Барса измъкна победата и си върна самочувствието (видео+галерия) 24 юни 2020 | 00:59
Шампионът на Испания Барселона временно отново пое водачеството в Ла Лига след домакинска победа с 1:0 над Атлетик Билбао в среща от 31-ия кръг. Успехът не дойде лесно, а Иван Ракитич се превърна в герой с попадение в 71-ата минута. Каталунците временно водят с три точки пред Реал Мадрид, който в сряда вечер посреща Майорка.

Кике Сетиен заложи на звездното си нападателно трио Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. В средата на терена пред Серхио Бускетс се появиха Артур и Артуро Видал. Гостите от "Сан Мамес" заложиха на 4-2-3-1 с Иняки Уилиямс на върха на атаката.
Двубоят пред празните трибуни на “Камп Ноу” започна с две ситуации пред двете врати. В четвъртата минута баските изпълниха къс корнер, Унай Лопес центрира коварно към далечната греда, като се получи нещо като удар, отразен с добра намеса на Марк-Андре тер Стеген. При ответната атака Меси, Жорди Алба и Луис Суарес комбинираха в наказателното поле, уругваецът беше блокиран, топката отиде към дъгата, където Серхио Бускетс отправи тежък удар, блокиран от тялото на защитник.
“Лъвовете” нерядко прилагаха много висока преса и затрудняваха домакините. В 13-ата минута “червено-белите” организираха бърза акция, завършена с неточен изстрел от Иняки Уилиямс. Две минути по-късно Луис Суарес напредна фронтално, имаше опции вляво и вдясно, но предпочете да шутира от 20 метра - вратарят Унай Симон плонжира и улови.
В 23-ата Жерард Пике остана на земята в наказателното поле, после върната анзад топката, но чудесната ситуация не завърши с удар. Минута по-късно Меси подаде вляво за Луис Суарес, който от аутлинията пусна топка зад гърба на вратаря, но нямаше кой да я насочи към вратата. В 33-ата Клеман Лангле падна в наказателното поле след задържане от Оскар де Маркос, но съдията прецени, че това не е достатъчно за дузпа. Топката беше лесна за вратаря Симон. До края на полувремето "блаугранас" владееха топката, търсеха начини за преодоляване на вратата, но рядко стигаха до изстрели.
В 54-ата минута Нелсон Семедо притесни съперника с включване отдясно, топката стигна до Меси, който видя свободния Гризман. Френският нападател беше в отлична позиция, но вратарят Симон много добре излезе и ограничи възможностите за удар. Нападателят на Барса отправи безобиден изстрел. Минута по-късно Артур беше сменен от младия Рики Пуч.
Каталунският тим притисна воя съперник, но трудно стигаше до удари. В 62-рата минута Меси центрира от пряк свободен удар към далечната греда, където Артуро Видал се размина с топката, притиснат от Микел Весга. В 65-ата, секунди след появяването си на терена, Ансу Фати изскочи на чудесна позиция, но не успя да стреля точно с глава.
Усърдният натиск на "синьо-червените" даде резултат в 71-ата минута. Меси центрира на втора греда за Артуро Видал, който от чудесна позиция прсто върна топката в наказателното поле. Домакините задържаха топката, Меси с помощта и на рикошет намери включилия се Иван Ракитич, който отблизо разстреля вратаря за 1:0.
Две минути по-късно каталунците изградиха нова добра атака. Меси "по конец" намери Суарес, който дриблира успешно в наказателното поле, ала ударът му беше отклонен и топката излезе в корнер. В 80-ата "десетката" на Барселона успя да финтира двама бранители в наказателното поле и завъртя топката по диагонала. Мъничко не му достигна, за да порази вратата на "лъвовете". В 84-ата гостите от Страната на баските пропуснаха идеална възможност: Микел Баленсиага центрира отляво, Тер Стеген излезе неразчетено, но Раул Гарсия не очакваше топка пред празната врата. В 89-ата Ансу Фати "преряза" по страхотен начин отбраната на съперника и освободи Лео Меси за изстрел. Ла Пулга шутира от 21 метра, получи се лек рикошет и топката премина покрай гредата. В 94-ата "лос кулес" чудесно се измъкнаха от пресата, Видал изведе Жорди Алба отляво. Левият бек центрира именно за чилиеца в наказателното поле, като посрещна топката от въздуха, но стреля в тялото на вратаря. При добавката Ансу Фати нацели греда отблизо. В крайна сметка Барса спечели с 1:0.

Мартин Брайтуайтвлиза Мартин Брайтуайт
78' Oihan Sancet  Oihan Sancetизлиза
Раул Гарсия  Раул Гарсиявлиза
Иван Ракитичгол Иван Ракитич  71'
69' Иниго Леке  Иниго Лекеизлиза
Иван Ракитичвлиза Иван Ракитич
62' Унай Нунес  Унай Нунесжълт картон
58' Иниго Кордоба  Иниго Кордобаизлиза
Икер Муниаин  Икер Муниаинвлиза
57' Унай Лопес  Унай Лопесизлиза
Иван Ракитич
71'

Добави коментар Коментари (56)

Кристиян (Гост) 56 отговор
24 юни 2020 | 15:45

Ало фенове на реал до кои час гледах те мача нима не заслужено Барселона победи ли че целия мач имаше един отбор и един велик меси кадето ги връзваше по 4 или 5 играчи на билбао нима меси не игра както трябва нима не комбинира постоянно с гризман а той го беше и страх да бие топката към вратата Рейтинг: 3 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ники (Гост)
24 юни 2020 | 16:54

Пич, целият мач гледах и с нищо не впечатлихте.. Случайна асистнция на гнома след рикошет и късмет за противния Ракитич. По слаба Барса не бях гледал скоро, ако не подобрят играта си няма как да се борят с кралете на футбола. Рейтинг: 2 5

24 юни 2020 | 12:08

Отборът си има име - не се казва Барселона, а не Барса, лигльовци мазни! Все едно на вас да казват Спор. Или на Байерн - Бай и т.н. Рейтинг: 2 4

джжжж (Гост) 53 отговор
24 юни 2020 | 11:57

Много добър мач ,вижда се че Сетиен изгражда добре отбора превключваме много добре от фаза защита към нападение! Гризман да си ходи просто не става за Барса Рики Пуч,Фати са бъдещето на барса този отбор има още какво да даде ! Рейтинг: 1 4

Какво? (Гост)
24 юни 2020 | 12:11

Това е най-безидейният, скучен, бавен и слаб отбор на Барселона, който съм гледал. Няма една линия, която да се представя на ниво. Отбраната е трагична, един отбор с бърза игра и контраатаки ще вкара без проблем 4 гола на Барселона! Халфовата линия е тромава, липсва идея в нападение, играта се влачи по ширината на терена, няма извеждащи пасове, няма висока преса. Нападението е един Месси, другите са като конуси.... Сетиен не се справя добре и отборът изглежда слабо и във фаза атака, и във фаза защита! Рейтинг: 5 0

Аз (Гост)
24 юни 2020 | 13:49

Сетиен какво е виновен, че пое застаряваш отбор без никаква скорост, широчина и дълбочина? Сетиен няма на разположение нито едно крило, което става за титуляр. Дембеле е постоянно контузен, да не говорим, че става само за резерва. Фати е тинейджър и също става само за резерва. Мартин е 29-годишен никой, който е централен нападател и само запълва дупки на крилото. Гризман не е крило. Барса няма НИТО ЕДИН футболист, който да става за титуляр на крилото. НИТО ЕДИН. В отбор без скорост и широчина и без нападатели, които могат да играят с глава има само една възможност - да се разцъква през центъра и да се влезе с топката във вратата. Барселона това правят всеки мач и разбира се всичко се случва с клизма, защото това е възможно най-трудния начин да отбележиш. Сетиен обаче не е виновен, че не разполага с нито едно крило на което може да се разчита. Това е просто смешно за такъв голям клуб. Рейтинг: 5 1

24 юни 2020 | 12:14

Да ми кажеш за последните 15 години колко пъти Реал спечели Ла Лига? Рейтинг: 7 4

Аз (Гост) 51 отговор
24 юни 2020 | 11:46

Меси е вече с 270 асистенции за Барселона. Шави има 184, а Иниеста 140. Меси е най-великият нападател, плеймейкър и изобщо футболист в историята на играта. Рейтинг: 17 4

Ni moa (Гост) 50 отговор
24 юни 2020 | 11:06

А защо като виждат че Бускетс си е свършил кариерата му дават да играе.Абе сложи Френски дефанзивен,Видал там да се боричка и Артур . След тва второто си пусни Рики Рейтинг: 1 6

Аз (Гост)
24 юни 2020 | 11:32

Защото Френки е контузен и може да не се върне до края на първенството. Други въпроси? Рейтинг: 5 1

24 юни 2020 | 10:30

Деа. Все Меси ви винтове. А как не успя да унищожи примерно Суарес Неймар Ракитич Шави и т. н. Просто Гризман не става за тикитака. Рейтинг: 1 5

24 юни 2020 | 08:57

Коментарите за този Грийзман сочат пътят му към Ман. Юн. леле още едно разглезено франсе, много ще станат, а дано не се случи, вместо да ги намаляват те се опитват да ги увеличат, който и да купуват все пак си е тяхна работа, но задължително трябва да се махне Погба! Рейтинг: 3 2

Не Ми Дреме (Гост) 45 отговор
24 юни 2020 | 08:05

Отличен мач...Допуснаха се изключително малко положения пред Тер Стеген,малко брак в играта.Единствено липсваха ударите по посока на противниковата врата.Крайно време е да се опитват да отбележат с удари извън наказтелното поле.Трябва да се отбележи и факта,че ВСИЧКИ отбори играят срещу Барселона,прибрани пред наказателните си полета и разчитащи на контри,което значително затруднява играта на Меси и КО...Артур,Френки Де йонг,Ансу Фати и Рики Пуч са бъдещето на отбора.Тодибо също заслужава своя шанс. Рейтинг: 7 8

странно (Гост)
24 юни 2020 | 08:15

Нещо друг мач си гледал, първото полувреме Сосиедад имаха няколко полужения,Артиур и Гризман с доста грешки Рейтинг: 2 7

Не Ми Дреме (Гост)
24 юни 2020 | 09:26

И кои са те Няколкото Положения на Билбао???Едно центриране,Което НЕ УСПЯ ДА ИЗНЕНАДА ТЕР СТЕГЕН И ЕДНО ИЗМЪКВАНЕ НА УИЛЯМС С УДАР ВСТРАНИ...Ако всяко центриране го броиш като положение,то значи Барса са смляли Атлетик от игра...И Артур играе на ниво и 2-та грешни паса,които пусна бяха по скоро плод на неразбирстелство на идеите му от страна на съотборниците му.Относно Гризман-Просто Не Играе На Правилната Позиция...Когато в началото на сезона Меси и Суарез не играеха,Гризман с Ансу Фати и Карлес Перес изнасяха страхотни мачове и липсата на лидерите почти не се усещаше... Рейтинг: 3 2

Аз (Гост)

Имаше 2 центрирания които тотално изненадаха Тер Стеген и късмета много го покри, особено при второто, където двамата с Пике се разминаха с топката и Гарсия не можа да я чукне в празната врата. Имаше и още едно центрира от фал дълбоко в дясно към лявата греда, но футболистът на Билбао не насочи добре. Във въздуха сме тралала и всяко центриране е потенциален гол. Имаше и едно положение където Пике лазеше по земята, а футболистът на Билбао си оплете краката и не можа да нанесе точен удар от дузпата. С тия положения можехме спокойно да инкасираме поне 2 гола. Същото беше и в предните мачове. Доста ни покри късмета за тези 4 поредни сухи мрежи, но това няма да продължава вечно. Защитата ни е мармалад. Рейтинг: 2 2

Добри (Гост) 44 отговор
24 юни 2020 | 07:56

Един щастлив рикошет за каталунските маймуни срещу скромен съперник и отново са най-великите начело с Лео Леганеса. Рейтинг: 15 21

? (Гост)
24 юни 2020 | 09:05

Поне не е подарена победа от ВАР, а спечелена по честен начин с игра. А и незнам как на скрит пас, който Меси даде на Ракитич,му викаш рикошет!?! Явно толкова са ти познанията по футбол. Няма да се учудя да си фен на Реал и Роналдо. Те така коментират, защото играта футбол им е чужда и разпознават само кога има гол. Рейтинг: 15 4

24 юни 2020 | 09:33

Добринчо,дори и щастлив рикошет да е било,то това е част от играта.То и на Винисиус гол срещу Барса беше след щастлив рикошет в крака на Пике.Мариано Диас и той вкара след щастлив рикошет в двата му крака!!! Много интересно как на реал всички спорни положения им се разглеждат с ВАР и ги подкрепят,а на Барса понякога даже и не се разглеждат спорните ситуации.За Справка-Секирата срещу Ракитич в мача със Севиля,когато положението беше едно към едно с подсечката срещу Винисиус в мача със Сосиедад...Играта с рамо на Меси срещу Атлетико за Суперкупата беше същата като тази на Бензема за втория гол срещу Сосиедад...Ама едното беше игра с ръка,другото не...Даже се вижда прекрасно как Посяга Умишлено да си я спре Бензема,че иначе отиваше в тъч топката...За отменения гол на Валенсия,когато Менди покриваше засадата на Вас нещо да кажеш???Или за този на Янузай,когато Мерино беше на 2 метра встрани от Куртоа,ама му пречи да види топката????Трай си там и не се обаждай като не ги разбираш работите... Рейтинг: 10 3

гост (Гост)
24 юни 2020 | 10:55

Трябва да забранят на противниковите играчи,когато играят сУ Реал да стъпват в наказателното поле за да не пречат на Куртоа да може да си вижда спокойно топката Рейтинг: 4 1

24 юни 2020 | 01:41

Убихме ги през второто полувреме и си взехме мача напълно заслужено! Ансу и Рики Пуч са уникални, включиха се много добре и раздвижиха играта ни! Браво и на Ракитич за гола. Идеален подарък за рождения ден на Меси! Рейтинг: 40 10

Da (Гост)
24 юни 2020 | 10:59

Griezmann gi prai tiq neshta,a Cou prosto onq bursuk Valverde slaga half za lqvo krilo Рейтинг: 0 0

Вижоще

Испания

Куман с атака към временния президент: Думите за Меси не помагат 04 декември 2020 | 15:04
Зидан: Никога не съм се чувствал недосегаем 04 декември 2020 | 18:27
Съдът счете изпита на Луис Суарес за "фарс", вече има наказани 04 декември 2020 | 14:26
Лапорта: Меси се чувства предаден 04 декември 2020 | 13:56
Лопетеги: Реал Мадрид е много по-опасен в тази ситуация 04 декември 2020 | 15:53
Барселона предлага нов договор на Дембеле 03 декември 2020 | 19:00
Президентът на Барса: През януари играчите няма да вземат нито евро 03 декември 2020 | 17:42
Рамос и Карвахал пропускат битката на "Санчес Писхуан" 03 декември 2020 | 16:44