Шефилд Юнайтед катастрофира срещу Нюкасъл (видео) 21 юни 2020 | 17:50
Амбицираният да играе в Европа тим на Шефилд Юнайтед записа втори мач без победа след подновяването на първенството в Премиър лийг и остава на седма позиция. Днес “остриетата” загубиха тежко с 0:3 при гостуването си на Нюкасъл в среща от 30-ия кръг и са на 2 точки от петото място, на което е Манчестър Юнайтед. В следващия кръг Шефилд гостува на “Олд Трафорд”.

Тимът на Крис Уайлдър се сгромоляса през второто полувреме, след като преди това остана с човек по-малко. В 50-ата минута централният защитник Джон Игън беше изгонен за втори жъл картон, а пет минути след това Енда Стивънс допусна много груба грешка, от която се възползва Алан Сент-Максимин, за да вкара за 1:0. След това Били Шарп пропусна отлична възможност за изравнителен гол. В 69-ата Мат Ричи порази Дийн Хендерсън с далечен изстрел, а в 78-ата Жоелинтон докара нещата до 3:0. С този успех домакините се отдалечиха на 11 точки от опасната зона и най-вероятно ще доиграят спокойно сезона.

За Нюкасъл това беше първа среща след паузата, докато “остриетата” вече играха в сряда. Стив Брус  направи само една промяна в сравнение с последния състав, с който излезе през март: Жоелинтон зае мястото на Дуайт Гейл в атака. Джетро Вилемс, Киърън Кларк и брaтята Лонгстаф са контузени.

Новината в тима от Шефилд беше завръщането на халфа Джон Флек, като шотландецът замени Джон Лундстрам.
И двата тима тръгнаха смело да се надиграват още от първата минута. Шефилд имаше известно предимство в началните минути, но Нюкасъл отправи два опасни удара.
Пред Жоелинтон се откри отлична възможност в 18-ата минута, като бразилецът беше изведен сам срещу вратаря, но стреля много слабо.
Последваха скучни минути с никакви положения пред двамата вратари. Футболистите имаха желание, но не им се получаваха атаките.
Второто полувреме започна с ранен червен картон на Джон Игън от състава на "остриетата". Защитникът беше отстранен в 50-ата минута за второ официално предупреждение, след като задържа с ръце откъсващия се сам срещу вратаря Жоелинтон.

Нюкасъл бързо се възползва от численото си предимство и поведе в резултата. В 55-ата Мат Ричи центрира по земя и кълбото отиваше право в краката на Енда Стивънс, като всички очакваха той спокойно да я изрита. Ирландецът обаче не успя да я уцели, а стоящият зад гърба му Сент-Максимин веднага стреля и Дийн Хендерсън нямаше какво да стори.
Отборът от Шефилд беше на крачка от изравняването в 59-ата минута, когато Джордж Балдок центрира към далечната греда на нахлуващия Били Шарп, но нападателят пропусна с глава.

В ответната атака Алмирон се оказа на отлична позиция, но шутира право в ръцете на вратаря.

"Свраките" удвоиха аванса си в 69-ата, когато Ричи направи Хендерсън безпомощен с далечен удар в левия крак - 2:0.
В 73-ата Стивънс почти се реваншира за грешката си при първото попадение, като стреля опасно, но кълбото мина на сантиметри над гредата на вратата на Нюкасъл.

Интригата окончателно беше убита в 78-ата минута, когато Жоелинтон се разписа за 3:0 след подаване на Алмирон.

Жоелинтонгол Жоелинтон  78'
74' Били Шарп  Били Шарпизлиза
Ричайро Живкович  Ричайро Живковичвлиза
73' Джон Флек  Джон Флекизлиза
Люк Фрийман  Люк Фрийманвлиза
Джамал Ласелсжълт картон Джамал Ласелс  70'
Мат Ричигол Мат Ричи  69'
66' Sander Berge  Sander Bergeизлиза
Джон Лундстрам  Джон Лундстрамвлиза
Алан Сент-Максимингол Алан Сент-Максимин  55'
50' Джон Игън  Джон Игънчервен картон