Майнц се спаси и усложни ситуацията на Вердер (видео) 20 юни 2020 | 18:59

Отборът на Майнц 05 постигна победа с 3:1 при домакинството си на Вердер (Бремен) в среща от предпоследния 33-и кръг в Бунеслигата.

В 25-ата минута след центриране от фаул удар на Карим Онисиво беше избит от голлинията, но Робин Куайсон съумя да добута топката за 1:0. Само пет минути по-късно Жан-Пол Ботиус удвои преднината на домакините с прецизен удар. В 58-ата минута със силен шут отблизо Юя Осако върна един гол за "бременските музиканти", които се втурнаха в търсене на изравнително попадение. Вместо това в 85-ата минута резервата Едмилсон Фернандеш оползотвори извеждащ пас на Ридле Баку, за да оформи крайното 3:1.

Така 13-ият в класирането Майнц събра 37 точки и си осигури оставането в немския елит кръг преди края. Вердер обаче продължава да е на предпоследното 17-о място, като вече е на две точки от плейофната 16-а позиция, заета от Фортуна (Дюселдорф). По този начин само победа срещу Кьолн може да съхрани шансовете на "зелените" за достигане до плейоф за място в Бундеслигата през следващия сезон.

Левин Йозтунали Левин Йозтунали8 Лудвиг Аугустинсон5 Лудвиг Аугустинсон
Едмилсон Фернандешгол Едмилсон Фернандеш  85' Милош Велкович  Милош Велковичизлиза
Дейви Зелке  Дейви Зелкевлиза
82' Марко Фридъл  Марко Фридълизлиза
Адам Салайвлиза Адам Салай
63' Лудвиг Аугустинсон  Лудвиг Аугустинсонжълт картон
58' Юя Осако  Юя Осакогол
Никлас Фюлкруг  Никлас Фюлкругвлиза
44' Теодор Гебре Селасие  Теодор Гебре Селасиеизлиза
Лудвиг Аугустинсон  Лудвиг Аугустинсонвлиза
Робин Куайсонжълт картон Робин Куайсон  40'
35' Марко Фридъл  Марко Фридължълт картон
Жан-Пол Ботиусгол Жан-Пол Ботиус  30'
Робин Куайсонгол Робин Куайсон  25'
22' Милош Велкович  Милош Велковичжълт картон
Робин Куайсон
25'
Жан-Пол Ботиус
30'
58'
Юя Осако
Едмилсон Фернандеш
85'

Германия

Левандовски е получил почивка и ще бъде готов за Суперкупата на Европа 21 септември 2020 | 18:49
Милан има нова цел в защита 22 септември 2020 | 15:01
Йович иска да се върне във Франкфурт 22 септември 2020 | 16:44
Румениге: Тиаго се разплака и ми благодари 21 септември 2020 | 07:24
И Кьолн падна жертва на развилнелия се Крамарич (видео) 19 септември 2020 | 19:01
"Контра": Охлади ли Ливърпул шампионските амбиции на Челси 21 септември 2020 | 18:02
Борусия Дортмунд ще бъде без Торган Азар няколко седмици 21 септември 2020 | 15:47
Арминия (Билефелд) не може да смогне на фенския интерес 21 септември 2020 | 14:40
РБ (Лайпциг) изпревари Лийдс за хърватски бранител 21 септември 2020 | 13:02
Сериозен проблем за Байерн преди финала за Суперкупата 21 септември 2020 | 12:30
Нулево равенство беляза края на кръга в Бундеслигата 20 септември 2020 | 21:07
РБ Лайпциг тръгна на скорост (видео) 20 септември 2020 | 18:30
Турчин от Шалке 04 е последната трансферна цел на Ливърпул 20 септември 2020 | 06:35
Тотнъм пита за нападател на Майнц 05 20 септември 2020 | 04:26
Унион (Берлин) привлече нападател от Ливърпул 20 септември 2020 | 03:03
Младата генерация на Дортмунд развинти Борусия (М) 19 септември 2020 | 21:21