Уулвс настигна Манчестър Юнайтед и усложни живота на "чуковете" 20 юни 2020 | 21:21
Уулвърхамптън победи с 2:0 Уест Хам като гост, благодарение на което се изравни по точки с Манчестър Юнайтед, който заема петото място във временното класиране на Премиър лийг. Раул Хименес даде аванс на гостите в 73-тата минута, но голяма заслуга за гола бе на Адама Траоре. В 84-тата Педро Нето вкара изключителен гол от воле, с който оформи крайния резултат. С успеха "вълците" направиха сериозна заявка, че до последно ще участват в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Уест Хам пък остава над зоната на изпадащите само благодарение на по-добрата си голова разлика от Борнемут, който обаче в този момент е с мач по-малко. По-късно днес "черешките приемат Кристъл Палас и ако вземат нещо от този двубой, "чуковете" ще се окажат под чертата.

Две промени имаше в състава на Уест Хам в сравнение със загубата от Арсенал през март. Соучек и Андерсон стартираха за сметка на Алер и Огбона. Уилшир, Фредерикс и Ярмоленко, които дълго време лекуваха контузии, бяха на резервната скамейка за началото. Там бе и една от големите звезда на Уулвърхамптън - Адама Траоре. Джонатан Кастро започна вместо Винагре.

"Чуковете" имаха първата добра възможност. В 14-ата минута Форналс изскочи зад гърба на отбрана на "вълците", но стреля високо над вратата от около 11 метра. Гостите владееха много повече топката, но не успяваха да затруднят сериозно Фабиански.
В 64-тата минута в игра за Уулвс влязоха Нето и Траоре. Това веднага даде резултат. Испанецът влезе остро по дясното крило в 73-тата минута, след което центрира много добре към Хименес. Мексиканецът бе сам и засече необезпокояван с глава.
В 84-тата минута отново Траоре проби през центъра, освободи се с лекота от двама противници, след което пусна към Дохърти. Последният центрира отдясно към далечната греда, където Нето засече от въздуха, вкарвайки изумителен гол.

Адама Траоре37 Адама Траоре
90' Джонатан Кастро  Джонатан Кастроизлиза
Рубен Винагре  Рубен Винагревлиза
Раул Хименес  Раул Хименесизлиза
Морган Гибс-Уайт  Морган Гибс-Уайтвлиза
84' Педро Нето  Педро Нетогол
Пабло Форналсизлиза Пабло Форналс  81'
Андрий Ярмоленковлиза Андрий Ярмоленко
Jeremy Ngakiaизлиза Jeremy Ngakia
Райън Фредериксвлиза Райън Фредерикс
73' Раул Хименес  Раул Хименесгол
Фелипе Андерсонизлиза Фелипе Андерсон  67'
Мануел Лансинивлиза Мануел Лансини
64' Диого Жота  Диого Жотаизлиза
Педро Нето  Педро Нетовлиза
Леандер Дендонкер  Леандер Дендонкеризлиза
Адама Траоре  Адама Траоревлиза
Микейл Антониожълт картон Микейл Антонио  62'
57' Жоао Моутиньо  Жоао Моутиньожълт картон
8 Извършени фалове 7
73'
Раул Хименес
84'
Педро Нето

Добави коментар Коментари (4)

mda (Гост) 4 отговор
21 юни 2020 | 16:24

вълците са супер, но очаквам в следващите мачове да ги порежат здраво, защото е очевадна мисията да се добутат м@нафите до 5-о място и току-виж се класирали пак за ШЛ, за да се излагат там, но да взимаме на мангасарите парите Рейтинг: 1 0

123 (Гост) 3 отговор
21 юни 2020 | 00:06

Вълците са най-добре играещия отбор от ВЛ след нас. От 3 г.се радвам на Нуно Естипирто Санто и отбора му. Вярвам и нямам съмнения, че когато Клоп си тръгне това е човека , който трябва да ни поеме===YNWA Рейтинг: 7 7

Пфффффф (Гост)
21 юни 2020 | 00:44

Пффффффф Рейтинг: 2 1

Абе ей (Гост)
21 юни 2020 | 11:06

Какво тръгване на Клоп?Какъв е тоя Сантос?Кой е водил досега и какви постижения има?Смешни сте с подобни мнения.Можеш да се обзаложиш,че Уулвс догодина ще са под 10-та.Освен това,Клоп скоро няма да си ходи,а наседникът е ясен! Рейтинг: 4 1

екстра (Гост) 2 отговор
20 юни 2020 | 22:10

Днес адски ме болеше глава цял ден и като Уулвс вкараха втория гол такава енергия ми дойде, че всичко мина. Успех! Рейтинг: 12 1

НКВ (Гост)
20 юни 2020 | 23:49

Вторият гол беше много красив. И на мен ми дойде пауъра след него хахаха Рейтинг: 3 0

psg koga (Гост)
20 юни 2020 | 23:56

Ей, п3дали, стига сте лъскали бастуните Рейтинг: 3 3

НКВ (Гост) 1 отговор
20 юни 2020 | 21:35

Липсваше ми Висшата лига! Браво мочета! Дано успеем да влезем в евротурнирите и през следващия сезон, макар че ни атакуват с оферти треньора, Адама и Жота. Нищо чудно и Раул да атакуват, макар да е малко възрастен за стойностен трансфер Рейтинг: 13 0

!!! (Гост)
20 юни 2020 | 22:14

Дано не разбият семейството и да продължим да пишем новата история Рейтинг: 11 0

Рем (Гост)
20 юни 2020 | 22:33

Прав си, Клоп обича вълци, купи два от Рим, ще купи два и от вас. Ливъруулвс! Рейтинг: 8 3

Англия

Ливърпул без Алисон и Тиаго срещу Арсенал? 28 септември 2020 | 10:52
Уест Хам живна с разгром срещу Уулвърхамптън (видео) 27 септември 2020 | 22:55
Манчестър Сити постигна споразумение за трансфера на Рубен Диаш 28 септември 2020 | 08:53
Лийдс ще се подсили с играч от Байерн 28 септември 2020 | 11:08
Потър: Мислех, че сме вкарали гол с последния удар в мача, не знам откъде дойде допълнителното време 26 септември 2020 | 17:29
За първи път отбор на Гуардиола получи пет гола, Варди и преди е имал хеттрик срещу Сити 28 септември 2020 | 00:37
Моуриньо отказа да коментира съдията, но отговори на Солскяер 27 септември 2020 | 23:16
С хеттрик на Варди Лестър разгроми Ман Сити на "Етихад" 27 септември 2020 | 20:21
Дузпа шокира Тотнъм в края и го лиши от победа (видео) 27 септември 2020 | 17:59
Лийдс спря с головите фиести, но продължи да впечатлява (видео) 27 септември 2020 | 15:57
Жезус аут за един месец, Сити остана без нападатели 27 септември 2020 | 13:57
Лампард: Очаквам да видя подобрение в представянето ни 27 септември 2020 | 13:38
Футболистите на Оксфорд Юнайтед пътуваха с таксита за мач на шампионата заради куриозна ситуация с клубния автобус 27 септември 2020 | 13:13
Дест окончателно избра Барса, каталунците искат и украинец от Ман Сити 27 септември 2020 | 02:28
Ранен гол стигна на "светците" за победа срещу Бърнли (видео) 27 септември 2020 | 00:11
Челси опита да се самоунищожи с неадекватна защита, но навакса изоставане от три гола (видео) 26 септември 2020 | 21:30