Фортуна се задържа над изпадащите (видео) 20 юни 2020 | 18:51
Фортуна (Дюселдорф) запази 17-ото си място след домакинско равенство 1:1 срещу Аугсбург. Ако завърши на тази позиция, тимът ще играе плейоф за оцеляване. Причината да остане на това място обаче се дължи на Вердер, който загуби от Майнц и остана на две точки зад Фортуна.

С оглед на ситуацията тимът на Уве Рьослер започна активно и в началото на мача Хенингс прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено след разглеждане на ситуацията с ВАР. Разочарованието бе още по-голямо, след като в десетата минута Нидерлехнер откри резултата в полза на гостите.

Голът не се отрази на подхода на Фортуна, който продължи да напада и да създава положения. Хенингс изравни с нисък удар в 26-ата минута с 15-ия си гол от началото на сезона.

Аугсбург пропусна отново да поведе в началото на второто полувреме, в което гостите имаха предимство. Вратарят на домакините Кастенмайер запази равенството, а в края тимът от Дюселдорф пропусна отлична възможност да стигне до победата, след като Айхан и Хенингс се разминаха на сантиметри с топката.

Стивън Скржибски Стивън Скржибски20
89' Марко Рихтер  Марко Рихтеризлиза
Марек Сухи  Марек Сухивлиза
Нико Гиселманизлиза Нико Гиселман  80'
Маркус Зутнервлиза Маркус Зутнер
Валон Беришаизлиза Валон Бериша
Стивън Скржибскивлиза Стивън Скржибски
Нико Гиселманжълт картон Нико Гиселман  79' Флориан Нийдерлехнер  Флориан Нийдерлехнеризлиза
Алфред Финбогасон  Алфред Финбогасонвлиза
Матиас Цимерманизлиза Матиас Цимерман  68'
Жан Цимервлиза Жан Цимер
Андре Хофманизлиза Андре Хофман
Матиас Йоргенсенвлиза Матиас Йоргенсен
67' Ноа-Джоел Саренрен-Базее  Ноа-Джоел Саренрен-Базееизлиза
Андре Хаан  Андре Хаанвлиза
Марсел Соботкаизлиза Марсел Соботка  46'
Адам Бодзеквлиза Адам Бодзек
Роувен Хенингсгол Роувен Хенингс  26'
10' Флориан Нийдерлехнер  Флориан Нийдерлехнергол