020 | 16:18
Притеснения в Байерн за заразени футболисти 21 октомври 2020 | 12:39
Серж Гнабри с положителен тест за коронавирус 21 октомври 2020 | 08:51
Ханзи Флик: Байерн ще има големи трудности да спечели всички трофеи отново 20 октомври 2020 | 17:16
Защитник на РБ Лайпциг ще претърпи операция на коляното 20 октомври 2020 | 15:02
Шалке започва разследване срещу феновете си, обиждали на расистка основа 20 октомври 2020 | 12:27
РБ (Лайпциг) ограничи броя на зрителите на 999 19 октомври 2020 | 14:21
Шалке се добра до първа точка 18 октомври 2020 | 21:18
Кьолн спря Айнтрахт за върха в Бундеслигата (видео) 18 октомври 2020 | 18:33
Остава само месец: 15-годишният Мукоко изглежда готов да изумява с екипа на Борусия (Д) 18 октомври 2020 | 16:29